Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Przemysł drzewny, włókienniczy, spożywczy, elektroniczny, papierniczy, drukarnie, zakłady produkujące tytoń… branże, w których konieczne jest stosowanie systemów nawilżania powietrza można mnożyć. Jednak nie chodzi tylko o utrzymanie rygorystycznych warunków produkcji, co przekłada się na finalną jakość gotowego wyrobu, ale także o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza zmniejsza zawartość pyłów, a także – dzięki zredukowaniu napięcia elektrostatycznego – minimalizuje ryzyko pożarów. W ofercie firmy Sternal znajdziemy m.in. nisko- i wysokociśnieniowe nawilżacze powietrza, systemy nawilżania parowego, jak również nawilżacze powietrza elektryczne i gazowe, które można dopasować do każdych warunków.

Każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do pracy. Dla zdrowia człowieka, który przebywa w zamkniętych pomieszczeniach, ogromne znaczenie ma jakość powietrza. Zbyt suche lub zbyt wilgotne może nie tylko wywoływać choroby, ale również obniżać samopoczucie, a w konsekwencji – również efektywność pracy. Optymalne warunki w jakich powinien przebywać człowiek to: temperatura powietrza 20-22°C i wilgotność 40-60% rH. Zwłaszcza ten ostatni czynnik jest szczególnie ważny, gdyż odpowiednia wilgotność powietrza zmniejsza napięcia elektrostatyczne i minimalizuje ryzyko infekcji, zapobiegając rozprzestrzenianiu się pleśni, bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów.

Utrzymanie stałej, zoptymalizowanej wilgotności powietrza w halach produkcyjnych – niezależnie od tego, czy mowa o przemyśle drzewnym, włókienniczym, papierniczym, spożywczym czy elektronicznym – jest czynnikiem, który ma znaczący wpływ na jakość wyrobu finalnego. Zapewnia stabilność wymiarową i kształtową obrabianych materiałów, ogranicza przestoje maszyn, zmniejsza ryzyko pożaru. Podpowiadamy, jakie korzyści dla poszczególnych branż niesie stosowanie profesjonalnych systemów nawilżania powietrza.

Każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy. Szczególnie ważne jest to w różnego typu zamkniętych pomieszczeniach, gdzie z uwagi na niską jakość powietrza przebywający wewnątrz ludzie są narażeni na działanie niekorzystnych dla zdrowia czynników. Co zrobić, aby zapewnić optymalne parametry powietrza wewnątrz pomieszczeń, zapytaliśmy pracownika firmy Sternal International Sp. z o.o., która oferuje m.in. wysokociśnieniowe nawilżacze powierza.