Podłoża ogrodnicze z mikroorganizmami

Lepsze warunki wzrostu dla roślin

Każdy amator ogrodnictwa wie, że obok odpowiedniej dla danej rośliny ekspozycji na słońce i konieczności regularnego podlewania, czynnikiem równie istotnym dla wzrostu ogrodowych kwiatów czy krzewów jest odpowiednie podłoże. Nie każdy jednak wie, że zapewni ono nie tylko lepsze ukorzenienie czy szybszy wzrost, ale także może uchronić rośliny przed chorobami.

Tradycyjne podłoża – sprawdź zanim kupisz
Rzut oka na skład najtańszych podłoży ogrodniczych wystarczy, aby przekonać się, że nie są one najlepszym rozwiązaniem jeśli zależy nam na utrzymaniu zdrowej i bujnej roślinności. Średniej klasy podłoże, choć reklamowane jako „zawierające substancje odżywcze”, w praktyce ma ich w swoim składzie niewiele (najczęściej są to jedynie azot, potas, fosfor i magnez). Podobnie wygląda kwestia zawartości naturalnych nawozów, których w średniej klasy podłożach jest zaledwie 1-3%, przez co rośliny wymagają dodatkowego nawożenia.
– Jednak nawet wysokiej klasy podłoża zawierają niewiele więcej (ok. 2-3%) nawozów. Ponadto ani podłoża średniej klasy, ani te wysokiej klasy (ale niezawierające mikroorganizmów), nie zapewniają na przykład optymalnego pH, które – jak wiadomo – sprzyja prawidłowemu wzrostowi i rozwojowi roślin – mówi Marzena Temberska z firmy Green Garden, oferującej opatentowane, aktywne mikrobiologicznie podłoża z mikroorganizmami.
Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając podłoże dla roślin ogrodowych, balkonowych czy też domowych? Na przykład na to, czy podłoże przyczynia się do szybkiego i bezzapachowego rozkładu obumarłych części roślin. Dobrze też, jeśli ma ono strukturę gruzełkowatą, gdyż zbyt mocno zbite podłoża nie pozwalają na utrzymanie właściwej wilgoci i napowietrzenia korzeni roślin.

 

podłoża ogrodnicze z mikroorganizmamifot. Green Garden

 

– Ważne też, aby podłoże nie tylko zawierało odpowiednią ilość mikro i makroelementów, ale również przyczyniało się do uwalniania mikro i makroelementów związanych w glebie oraz sprzyjało przetwarzaniu substancji odżywczych do form najłatwiej przyswajalnych przez rośliny, zapewniając ich właściwy wzrost – podkreśla Marzenia Temberska.
Podłoża wzbogacone żywymi kulturami pożytecznych mikroorganizmów, dzięki ich unikalnym właściwościom, przez cały okres wegetacji umożliwiają uwalnianie substancji odżywczych niedostępnych dla roślin, związanych w glebie i podłożu. W ich składzie dostępnych jest o 60-80% więcej pierwiastków niż w podłożu z nawozem wieloskładnikowym bez mikroorganizmów.

Zdrowe rośliny bez szkodników i grzybów
Założenie ogrodu to dopiero połowa sukcesu. Każdy ogrodnik wie dobrze, że ogród trzeba regularnie pielęgnować, aby pięknie się prezentował. O ile takie prace stanowią sedno istnienia zawodu ogrodnika, o tyle przeciętny Kowalski, który lubi bujne i zadbane ogrody, niekoniecznie chce jednak spędzać długie godziny na pielęgnacji roślin. Warto więc pamiętać, że dobre podłoże może wyeliminować przynajmniej część prac związanych z pielęgnacją ogrodu, np. konieczność nawożenia czy walka z chorobami i szkodnikami roślin.
– Tradycyjne podłoża nie posiadają w swoim składzie żadnych substancji, które miałyby działanie probiotyczne i szczepiłyby je przed chorobami czy szkodnikami. W efekcie mimo zakupu wysokiej jakości podłoża często borykamy się z problemem np. przebarwień liści, ich wysychania, brązowienia, które mogą być oznakami działania grzybów lub mszyc – zauważa Marzena Temberska.

 

podłoża ogrodnicze z mikroorganizmami podłoża ogrodnicze z mikroorganizmamifot. Green Garden

 

Aby nie tracić czasu na walkę ze szkodnikami, warto zastosować podłoża z pożytecznymi mikroorganizmami, które cały czas zaszczepiają i chronią rośliny przed różnymi chorobami. Oferowane przez firmę Green Garden aktywne podłoża z mikroorganizmami w sposób aktywny zwalczają czynnik chorobotwórczy, grzyby, pleśń oraz szkodniki (m.in. mszyce), dając w efekcie lepsze warunki wzrostu przy mniejszym nakładzie pracy.

Podłoża z mikroorganizmami dla różnych gatunków roślin
– Opracowane przez nas i wprowadzone w 2012 roku przełomowe dla branży podłoża z pożyteczną mikroflorą sprawiają, że ziemia „sama” aktywnie przystosowuje swoje parametry do potrzeb danej rośliny – mówi Marzena Temberska. – Ten innowacyjny produkt został opracowany we współpracy z naukowcami m.in. z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Instytutu Uprawy i Nawożenia w Puławach. – dodaje.
Właściwy wzrost roślin zapewnia zawarta w tego typu podłożach szczególnie wysoka i stabilna zawartość łatwo przyswajalnych pierwiastków, tj. azotu, fosforu, potasu, magnezu, boru, manganu, molibdenu, cynku, a także zoptymalizowane pH.
Specjalnie dobrana mieszanka różnych koegzystujących ze sobą mikroorganizmów (przede wszystkim bakterii kwasu mlekowego, bakterii fotosyntetyzujących oraz drożdży), sprawia, że podłoża nie tylko samoczynnie niszczą pochodzące z gleby patogeny i zwiększają odporność roślin na choroby i pasożyty, ale również kształtują naturalną równowagę biologiczną. Wyeliminowanie czynnika chorobotwórczego oraz zwiększenie dostępności odżywczych składników mineralnych i przydatnych związków organicznych sprawia, że rośliny rosną szybciej, są zdrowsze i lepiej ukorzenione.

 

podłoża ogrodnicze z mikroorganizmamifot. Green Garden

 

– Co istotne, oferowane przez nas podłoża są w 100% naturalne, nie alergizują i doskonale nadają się do upraw ekologicznych – podsumowuje Marzena Temberska.
Produkt oferowany jest w kilku różnych wariantach (o różnym, dostosowanych do danych gatunków roślin pH), np. jako podłoże do iglaków, do pelargonii, do wysiewu i pikowania, do kwiatów, jak również wszechstronne podłoże uniwersalne.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ggarden.eu

 

22-130 Chojno Nowe Drugie , Chojno Nowe Drugie 15 , woj. lubelskie
tel. +48 /82/ 570 20 53,


Liczba odwiedzin: 1022 | Data publikacji: 2015-05-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.10.2019 | Artykuły ogrodnicze
Aby docenić najnowszą propozycję firmy, trzeba uświadomić...
22.04.2016 | Artykuły ogrodnicze
Podłoża do iglaków, róż, pelargonii, podłoża uniwersalne......
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
08.10.2013 | Artykuły ogrodnicze
Po skończonej budowie domu, teren wokół niego...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
129 hektarów terenu z roślinami ozdobnymi, setki...
11.05.2020 | Artykuły ogrodnicze
Jeśli chcemy, by nasz ogród był piękny...
17.06.2019 | Galanteria ogrodowa
Własny ogród to marzenie niejednego z nas....
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
19.03.2020 | Galanteria ogrodowa
Pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru, coraz dłuższe dni,...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
Skarpy, pagórki, strome brzegi jezior i stawów,...
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza...
Mnogość bylin może przyprawiać o zawrót głowy,...
20.09.2016 | Kratki trawnikowe
Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny...
Przez lata człowiek wydzierał naturze niemal każdy...
Zaniedbany ogród, który jest przecież wizytówką domu,...
Elementy małej architektury na tyle mocno wpisały...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: podłoże ogrodnicze, podłoża do roślin
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy