Kocioł na pellet 10 kW

Wykorzystać zieloną energię, czyli jaki kocioł na pellet wybrać?

W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania na paliwa stałe, zwłaszcza w tych rejonach, gdzie nie ma dostępu do ogrzewania miejskiego czy możliwości podłączenia do sieci gazowej. Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii opałowej, na ich korzyść przemawia więc również ekonomia. Niestety w naszym kraju często pokutuje przeświadczenie, że przystosowane do ich spalania urządzenia są uciążliwe w obsłudze, co jest spadkiem po starych kotłach węglowych, do których paliwo trzeba było dorzucać co kilka godzin, zbiegając do brudnej i zapylonej kotłowni. Te czasy to przeszłość. Nowoczesne kotły na paliwa stałe – zwłaszcza tanie kotły peletowe – są nie tylko bezpieczne i wygodne w obsłudze, ale także przyjazne dla środowiska i naszych płuc.

Podjęcie decyzji o wyborze kotła nie zawsze jest łatwe. Często sugerujemy się ceną, wierząc, że droższe urządzenie na pewno będzie lepsze. Choć czynnik ten jest bardzo ważny, to jednak nie powinien być decydujący. Najpierw trzeba zastanowić się, czym będziemy opalać, a dopiero potem poszukać odpowiedniego urządzenia. Najpopularniejsze są wspomniane już kotły na paliwa stałe (a wśród nich – kotły c.o. na pellet), pamiętajmy jednak, że nie można palić w nich niczego innego poza paliwem, do którego są przystosowane. Nie tylko dlatego, że zatruwamy wówczas środowisko i samych siebie (wisząca nad nami każdej zimy chmura smogu to właśnie efekt palenia m.in. śmieci), ale również z tego powodu, że kocioł osiąga swoją optymalną temperaturę tylko wtedy, gdy palimy właściwym paliwem, a nieprzestrzeganie tej zasady może spowodować zmniejszenie sprawności urządzenia nawet o kilkanaście procent.

Jaki kocioł na pellet wybrać – pomocne przepisy
Wybierając kocioł powinniśmy też zadać sobie trochę trudu i sprawdzić, co mówią przepisy. W ostatnich latach sporo regulacji wprowadziła UE, a wszystkie one mają na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji i wymuszenie na producentach takich rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym kotły będą jak najmniej uciążliwe dla środowiska. Ponieważ kocioł kupuje się raz na wiele lat, warto upewnić się, czy niebawem nie będziemy zmuszeni do jego wymiany. I tak na przykład w roku 2012 w naszym kraju zaczęła obowiązywać norma PN-EN 303:5-2012, która obniżyła graniczne progi emisyjne dla kotłów na paliwa stałe. Spośród wyróżnianych przez nią trzech klas kotłów o określonych wartościach emisji i sprawności cieplnej, najlepszymi parametrami wyróżniają się kotły z 5 klasą, w których spalany jest np. pellet. Nie dzieje się tak przez przypadek, bo to jedno z najbardziej ekologicznych paliw – odnawialnych, tanich i nieszkodliwych dla środowiska. Niewielkie granulki o średnicy 6-8 mm są wytwarzane z odpadów drzewnych (głównie trocin) bez sztucznych dodatków, a opalane pelletem kotły c.o. są tanie w eksploatacji i spełniają najsurowsze wymogi emisyjne.
W roku 2013 UE przyjęła też dyrektywę ELD, która przyporządkowuje urządzenia grzewcze do poszczególnych klas energetycznych (podobnych do tych, jakie są wyszczególnione na etykietach energetycznych naklejanych na artykuły AGD: A, A+, A++ itp.). Do 2020 roku wszystkie dopuszczone do sprzedaży urządzenia grzewcze będą też musiały legitymować się spełnieniem wymagań dyrektywy ECODESIGN.
– Zwracanie uwagi na to, czy kocioł spełnia powyższe normy jest nie tylko działaniem przyszłościowym, które pozwoli nam uniknąć konieczności jego szybkiej wymiany – zauważa Robert Piasek z firmy ZGM ZĘBIEC S.A., która jest jednym z najbardziej znanych producentów kotłów c.o. w Polsce. – Europejskie przepisy i dyrektywy są też świetnym drogowskazem przy wyborze kotła, bo surowo określone normy spełniają tylko urządzenia najwyższej klasy, co jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości, ekologiczności i energooszczędności – dodaje.

 

kocioł na pellet zębiecfot. ZGM ZĘBIEC S.A.

 

Tani kocioł peletowy – czy to się opłaca?
Kotły na paliwa stałe, w tym kotły na pellet są tanie zarówno na etapie zakupu, jak i w toku eksploatacji, przez co plasują się w czołówce wśród ekologicznych urządzeń grzewczych, wygrywając np. z drogimi pompami ciepła.
Jakie mają parametry? Prześledźmy to na przykładzie jednego z kotłów na pellet 10 kw marki ZĘBIEC – modelu AGAT 10.

 

kocioł na pellet zębiecfot. ZGM ZĘBIEC S.A.

 

Na początek – przepisy. Zgodnie ze wspomnianą wcześniej normą PN-EN 303:5-2012, kocioł ten plasuje się w 5 klasie, co oznacza, że spełnia bardzo rygorystyczne wymagania w zakresie emisji spalin i sprawności. Jeśli chodzi o efektywność energetyczną, to została mu przyznana klasa A++, która obok A+ i A+++ charakteryzuje urządzenia najbardziej efektywne energetycznie. Po przebadaniu przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu kocioł c.o. na pellet AGAT uzyskał również certyfikat ECODESIGN.
– Spełnianie tych norm sprawia, że AGAT należy do najnowocześniejszych kotłów na pellet. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w wysokiej sprawności cieplnej (do 95,5%), która jest możliwa dzięki trójciągowej budowie wymiennika i doskonałej izolacji kotła – podkreśla Robert Piasek.
Obok taniej eksploatacji kotła na pellet, dla przeciętnego użytkownika liczy się jeszcze prosta i niekłopotliwa obsługa, a tę gwarantuje już samo paliwo – pellet, który w porównaniu choćby do węgla jest dużo „czystszy”. Łatwiej też usunąć kurz drzewny niż pył węglowy, a podczas spalania pelletu w kotle c.o. powstaje niewielka ilość popiołu, który można później wykorzystać np. do użyźnienia gleby na działce. W okresie letnim kocioł na pellet AGAT może też być alternatywą dla podgrzewania wody w bojlerze, bo jego moc może się obniżyć do minimum 3 kW, oczywiście przy zapewnieniu stałej i bardzo poprawnej emisji spalin, spełniającej normy ECODESIGN.

 

kocioł na pellet zębiecfot. ZGM ZĘBIEC S.A.

 

Kocioł na pellet 10 kW AGAT pracuje automatycznie, przez co z barków użytkownika zdjęta jest też uciążliwa konieczność częstego zaglądania do kotła. Automatycznie następuje rozpalanie, wygaszanie kotła i czyszczenie palnika, a możliwość programowania godzinnego czy tygodniowego pozwala ustawić pożądaną temperaturę na długi okres czasu. Kocioł współpracuje ponadto z czujnikiem pogodowym i regulatorem pokojowym, może też obsługiwać c.w.u. i zawory mieszające. Zastosowany w sterowniku algorytm regulacji nie tylko steruje pracą palnika (co pozwala zredukować ilość paliwa nawet o 20% i obniżyć zużycie energii elektrycznej), ale także reguluje ilość podawanego paliwa. Ukłonem w stronę miłośników nowoczesnych technologii jest opcja podłączenia modułu internetowego czy GSM, które umożliwią zdalne sterowanie pracą kotła.

 

kocioł na pellet zębiecfot. ZGM ZĘBIEC S.A.

 

Odpowiadając na tytułowe pytanie „jaki kocioł na pellet wybrać?”, można odpowiedzieć „to zależy od naszych potrzeb i zasobności portfela”. Jeśli jednak nie mamy bardzo dobrej orientacji w technologiach grzewczych (którą ma w gruncie rzeczy niewiele osób), to zaufajmy instytucjom certyfikującym. To właśnie przepisy i normy wymuszają na producentach wprowadzanie udoskonaleń technologicznych, to one są często motorem napędowym dla rozwoju branży.
– W certyfikatach, normach, etykietach nie da się oszukać – potwierdza Robert Piasek. – Jest to dobre dla klienta, który nie musi obawiać się, że jako laik kupi urządzenie, które zamiast pracować bezproblemowo i skutecznie, stanie się źródłem utrapień – dodaje.
Czego jeszcze możemy się trzymać oprócz norm i przepisów? Na pewno własnej intuicji. A ta oczywiście podpowiada, że im bardziej zautomatyzowana jest obsługa kotła c.o. na pellet (co oznacza np. rozpalanie, wygaszanie, podawanie paliwa, czyszczenie palnika), tym łatwiejsza będzie jego eksploatacja. Zaufajmy też producentom takim jak ZGM ZĘBIEC S.A., który od lat specjalizuje się w produkcji kotłów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.zebiec.pl

 


Liczba odwiedzin: 14 | Data publikacji: 2017-10-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.06.2018 | Ogrzewanie

23 kwietnia 2018 rozpoczęła się EkoDotacja STOP SMOG, którą przyznaje swoim klientom Stiebel Eltron. Do 31 października br. lub do wyczerpania zapasów skorzystać można z dofinansowania w wysokości 5 000 zł oraz nabyć w promocyjnej cenie wybrane pakiety pomp ciepła z osprzętem. Dotacja, której celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce, skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie i zainstalować nowoczesne oraz ekonomiczne urządzenie grzewcze w użytkownym przez siebie domu. Wśród urządzeń objętych promocją znajdują się także znane i cenione inwerterowe pompy ciepła.

21.06.2018 | Ogrzewanie

Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych paliw, wykorzystywanych w XXI w. do celów grzewczych i technologicznych oraz jako alternatywne paliwo samochodowe. Popularności przysparza mu niska cena, wysoka kaloryczność, dostępność, a także ekologiczność. Wraz ze wzrostem popytu na gaz płynny, zaczęło rosnąć zapotrzebowanie na ciśnieniowe zbiorniki LPG w wersji naziemnej i podziemnej. Znajdziemy je w ofercie firmy CHEMET, która przez 70 lat działania na rynku urosła do rangi wiodącego producenta w Polsce i w Europie. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra, nacisk na innowacyjność i inwestycje w modernizacje parku maszynowego sprawiają, że oferowane przez CHEMET zbiorniki na gaz odpowiadają najwyższym wymaganiom pod względem jakości, spełniając zarazem surowe normy polskie i europejskie.

21.06.2018 | Ogrzewanie

Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do kotła i jej gwałtowny spadek, gdy paliwo się kończy, wyziębiony dom po dłuższej nieobecności mieszkańców, brak kontroli nad procesem spalania… Takie niedogodności związane z obsługą kotłów na paliwa stałe to przeszłość. Dostępne dziś na rynku urządzenia są nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i proste w obsłudze, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad parametrami pracy kotłów. Przedsiębiorstwem, które kładzie duży nacisk na komfort eksploatacji i oferuje szeroki pakiet rozwiązań usprawniających obsługę jest Metal-Fach Technika Grzewcza.

21.05.2018 | Ogrzewanie

Daikin to firma, która zdążyła już nas przyzwyczaić do nowatorskiego podejścia do tematyki ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Na początku tego roku na rynek trafiły nowe pompy ciepła powietrze-woda Altherma 3. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32 śmiało można stwierdzić, że to przełomowa, nowa generacja urządzeń, które pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

18.05.2018 | Ogrzewanie

Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych oraz sposób na wygodne ogrzewanie dodatkowe, które można uruchomić w dowolnym momencie dnia, miesiąca oraz roku.

22.03.2018 | Ogrzewanie

Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie rozwiązania, które są energooszczędne, nowoczesne i minimalistyczne w swojej budowie. Dzięki temu oszczędzamy jednocześnie pieniądze, czas i miejsce w mieszkaniu lub domu. To naturalne i uzasadnione, ponieważ klimatyzacja zawsze jest sporym wydatkiem i ma służyć nam jak najdłużej. Warto więc postawić na sprawdzony sprzęt znanej marki i spać spokojnie – w cieple zimą, w przyjemnym chłodzie latem.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła powinni zwrócić uwagę na wiele elementów – od odpowiedniego zaprojektowania urządzenia, poprzez wygodę jego obsługi, efektywność ekonomiczną, aż na designie kończąc. Niezależnie od tego, gdzie ma zostać zainstalowany dany system grzewczo-chłodzący, ważne jest odpowiednie jego dobranie, zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Warto poznać możliwości, jakie dają najnowsze pompy ciepła.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie nakładów ponoszonych na ogrzewanie obiektu, w którym zostanie on zamontowany. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ciepła skumulowanego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń na zewnątrz, które służy do podgrzania świeżego powietrza do nich dostarczanego. O ile uwarunkowania architektoniczne obiektu na to pozwolą, montażu rekuperatora można dokonać praktycznie w każdym momencie. Mając na uwadze dodatkowe koszty związane z przystosowaniem już użytkowanego obiektu do tego celu, zasadnym jest podjęcie decyzji na etapie jego budowy. Dobór rozwiązań w tym zakresie winien uwzględniać indywidualne uwarunkowania obiektu oraz wymagania użytkownika.

07.03.2018 | Ogrzewanie

Tylko do końca czerwca 2018 roku będzie można kupić kotły z klasą emisyjną niższą niż 5. Od lipca na polskim rynku dostępne będą jedynie takie urządzenia, które spełniają najwyższe normy, umożliwiające spalanie ekologicznych paliw, jak ekogroszek czy pellet. O ile jeszcze kilka lat temu 5 klasą mogli się pochwalić nieliczni, dziś jest ona już standardem, który w swojej ofercie ma każdy szanujący się producent kotłów na paliwa stałe. Jeśli więc kiedyś 5 klasa kotła była dla nas wyróżnikiem i synonimem jakości, to czym się kierować wybierając kocioł już po zmianie przepisów?

22.01.2018 | Ogrzewanie

Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja zanieczyszczeń to te cechy kotłów centralnego ogrzewania, które obecnie stają się standardem. Nic dziwnego, że zastanawiając się nad doborem urządzenia, nie jesteśmy skłonni do ustępstw, a uciążliwości, które kiedyś były nieuchronnie wpisane w obsługę kotłów starego typu, dziś są dla nas nie do pomyślenia. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą producenci, którzy oferują kotły łączące w sobie wszystkie powyższe wymagania. Wśród rynkowych nowości znajdziemy m.in. kocioł c.o. na pellet z podajnikiem Bio-Max PLUS o mocach 15kW-100kW firmy LUMO – ekologiczne rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

21.11.2017 | Ogrzewanie

Zaostrzanie unijnych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji do atmosfery, to nie efekt urzędniczej histerii. Wbrew dość często powtarzanym opiniom celem wdrażania obostrzeń wcale też nie jest zmuszenie konsumentów do wydatków. Patrząc na ten problem z szerszej perspektywy uświadomimy sobie, że używając starych, nieekologicznych kotłów szkodzimy zarówno przyrodzie, jak i samym sobie. Jak dobrać kocioł c.o., który będzie nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale i dla naszego portfela? Zastanawiamy się nad tym razem z ekspertami z firmy ZGM „ZĘBIEC” S.A., która jest jednym z najbardziej znanych producentów kotłów c.o. w Polsce.

08.11.2017 | Ogrzewanie

Niezależnie od tego, czy promienniki kwarcowo-halogenowe mają za zadanie ogrzewanie hali namiotowej, kościoła czy innego obiektu, skutki źle dobranych urządzeń są odczuwalne nie tylko w postaci niskich temperatur, ale także… cieńszego portfela, bo niedopasowany promiennik będzie generował spore koszty. Jak dobrać lampy grzewcze-promienniki kwarcowo-halogenowe w ramach wybranego systemu grzewczego i jakie czynniki powinny być uwzględnione przy wykonywaniu projektu ogrzewania? Innymi słowy: jak uzyskać parametry ogrzewania zgodne z wymaganiami inwestora? Na te i inne pytania odpowiadamy z ekspertami z firmy Drewart-Energy.

25.10.2017 | Ogrzewanie

W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych sposobów ogrzewania. Po pierwsze, były one drogie i nieefektywne. Po drugie, wykorzystywały nieodnawialne zasoby, które się wyczerpują. A przecież ciepło można brać z powietrza, ziemi, słońca czy wody!

28.08.2017 | Ogrzewanie

Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń elektrycznych czy włączanie oświetlenia w domu nawet wtedy, gdy znajdujemy się tysiące kilometrów od niego… To, co jeszcze kilkanaście lat temu uznalibyśmy za science fiction, dziś staje się opłacalnym i dostępnym rozwiązaniem niemal dla każdego. Najnowsze systemy sterowania ogrzewaniem pozwalają na wysoko ekonomiczne ogrzewanie budynku, gwarantując jego użytkownikowi spore oszczędności – znacząco większe, niż przy ręcznej modulacji temperatury czy wyłączaniu grzejnika na noc.

24.08.2017 | Ogrzewanie

Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy są zdominowane przez jeden temat: smog i zanieczyszczenia, które jesteśmy zmuszeni wdychać, a których źródłem są nieekologiczne kotły. Sprawą zajęła się Unia Europejska, narzucając w 2015 r. wymóg wdrożenia dyrektywy ErP, zgodnie z którą producenci nie mogą już więcej wytwarzać kotłów z zamkniętą komorą spalania. Obecnie też tego typu urządzeń nie powinniśmy już znaleźć na rynku. Wyparły je ekologiczne kotły kondensacyjne, które są wyposażone w pompę energooszczędną, oraz standardowe dwufunkcyjne urządzenia z otwartą komorą spalania. Jak dobrać kocioł kondensacyjny do mieszkania, domu, hali produkcyjnej? Na przykładzie kotłów Beretta firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jakie mamy dziś możliwości.

19.07.2017 | Ogrzewanie

Polską tradycją jest burza medialna tocząca się zimą wokół chmury smogu, która wisi nad naszymi głowami. Głównym problemem jest mała świadomość użytkowników kotłów węglowych, w których spalane są śmieci i paliwa niskiej jakości. Same urządzenia nie są problemem, ale ich nieodpowiednie użytkowanie i niestosowanie się do zaleceń producenta oraz brak ogólnej wiedzy o sposobach spalania paliw stałych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej słyszymy o konieczności zwrócenia się w stronę ekologicznych urządzeń grzewczych czy o kotłach z 5 klasą emisji. Co to znaczy, że kocioł jest niskoemisyjny? Jakiego typu paliwo możemy w nim spalać? Odpowiedzi pokażemy na przykładzie kotłów na ekogroszek i pellet – nowości z oferty firmy METAL-FACH Technika Grzewcza.

23.06.2017 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania budynków przy jednoczesnym ogrzewaniu wody użytkowej. Wykorzystując ciepło dostępne w środowisku naturalnym, dostarczają je w nieograniczonej ilości do wybranych obiektów budowlanych – zarówno domów, jak i budynków publicznych. Ponadto, istotny jest również aspekt ekologiczny, jaki towarzyszy ogrzewaniu za pomocą pomp. To rozwiązanie chroni środowisko naturalne, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

19.06.2017 | Ogrzewanie

Nasza codzienna egzystencja nie mogłaby odbywać się bez stałego dostępu do wody. Jej dostarczenie do naszych kranów stanowi podstawę właściwego funkcjonowania domu. Co ważne, woda użytkowa powinna być zawsze ciepła i płynąć pod odpowiednim ciśnieniem. Dlatego w budynkach instaluje się elektryczne ogrzewacze pojemnościowe – wysokiej jakości urządzenia do przygotowania ciepłej wody.

23.02.2017 | Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania po rozgrzanej posadzce. Dzięki niemu można wygospodarować więcej powierzchni użytkowej w domu, rezygnując z grzejników. Ogrzewanie podłogowe to idealny profil temperatury w pomieszczeniu i równomierne ogrzewanie całej powierzchni, brak widocznych elementów grzejnych ograniczających aranżację wnętrza oraz długowieczność systemu, szacowana na ponad 50 lat pracy. W przypadku instalacji wodnej jest też możliwość podłączenia ze źródłami niskotemperaturowymi, np. pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi, co gwarantuje najwyższą efektywność systemu.

03.01.2017 | Ogrzewanie

Naszym przodkom nawet nie śniło się, że wykorzystując darmowe ciepło powietrza będzie kiedyś można ogrzać budynek i wodę nawet zimą. Dziś pompy ciepła są obowiązkowym elementem każdego domu wykonanego w standardzie niskoenergetycznym i pasywnym. Pompa powietrzna do podgrzewania wody jako źródło ogrzewania zimą i chłodzenia latem to inwestycja, która nie tylko bardzo szybko się amortyzuje, ale jest również przyjazna środowisku naturalnemu.

02.01.2017 | Ogrzewanie

Fraza „jak ekonomicznie ogrzewać mieszkanie/dom” to jedno z najczęściej zadawanych wyszukiwarkom internetowym pytań, na które próbują uzyskać odpowiedzi przyszli inwestorzy. Decyzja nie jest łatwa, bo choć opłacalność eksploatacji jest bardzo ważna, to przecież nie tylko o koszty chodzi. Obok rachunku ekonomicznego coraz częściej zwracamy też uwagę na bezobsługowość i bezpieczeństwo instalacji, a także na jej ekologiczność, co nie dziwi w czasach, gdy raporty Światowej Organizacji Zdrowia biją na alarm. Jednym z najbardziej wszechstronnych, opłacalnych i czystych źródeł energii grzewczej jest gaz płynny LPG.

21.12.2016 | Ogrzewanie

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Trudno znaleźć branżę, w której ten slogan byłby równie aktualny, co w branży budowlanej. I choć pewne rozwiązania weszły do tradycji, jak np. ławy fundamentowe jako najpowszechniejszy sposób posadowienia domu, to dziś dostępne są rozwiązania nowocześniejsze i praktyczniejsze zarazem. Przykładem mogą być fundamenty płytowe, które lepiej izolują i świetnie sprawdzają się w przypadku niestabilnych gruntów. Po połączeniu ich z podłogowym systemem grzewczym stają się one rozwiązaniem, o którym dziś śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej racjonalnym i opłacalnym sposobem na zbudowanie fundamentu. O szczegóły pytamy Agnieszkę Głowacką-Mattsson z firmy Legalett Polska Sp. z o.o.

10.11.2016 | Ogrzewanie

Nie istnieją uniwersalne urządzenia grzewcze, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wiele z dostępnych na rynku promienników podczerwieni, o nieznanych kartach technicznych i parametrach, opisywanych jest jako innowacyjne technologie, jednak te teoretycznie energooszczędne i ekonomiczne urządzenia w praktyce okazują się zupełnie nietrafionym wyborem. Wśród najbardziej sprawnych urządzeń grzewczych na rynku europejskim znajdują się wysokotemperaturowe elektryczne promienniki ciepła SOLART, które zostały przebadane w laboratorium branżowym firmy PHLIPS, TOSHIBA i ARCANA ELECTRIC.

12.10.2016 | Ogrzewanie

Ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych nastręcza niemałe trudności, bo przez otwory w konstrukcji budynku i częste otwieranie okien lub bram na zewnątrz „ucieka” ciepło (a wraz z nim pieniądze z portfela inwestora). W takich przypadkach najbardziej opłacalnym i efektywnym rozwiązaniem są gazowe promienniki podczerwieni. Dzięki temu, że można montować je pod stropem budynku, na bocznych ścianach i słupach, świetnie sprawdzą się np. do ogrzewania hali produkcyjnej i magazynowej, obiektu sportowego, sal konferencyjnych, a także przestrzeni otwartych i częściowo otwartych.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: kotły na pellet, pelet, kocioł pelletowy, pellet,