Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
26.04.2017 | Altany, pergole

Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie mają domu z ogrodem, a jedynie ciasne mieszkanie w bloku, własny domek letniskowy to nierzadko jedyna możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu, by zakosztować uroków natury. Nic dziwnego, że domki letniskowe z drewna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, które dziś, w XXI wieku, świetnie koresponduje też z trendem do bycia eko. Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę domku ogrodowego lub letniskowego? Czy „szybciej” oznacza „lepiej”? Odpowiedzi szukamy razem z ekspertami z firmy Drewnolandia, która oferuje domki letniskowe oraz z klientami, którzy właśnie temu producentowi zlecili pracę.

19.07.2016 | Altany, pergole

Jakie elementy współtworzą całość, którą określamy mianem „piękny ogród”? Wielobarwne kompozycje roślin, zadbane rabaty, przystrzyżone trawniki, alejki i ścieżki wytyczone w sposób przemyślany, drewniane altanki. Jednak czy tylko to? Nawet najbardziej spektakularny efekt może zepsuć niedbale ułożone w kącie pod prowizorycznym zadaszeniem drewno czy rozrzucone narzędzia i zabawki. Aby uporządkować przestrzeń wokół domu, warto wybudować szopę na narzędzia lub domek narzędziowy z drewutnią. Dziś takie budynki obok funkcji praktycznej mogą też stać się ciekawym elementem ogrodowej architektury.

10.03.2016 | Altany, pergole

Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy na działce to coraz częściej wybierana przez Polaków alternatywa dla drogich hoteli i egzotycznych podróży. Poczucie spokoju, harmonii i komfortu, jakie można stworzyć w takich budynkach to w znacznej mierze zasługa drewna – szlachetnego surowca, który człowiek z powodzeniem wykorzystuje od wieków. Wiedza o tym, jak podjeść do drewna od strony technologicznej sprawia, że w XXI wieku powstają z niego najbardziej niezwykłe konstrukcje, w których można komfortowo spędzać lato.

23.07.2015 | Altany, pergole

Prostokątna, w formie kwadratu czy sześciokąta – nieważne, jaki kształt ma altana ogrodowa, o ile tylko zbudowana jest w taki sposób, że mamy ochotę jak najwięcej w niej przebywać. Staranność wykonania i wysokiej klasy surowce użyte do produkcji sprawiają, że to właśnie altana jest idealnym miejscem na wypoczynek po całym dniu pracy – i to nie tylko w letnie wieczory.

13.03.2015 | Altany, pergole

Wchodzimy właśnie w okres wiosenno – letni, który będzie obfitował w ciepłe dni i wieczory. Aby w pełni wykorzystać ten czas będziemy chcieli jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu. Najlepszą przestrzenią do relaksu są oczywiście przydomowe ogrody a najwygodniejszym sposobem spędzania czasu w ogrodzie jest odpoczynek w altanie lub domku. Czytanie książki, spotkanie z przyjaciółmi czy posiłek na świeżym powietrzu pod osłoną dachu i otoczeniu zieleni nie może równać się z niczym innym.