Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
27.04.2018 | Ogrodnicze artykuły

Obrzeża ogrodowe to nowoczesny, praktyczny i estetyczny sposób na oddzielenie od siebie poszczególnych stref i nawierzchni podczas projektowania terenów zielonych. Wraz z firmą Driftwood, która jest dystrybutorem profili metalowych brytyjskiej firmy Kinley, podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać je w terenach zieleni miejskiej oraz własnym ogrodzie.

22.04.2016 | Ogrodnicze artykuły

Podłoża do iglaków, róż, pelargonii, podłoża uniwersalne… Oferta rynkowa jeśli jest na tyle szeroka, że czasem trudno rozeznać się wśród różnych dostępnych wariantów. Czym kierować się wybierając ziemię dla roślin ogrodowych? Pytamy o to Marusza Łukasika z firmy Green Garden, która oferuje opatentowane, aktywne mikrobiologicznie podłoża z mikroorganizmami.

11.05.2015 | Ogrodnicze artykuły

Każdy amator ogrodnictwa wie, że obok odpowiedniej dla danej rośliny ekspozycji na słońce i konieczności regularnego podlewania, czynnikiem równie istotnym dla wzrostu ogrodowych kwiatów czy krzewów jest odpowiednie podłoże. Nie każdy jednak wie, że zapewni ono nie tylko lepsze ukorzenienie czy szybszy wzrost, ale także może uchronić rośliny przed chorobami.

08.10.2013 | Ogrodnicze artykuły

Po skończonej budowie domu, teren wokół niego wymaga ogromnej pracy, a na działce znajduje się ziemia z wykopu przemieszania z piaskiem. Zanim sami zaczniemy zastanawiać się nad tym, co posadzić w naszym ogrodzie, warto skorzystać z pomocy architekta krajobrazu. Jeśli nie wybierzemy gotowego projektu, to na pewno uzyskamy informacje, jakie rośliny najlepiej przyjmą się na danym terenie. Kolejny krok to wybór odpowiedniego podłoża, które sprawi, że działka wokół domu z placu budowy przeobrazi się w piękny i kolorowy ogród.