Ekskluzywne i niepowtarzalne termomeble
Gdy szukamy nowoczesnego grzejnika do łazienki, estetyka jest dla nas równie ważna, co aspekt praktyczny. Jak w gąszczu możliwości i ofert znaleźć coś wyjątkowego? Grzejniki premium marki WELAN wykonane są z naturalnych komponentów – mielonego granitu i skały osadowej – które formowane w odpowiednich kształtach, nadają im charakteru sztuki użytkowej. Przyciągają zarówno swą niespotykaną estetyką i nietypowymi koncepcjami designerskimi, jak i efektywnością technologii ogrzewania, która wykorzystuje fale infrared (przypominające w oddziaływaniu dotyk słońca). Duża, monolityczna powierzchnia grzewcza, której nadano piękny sznyt oraz bogata ornamentyka sprawiają, że są to unikaty na rynku systemów grzewczych. Co kryje się za piękną smukłą formą?

Kamienne rzemiosło – sztuka inspirowana naturą
Podstawę kamiennej konstrukcji stanowi kompozyt mineralny na bazie skały osadowej i mielonego granitu. Dokładna struktura materiału bazowego to autorska koncepcja twórcy WELAN – Andrzeja Kicińskiego – udoskonalana od ponad 10 lat działalności marki na rynku. Efektowną formę uzupełniają indywidualnie dobierane dodatki, które zapewniają grzejnikom wysoką efektywność grzewczą. Mocna bryła, która idealnie akumuluje i oddaje ciepło, nabiera nadzwyczajnych kształtów i kolorów pod ręką fachowców z artystyczną duszą. Grzejnik dekoracyjny łazienkowy zasilany elektrycznie lub tradycyjnie staje się, dzięki temu małym dziełem sztuki, dopracowanym w każdym detalu. Spójrzmy, jak wygląda ten proces krok po kroku?

Jak powstają kamienne grzejniki dekoracyjne WELAN?

Wzór
Pierwszy etap pracy to określenie wizji i koncepcji. Producent oferuje możliwość doboru modelu z gotowych wzorów, stworzenie indywidualnego projektu wspólnie z klientem, a także realizację zamówienia wedle przedstawionej przez klienta, gotowej już koncepcji. Dzięki wspólnej pracy twórczej możemy eksperymentować z formą, kolorem, wzorem, gabarytem i stworzyć coś własnego na wyłączność.

Parametry techniczne i wizualizacje
W kolejnym kroku ustalamy wielkość i moc grzejników. Dostosowujemy je do powierzchni i wymogów termiki danego pomieszczenia. Inaczej będą kształtowały się te wartości dla grzejnika dekoracyjnego łazienkowego (elektrycznego lub do instalacji c.o), inaczej do obszernego salonu z wysokim sufitem, czy sypialni na poddaszu. Gdy mamy dobrane podstawowe parametry techniczne i estetyczne, czas na wizualizacje. To właśnie wtedy kamienne grzejniki ozdobne nabierają życia.

Ręczne wykonanie i montaż
Po akceptacji wizualizacji 3D do pracy ruszają artyści rzemieślnicy, przenosząc wizję do rzeczywistości z pomocą dłuta i rąk. To czasochłonny proces. Ale warto chwilę poczekać na efekt, by cieszyć się przyjemnym ciepłem i wyjątkowym wzorem. Grzejniki WELAN to produkty premium, dlatego w trosce o najwyższy poziom obsługi klienta, twórca marki zapewnia transport i montaż grzejników bezpośrednio przez zespół WELAN.

Grzejnik dekoracyjny łazienkowy elektryczny – zdrowe ciepło z zielonej energii
Rzecz jasna, kamienne grzejniki WELAN to nie tylko ozdoba domu, ale w pełni funkcjonalny i wydajny system energooszczędnego ogrzewania pomieszczeń. To szczególnie istotne cechy dla łazienki, która jest naszą przydomową oazą relaksu, w której chcemy odpocząć i dopieścić zmysły w komfortowym cieple. Sprawdźmy, jaka technologia zasila grzejniki dekoracyjne łazienkowe elektryczne i standardowe marki WELAN?

Małe słońce w domu na wyłączność przez cały rok
Grzejniki kamienne działają podobnie jak dawne piece kaflowe. Nagrzany naturalny materiał nie ogrzewa samego powietrza w pomieszczaniu – jak ma to miejsce w tradycyjnych grzejnikach konwekcyjnych. Kamień gromadzi ciepło i oddaje je w postaci przyjemnych dla człowieka fal podczerwieni. Ogrzewa osoby, przedmioty i ściany, które napotka na swej drodze. Przypomina to efekt działania promieni słonecznych. Ogrzane powierzchnie są suche i ciepłe, co chroni przed zawilgoceniem i zagrzybieniem. Proces ogrzewania nie wzbija kurzu ani pyłów. Ten zdrowy mikroklimat docenią alergicy. Grzejniki kamienne mają jeszcze jeden atut, który zawdzięczamy siłom natury. Ciepło rozprowadzane jest równomiernie i nie ucieka do góry. Możemy więc korzystać z naszego łazienkowego domowego mikro SPA do woli.

Ekologia i energooszczędność bez kompromisów na estetyce
Technologia zaczerpnięta prosto z natury sprawia, że komfort grzewczy osiągamy przy niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnych grzejników. A to generuje oszczędności dla portfela i środowiska. Potrzebujemy mniej energii do wytworzenia ciepła, zużywamy mniej zasobów naturalnych, generujemy mniej zanieczyszczeń. A co równie ważne – oszczędzamy. Zarówno gdy nasz system grzewczy działa w ramach instalacji c.o. (lub na prąd z paliw kopalnych), jak i wtedy, gdy korzystamy w domu z energii odnawialnej OZE (ze słońca, wiatru, wody, biomasy). Twój własny model elektrycznego grzejnika dekoracyjnego łazienkowego jest wtedy w 100% eko.

Błogo, ale z pełną mocą
Twórcy grzejników kamiennych WELAN zadbali o to, by urządzenia spełniały potrzeby użytkowników ceniących ekologiczne technologie i dążących do niezależności energetycznej. W każdym modelu zastosować można przyłącze elektryczne. Zawory i elementy instalacyjne są eleganckie, dyskretne i praktycznie niewidoczne, a moc dobierana jest do zapotrzebowania pomieszczenia zgodnie z założeniami przewidzianymi w projekcie. Modele zabezpieczone są także przed działaniem wilgoci specjalnymi powłokami. Mamy więc pewność, że tak dopracowany grzejnik dekoracyjny łazienkowy elektryczny będzie nam służył na lata.

Jak zamówić niepowtarzalne grzejniki ozdobne z kamienia?
Możemy zgłosić się do producenta z własnym projektem lub zarezerwować swój wzór z katalogu. Mamy wtedy gwarancję, że nikt inny nie skorzysta w tego samego kroju. Na grzejniki kamienne WELAN czekamy średnio 2 miesiące. Powracający klienci i kolejka zleceń potwierdza, że warto. Mamy do wyboru naścienne modele – płytowe, drabinkowe, ażurowe – tworzone w różnych wariantach wysokości i szerokości. Grzejniki dostosowane są do maksymalnej temperatury 90°C i maksymalnego ciśnienia 1 MPa, co zapewnia perfekcyjny komfort termiczny. Jakość autorskiej technologii i wykonania potwierdza 5-letnia gwarancja producenta na swoje kunsztowne wyroby.

Zainspiruj się i stwórz swój własny elektryczny grzejnik dekoracyjny do łazienki, salonu lub kuchni. Przykładowe modele i wzory autorskich projektów WELAN znajdziesz na stronie: www.welan-radiators.com.

96-100 Skierniewice, ul. Graniczna 2a, woj. łódzkie
tel. +48 500 010 916,