Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
27.04.2018 | Ogrodnicze artykuły

Obrzeża ogrodowe to nowoczesny, praktyczny i estetyczny sposób na oddzielenie od siebie poszczególnych stref i nawierzchni podczas projektowania terenów zielonych. Wraz z firmą Driftwood, która jest dystrybutorem profili metalowych brytyjskiej firmy Kinley, podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać je w terenach zieleni miejskiej oraz własnym ogrodzie.

26.04.2018 | Meble - ogrodowe

Taras to nieosłonięta część domu, z której korzystamy głównie w ciepłe, słoneczne dni. Jednak kiedy pogoda się popsuje, pada deszcz i jest chłodno na dworze, nie możemy już spędzać czasu na tarasie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Inwestując w ładne i funkcjonalne zadaszenie, które ochroni nas przed zimnem i deszczem. Idealne rozwiązanie to metalowa pergola z dachem zwijanym, która daje możliwość rozwinięcia lub ukrycia dachu i korzystania z tarasu według własnych potrzeb.

Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś zastanowić się nad tym, jakie rośliny zasadzić w ogrodzie. Odpowiednio dobrane kwiaty, krzewy i drzewka pozwolą ci stworzyć piękny i efektowny ogród, którym będziesz mógł cieszyć się przez cały rok. Właściciele Gospodarstwa Szkółkarskiego Drewek podpowiadają, jakie rośliny warto mieć w ogrodzie oraz jak o nie dbać.

11.04.2018 | Projektowanie ogrodów

Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o pięknym ogrodzie, w którym będziesz mógł spędzać czas tak, jak lubisz. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez branżę ogrodniczą możesz w dowolnym sposób zaprojektować swój ogród. Poza ulubionymi gatunkami roślin i stylowymi meblami ogrodowymi nie zapomnij o małej architekturze ogrodowej, która wzbogaci ogrodową aranżację i pozwoli Ci stworzyć ogród marzeń. Zobacz, jakie propozycje ma dla Ciebie firma JONIEC®, polski producent ogrodzeń betonowych oraz małej architektury ogrodowej!

10.04.2018 | Meble - ogrodowe

Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą – kupujemy komfortowe sofy i fotele, duże stoły i szafy, aby żyło nam się wygodnie i by dom stał się przestrzenią wypoczynku. Podobnie jest z ogrodem, który często jest jedynym miejscem, w którym w sezonie letnim można odetchnąć po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz roślinności, odpowiedni nacisk położyć również na planowanie małej architektury ogrodowej i mebli, zapewniających wygodę i poczucie komfortu.

28.02.2018 | Galanteria ogrodowa

Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i odpoczynkiem. To właśnie wymarzony, piękny ogród jest często główną przyczyną, dla której decydujemy się na przeprowadzkę z mieszkania do domu. Dzisiaj, dzięki Future Gardens, marzenie o pięknym ogrodzie można spełnić praktycznie nie wychodząc z domu – bez potrzeby biegania po szkółkach ogrodniczych, sklepach z małą architekturą ogrodową czy marketach budowlanych.

Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w pobliżu swoich domów. Hodowano rośliny lecznicze dla zachowania zdrowia, rośliny użytkowe, owoce i warzywa dla przetrwania oraz rośliny ozdobne dla przyjemności i doznań estetycznych. Świadomie kształtowana przestrzeń ogrodowa wyraża w różnych epokach potrzebę otaczania się pięknem, dążenia do ładu i harmonii. Na przestrzeni wieków kanon piękna ulegał zmianom, a wraz z nim kształt przestrzenny ogrodów, jednak nigdy nie wyszły one z użytku i mody! W ogrodach fascynuje nas nie tylko przyroda, ale też pomysłowość ich twórców, którzy na określonej przestrzeni kreują „niecodzienną rzeczywistość”.

09.02.2018 | Galanteria ogrodowa

Zbliża się wiosna i już za moment pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru coraz częściej będą kierować nasze myśli w stronę działek i przydomowych ogródków. Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, aby zaplanować wiosenne porządki, a także zastanowić się nad tym, co zaaranżować, zmienić, lepiej rozplanować. Od czego zacząć? Dobrym pomysłem jest wydzielenie poszczególnych stref – np. wypoczynkowej (ze stołem, leżakami, grillem lub grillo-wędzarnią), strefy reprezentacyjnej, przestrzeni dla dzieci. Jeśli natomiast decydujemy się na zakładanie w ogrodzie warzywnika, warto zamiast tradycyjnych grządek postawić na podwyższone betonowe rabaty, które nie tylko znacznie ułatwiają uprawę roślin, ale i przyczyniają się do poprawy estetyki i lepszego uporządkowania przestrzeni.

Śmiało można powiedzieć, że ogrodnictwo to mały, osobny świat, w którym obowiązują równie ścisłe aranżacyjne reguły, jak w wystroju wnętrz. Naturalne jest więc, że przez pewien czas prym wiodą bujne ogrody angielskie, by już po kilku sezonach nasze działki zdominowały kompozycje bardziej minimalistyczne. Czy jakiś element pozostaje niezmienny w każdym sezonie? Z pewnością! Otóż każdy posiadacz ogrodu chciałby jak najszybciej po zasadzeniu roślin cieszyć się ich pięknem. Oprócz tego zawsze chętnie wybieramy gatunki, które nie mają wygórowanych wymagań odnośnie warunków glebowych i pielęgnacji. A gdyby jeszcze mogły skorzystać na tym nasze płuca? Taki wachlarz możliwości tworzy się, jeśli w ogrodzie posadzimy drzewo tlenowe Oxytree, które coraz częściej uprawiane jest jako roślina ozdobna.

Błyskawiczne tempo wzrostu, odporność na wysokie i niskie temperatury, małe wymagania uprawne, piękne kwiaty i liście, 10 razy większa produkcja tlenu… Czy możliwe, aby jedno drzewo ogrodowe łączyło w sobie wszystkie te zalety? To możliwe, ale żeby przekonać się o tym osobiście, trzeba się pospieszyć! Drzewo tlenowe Oxytree – bo o nim tu mowa – jako roślinę ozdobną sadzimy tylko do połowy lipca.

26.04.2017 | Altany, pergole

Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie mają domu z ogrodem, a jedynie ciasne mieszkanie w bloku, własny domek letniskowy to nierzadko jedyna możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu, by zakosztować uroków natury. Nic dziwnego, że domki letniskowe z drewna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, które dziś, w XXI wieku, świetnie koresponduje też z trendem do bycia eko. Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę domku ogrodowego lub letniskowego? Czy „szybciej” oznacza „lepiej”? Odpowiedzi szukamy razem z ekspertami z firmy Drewnolandia, która oferuje domki letniskowe oraz z klientami, którzy właśnie temu producentowi zlecili pracę.

16.03.2017 | Projektowanie ogrodów

Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok zmysłu artystycznego i pasji musi być wsparta wiedzą projektanta. Dziś, gdy tak wielką wagę przykładamy do estetyki otaczającej nas przestrzeni, aranżowanie i zagospodarowanie terenu wokół domu nie wiąże tylko z zaprojektowaniem nasadzeń kwiatów, krzewów i drzew, ale jest – najdosłowniej – twórczym kreowaniem krajobrazu.