5 klasa emisji – kotły ekologiczne
W 2012 roku w Polsce zaczęła obowiązywać norma PN-EN 303:5 2012, która w porównaniu do przepisów wcześniej obowiązujących znacząco obniżyła graniczne progi emisyjne dla kotłów na paliwa stałe. Cel jest jeden – wymusić na producentach urządzeń takie rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym kotły będą jak najmniej uciążliwe dla środowiska. Spośród wyróżnianych przez wspomnianą normę trzech klas kotłów o ściśle określonych wartościach emisji i sprawności cieplnej, najlepszymi parametrami wyróżniają się kotły z 5 klasą, w których spalane są takie paliwa jak ekogroszek czy pellet.  

 

kotły na pellet i ekogroszekfot. METAL-FACH

 

Właśnie w 5, najwyższej klasie plasują się też nowe kotły na ekogroszek i pellet firmy METAL-FACH Technika Grzewcza, dzięki czemu zaliczają się one również do samorządowych programów na wymianę starych niskosprawnych i nieekologicznych kotłów w sieciach ciepłowniczych.
W ofercie firmy znajdziemy ponadto inne ekologiczne kotły centralnego ogrzewania, m.in. SEG, SEG PLUS (kotły na ekogroszek), SEG BIO, SEP, SD DUO BIO (kotły na pellet).

 

kotły na pellet i ekogroszek kotły na pellet i ekogroszekKotły z klasą 5: SD DUO BIO oraz SEG / fot. METAL-FACH

 

SMART BIO-EFFECT
Kocioł na pellet z zapalarką automatyczną i palnikiem wrzutkowym. SMART BIO-EFFECT uzyskał certyfikat 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Ponadto kotły o mocy 16 kW oraz 30 kW posiadają certyfikat zaświadczający o tym, że spełniają wymagania rozporządzenia dyrektywy ECODESIGN (którym do 2020 roku będą musiały się legitymować wszystkie urządzenia grzewcze dopuszczone do sprzedaży).
SMART BIO-EFFECT to kotły o klasie efektywności A+, które produkowane są w mocach od 16 kW do 30kW, dzięki czemu powierzchnia możliwa do ogrzania wynosi aż 300 m². Aby zwiększyć komfort obsługi, kocioł na pellet z zapalarką jest wyposażony w pojemny zasobnik paliwa o kubaturze 240 l.

 

kotły na pellet i ekogroszekfot. METAL-FACH

 

SMART EKO-CARBON
Ten model wyposażony został w palnik retortowy na ekogroszek i umożliwia spalanie paliwa o granulacji od 5 do 25 mm. Oprócz certyfikatu 5 klasy kocioł uzyskał również certyfikat ECODESIGN. W urządzeniu zostały zamontowane zabezpieczenia w postaci krańcówek na wszystkich drzwiczkach oraz w zasobniku, zgodnie z normą 5 KLASY PN-EN 303-5 2012. Dzięki tego rodzaju zabezpieczeniom kocioł podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa. Jest to jedna z kilkunastu opcji, które zapewniają bezpieczeństwo pracy urządzenia.

 

kotły na pellet i ekogroszekfot. METAL-FACH

 

Zdalne sterowanie kotłem CO
Oba modele kotłów z 5 klasą emisji w standardzie wyposażone są w dotykowy sterownik PLATINUM. Jest to zaawansowany układ mikroprocesorowy, który zapewnia efektywność pracy kotła i niemal w pełni automatyzuje jego pracę. Dzięki wbudowanym dodatkowym funkcjom, do kotła można podłączyć moduł SONDY LAMBDA, który optymalizuje proces spalania oraz wężownicę schładzającą odpowiadającą za bezpieczeństwo kotła przed przegrzaniem.

 

kotły na pellet i ekogroszekfot. METAL-FACH

 

Wśród urządzeń współpracujących z kotłem znajduje się także moduł internetowy ecoNET, dzięki któremu można zdalnie sterować kotłem CO za pomocą komputera czy innych urządzeń mobilnych. Dotykowy termostat pokojowy PLATINUM TOUCH współpracujący ze sterownikiem PLATINUM odgrywa rolę dodatkowego panelu do sterowania regulatorem czy też regulacją temperatury w wybranych pomieszczeniach.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.metalfachtg.com.pl

16-100 Sokółka, ul. Sikorskiego 66, woj. podlaskie
tel. 857119454,