Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
20.09.2016 | Kratki trawnikowe

Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny pochyłe – zarówno wokół prywatnych posesji, jak i wokół budynków użyteczności publicznej. Szczególnie narażone w tym wypadku są skarpy, brzegi stawów oraz rowy melioracyjne. Zjawiska naturalne połączone z działaniem człowieka (np. roboty ziemne, rolnictwo) mogą doprowadzać do obsunięć ziemi w tego typu miejscach. W jaki sposób zabezpieczyć teren przed erozją i jej niebezpiecznymi skutkami?

15.07.2015 | Kratki trawnikowe

Każdy, kto ma pod swoją opieką kawałek terenu dobrze wie, jak wiele pracy potrzeba, by utrzymać na nim ład i harmonię. Niezależnie od jego przeznaczenia, trzeba zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów, by dana przestrzeń mogła cieszyć oko wszystkich, mających możliwość korzystania z jej uroków. Jednym z nich jest odpowiednie rozgraniczenie fragmentów o różnym przeznaczeniu, jak np. ścieżki od trawnika.

04.04.2014 | Kratki trawnikowe

Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy chodnikach nie zawsze muszą być wykonane z betonu czy asfaltu. Jest to rozwiązanie zarówno nieestetyczne, drogie oraz niepraktyczne. Innowacyjne i przyjazne środowisku ażurowe płyty z tworzywa to produkt, który jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych umocnień i stanowi optymalne połączenie trwałości i wytrzymałości z zachowaniem naturalnych walorów zagospodarowanej przestrzeni. Dzięki temu, że taka powierzchnia klasyfikowana jest jako biologicznie czynna, ma również tę zaletę, że nie trzeba od niej płacić podatku od wód opadowych.