Kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie – co to znaczy?

Pellet jest rodzajem paliwa o postaci granulatu. Produkuje się go z biomasy. Biomasa to ogólny termin oznaczający materiały organiczne, takie jak drewno, trawa, słoma, resztki żywności, które mogą być wykorzystane do produkcji energii. W porównaniu z paliwami kopalnymi, jest ona bardziej przyjazna dla środowiska – jej spalanie emituje bowiem mniej szkodliwych gazów cieplarnianych. Kotły na pellet są urządzeniami grzewczymi, które wykorzystują do produkcji ciepła biomasę w postaci pelletu.

Zasada działania kotłów na pellet jest dość prosta. Pellety są automatycznie pobierane z magazynu do komory, gdzie poddawane są spalaniu. To z kolei generuje ciepło, które jest przekazywane do układu grzewczego.

Kotły na pellet znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, ale również w większych budynkach, takich jak szkoły, hotele czy zakłady przemysłowe, gdzie mogą dostarczać ciepło i energię w bardziej efektywny i ekologiczny sposób.

fot. GREENHEAT 

Kotły Bionik 6 GreenHeat – wysoki standard i ekologia w jednym

Jeśli szukasz nowoczesnego i ekologicznego sposobu ogrzewania swojego domu, warto zainteresować się kotłami Bionik 6 GreenHeat. To innowacyjne rozwiązanie, które łączy efektywność energetyczną, przyjazność dla środowiska i komfort użytkowania. Oto dlaczego kotły Bionik 6 GreenHeat stanowią przyszłość ogrzewania: ekologia, wydajność energetyczna, inteligentne sterowanie, prosta obsługa i inwestycja w przyszłość. Można śmiało powiedzieć, że Bionik 6 to kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie. Zresztą, nie tylko na drzewny.

Kotły Bionik 6 GreenHeat są zoptymalizowane do spalania pelletów. Dzięki temu emitują one znacznie mniejsze ilości szkodliwych substancji, w porównaniu do tradycyjnych kotłów opalanych węglem. Sprawia to, że ogrzewanie jest bardziej przyjazne dla środowiska, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i redukcji emisji CO2.

Kotły te zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności energetycznej. Dzięki zaawansowanym technologiom kontroli spalania i doskonałej izolacji cieplnej, osiągają wysoką efektywność, minimalizując straty ciepła. Dzięki temu możesz cieszyć się większym komfortem cieplnym przy niższych kosztach ogrzewania.

Kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie Bionik 6 GreenHeat są wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, które umożliwiają łatwe i precyzyjne dostosowanie parametrów grzewczych. Dzięki temu możesz kontrolować temperaturę w swoim domu w sposób indywidualny, dopasowując ją do swoich preferencji i zapotrzebowania na ciepło. Programowalne termostaty umożliwiają automatyczne dostosowanie temperatury w zależności od pory dnia, co przekłada się na jeszcze większe oszczędności energii.

Korzystanie z kotłów Bionik 6 GreenHeat jest niezwykle proste i wygodne. Dzięki automatycznemu podawaniu pelletów i zaawansowanym systemom czyszczenia, konserwacja kotła jest minimalna. Dodatkowo, łatwy dostęp do pelletów na rynku sprawia, że zaopatrzenie w paliwo jest wygodne i niezawodne.

Wybierając kotły Bionik 6 GreenHeat, inwestujesz w przyszłość swojego domu i planety. Kotły te są przygotowane do spełnienia coraz bardziej rygorystycznych norm emisji, co zapewnia, że będą nadal zgodne z przepisami.

fot. GREENHEAT 

Kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie – cena

GreenHeat oferuje kilka rozwiązań w zakresie Bionik 6. Ceny kotłów różnią się w zależności od wybranego modelu. Dokładne parametry poszczególnych kotłów dostępne są na stronie producenta. Ceny kształtują się następująco:

• Bionik 6 10kW – 15 900 zł
• Bionik 6 15kW – 16 000 zł
• Bionik 6 20kW – 17 000 zł
• Bionik 6 25kW – 17 500 zł
• Bionik 6 30kW – 19 800 zł

Warto wspomnieć, że producent oferuje także pomoc w sporządzeniu wniosku o dotację na wymianę kotła z programu Czyste Powietrze.

Wybór kotła na pellet o podwyższonym standardzie to inwestycja w lepszą przyszłość. Rozwiązanie zapewnia nie tylko wydajność energetyczną, a co za tym idzie – niższe rachunki. Nie bez znaczenia jest ich zbawienny wpływ na środowisko. Co więcej, zaopatrzenie w paliwo, jakim jest pellet, jest wyjątkowo proste i łatwo dostępne. Te i inne parametry kotłów na pellet sprawiają, że GreenHeat nazywa je rozwiązaniem dla przyszłości. Lepszej przyszłości.

Więcej informacji na stronie: https://www.greenheat.pl/

64-610 Rogożno, ul. Studzieniec 30B, woj. wielkopolskie
tel. 48 512 352 362,