Pergola bioklimatyczna – urok tarasu przez cały rok

Taras to przestrzeń, która jest intensywnie użytkowana, przez co często staje się „przedłużeniem” salonu, powiększając go latem o dodatkowe metry. Czy jednak rzeczywiście z tarasu można korzystać tylko latem? Choć bez wątpienia właśnie w ciepłych miesiącach spędzanie czasu na zewnątrz sprawia największą przyjemność, to jednak przemyślane i komfortowe zaaranżowanie strefy outdoorowej pozwoli użytkować ją niezależnie od pogody czy pory roku. Taką możliwość dają pergole bioklimatyczne NUUN ECO firmy Aliplast, które zapewniają zarówno ochronę przed słońcem i deszczem, jak również pozwalają na zachowanie naturalnej cyrkulacji powietrza. Tak szeroki zakres funkcjonalności możliwy jest dzięki obracanym lamelom, którymi steruje się pilotem lub telefonem, dzięki odpowiednie aplikacji. Możliwe jest ponadto podłączenie systemu sterowania pergolą bioklimatyczną do centrali sterowania automatyki domowej, co zapewnia jeszcze większą wygodę.

fot. Aliplast 

Najwyższy komfort w cenie – pergola bioklimatyczna NUUN ECO

Pergola bioklimatyczna NUUN ECO pozwala odsłonić dokładnie tyle nieba, ile w danym momencie potrzebujemy, a cały proces odbywa się szybko i wygodnie dzięki wbudowanemu napędowi elektrycznemu.

Aliplast oferuje aluminiowe pergole jednomodułowe, które dostępne są w dwóch wariantach, różniących się typem konstrukcji i ceną – są to pergole bioklimatyczne wolnostojące oraz przyścienne. Łączy je natomiast najwyższa jakość wykonania i odporność na różnego rodzaju odkształcenia, warunki atmosferyczne, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu aluminiowe pergole nie zmieniają swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania.

fot. Aliplast 

Konstrukcja pergoli bioklimatycznych wykonana jest z ekstrudowanych profili aluminiowych, które są malowane proszkowo, natomiast dach tworzą aluminiowe, ruchome lamele (komorowe lub płaskie). Za szczelność zadaszenia odpowiadają uszczelki w lamelach i ramie konstrukcji, przez co zamknięty dach pergoli dokładnie przylega do ramy. Cała konstrukcja jest wyposażona w zintegrowany system odprowadzania wody w słupie.

Atutem oferowanych przez Aliplast pergoli bioklimatycznych jest też prosty montaż i prefabrykacja, bo profile łączy się pod kątem 90˚. Elementy złączne przeznaczone do montażu są ukryte pod blendami z profili aluminiowych, przez co zachowana jest wysoka estetyka całej konstrukcji.

fot. Aliplast 

Funkcjonalność do potęgi

Oferowane przez Aliplast pergole bioklimatyczne docenią zarówno miłośnicy nowoczesnej, minimalistycznej architektury, jak również ci, którzy stawiają na ponadczasową klasykę. Świetnie sprawdzają się w domach prywatnych, jak również w przestrzeniach komercyjnych, gdzie pozwalają na stworzenie efektownego, a zarazem niezwykle funkcjonalnego zadaszenia. Pole do popisu otwiera też rozbudowana gama kolorystyczna, która obejmuje pełną paletę RAL, kolory strukturalne, dekory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect, dekory imitujące strukturę kamienną Aliplast Loft View i bikolor.

fot. Aliplast 

Ukłonem w stronę najbardziej wymagających odbiorców jest możliwość instalacji dodatkowych elementów, takich jak oświetlenie liniowe LED, osłony przeciwsłoneczne typu zip screen, kaskadowy system szklanych drzwi przesuwnych czy promienniki ciepła, które pozwolą cieszyć się urokami tarasu także w zimnych miesiącach.

Innowacyjna konstrukcja pergoli bioklimatycznych umożliwia ponadto wyposażenie ich w automatyczny system regulacji, co znacznie zwiększa wygodę eksploatacji.

fot. Aliplast 

Zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz nowoczesny design – to rozwiązania, które są dziś w cenie. Pergole bioklimatyczne NUUN ECO firmy Aliplast świetnie łączą wszystkie te aspekty, przez co trafnie odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów. Skutecznie zabezpieczają tarasy przed słońcem, deszczem czy wiatrem, a zarazem – są elegancką i stylową ozdobą każdego budynku.

Z pełną ofertą pergoli NUUN ECO firmy Aliplast można zapoznać się na stronie: www.aliplast.pl

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,