Welan – kamienne grzejniki premiumAdres firmy:
96-100 Skierniewice,
ul. Graniczna 2a,
woj. łódzkie


Kontakt:
tel. kom. +48 500 010 916
Email: [email protected]
WWW: welan-radiators.com

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 08:00–16:00
sobota Zamknięte
niedziela ZamknięteWelan – kamienne grzejniki premium

O firmie


Firma Welan produkuje autorskie, ręcznie wytwarzane kamienne grzejniki ozdobne, które zapewniają wysoki komfort cieplny, a także stanowią elegancką dekorację ogrzewanego pomieszczenia. To urządzenia energooszczędne, łączące rzemieślniczy kunszt z nowoczesną funkcjonalnością i luksusowym designem.

Technologia

Grzejniki kamienne Welan działają podobnie, jak dawne piece kaflowe. Naturalny kamień akumuluje i oddaje pozyskane ciepło w postaci korzystnych dla zdrowia człowieka fal podczerwieni. Ogrzewane jest nie tylko powietrze, ale przede wszystkim osoby, przedmioty, ściany i podłogi w obrębie pomieszczenia. Grzejniki kamienne generują oszczędności. Przy niższej niż w tradycyjnych grzejnikach konwekcyjnych temperaturze wyjściowej czynnika grzewczego, zapewniają przyjemny mikroklimat i odpowiedni komfort termiczny.

Projekt i wizualizacja

Welan oferuje gotowe modele grzejników kamiennych do każdego rodzaju pomieszczenia, a także tworzy kompozycje pod indywidualne zamówienie klienta, z zastrzeżonym wzorem (z własnym szkicem/projektem lub bez). Prace koncepcyjne obejmują przesłanie do klienta wizualizacji grzejnika w wybranym wnętrzu w różnych wariantach kolorystycznych oraz ustalenie parametrów technicznych – potrzebnej mocy urządzenia, rodzajów przyłączy (c.o, elektryczne), wysokości instalacji.

Produkcja i montaż

Firma Welan realizuje zamówienia w terminie od 2 do 4 tygodni, po akceptacji projektu. Każdy grzejnik wykonywany jest ręcznie z materiałów naturalnych. Podstawę stanowi kompozyt mineralny na bazie skały osadowej i mielonego granitu. Grzejniki dostarczane są wraz z mocowaniami dedykowanymi pod konkretny model. Instalację ułatwia szablon montażowy umieszczany na ścianie przy pomocy taśmy samoprzylepnej, z zaznaczonymi punktami do wywiercenia otworów. Grzejniki objęte są 5-letnią gwarancją.

Produkty i Usługi


Grzejniki do pokoju, salonu

Modele serii Top to artystyczne i funkcjonalne dzieła sztuki do efektywnego ogrzania wszelkich pomieszczeń, w których aspekt aranżacyjny przestrzeni jest równie ważny, co komfort termiczny. Duża powierzchnia grzewcza zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Montaż naścienny pozwala na swobodną ekspozycję. Przyłącza dostosowano do sieci c.o lub elektrycznej. Serię Top wyróżnia bogata ornamentyka, różnorodność kształtów, kolorów i faktur naturalnego kamienia. Dostępne modele to również punkt wyjścia dla wyobraźni klientów do stworzenia własnego projektu grzejnika premium.

Grzejniki do kuchni, korytarza

W przestrzeniach użytkowych domu, obok serii Top, sprawdzą się także modele Basic z kolekcji Tower. Rzemieślnicze wykonanie sprawia, że każdy z wariantów jest grzejnikiem wizualnie unikatowym, a także spełniającym kryteria wydajności i bezpieczeństwa. Naścienne kolektory pionowe (przyłącze gwinty wewnętrzne 1/2″) z maksymalnym ciśnieniem 1 MPa (10 bar) i temperaturą 90°C oferowane w strukturze gładkiej lub z subtelnym wzornictwem. Faktura i barwa dopasowana zarówno do przestrzeni klasycznych jak i nowoczesnych. Możliwość projektu i realizacji grzejnika na zamówienie.

Grzejniki do łazienki

Wykonane ręcznie gotowe modele naścienne drabinkowe (Scala), płytowe (Verona), ażurowe (Tribus), wyposażone w standardowy rozstaw przyłączy (50 mm) wodno-elektrycznych, dostosowane do maksymalnej temperatury 90°C. Pokryte specjalistycznym lakierem zabezpieczającym przed wilgocią. Dostępne w kolorystyce podstawowej lub premium, w strukturze kamienia chropowatego lub łupanego. Producent wykonuje także modele indywidualne zgodne z projektem klienta.

Szczegółowa oferta producenta dostępna na stronie www.welan-radiators.com

Artykuły o tej firmie


24.02.2023 | Ogrzewanie
Kamienne grzejniki WELAN są znane i cenione...
22.03.2021 | Grzejniki
W wystroju wnętrz z prawdziwego zdarzenia nie...
05.09.2019 | Ogrzewanie
Połączenie tradycji z nowoczesnością. To zdanie najpełniej...

Słowa kluczowe: ogrzewanie, grzejniki kamienne, dekoracje, ozdoby, welan, grzejniki welan, ozdobne grzejniki welan, grzejniki do łazienki, grzejniki do domu, grzejniki do kuchni, grzejniki do korytarza, grzejniki do pokoju, grzejniki do salonu, grzejniki premium,