Ogród jak z bajki
W Polsce coraz więcej jest pasjonatów, którzy przepadają za różnymi pracami w ogrodzie, uznając je za najlepszą formę odpoczynku. Właśnie z myślą o takich osobach powstał sklep ogrodniczy Future Gardens, gdzie wszyscy miłośnicy pięknych trawników, bujnych roślin i nietuzinkowej architektury ogrodowej znajdą coś dla siebie.
– Nasz sklep za najważniejszy cel stawia sobie zaoferowanie klientom takich rozwiązań, które pozwolą im stworzyć niepowtarzalny, wymarzony ogród przyszłości – mówi Michał Filarski.

 

ogród jak z bajki ogród jak z bajkifot. Future Gardens

 

Rośliny ogrodowe
Sprzedaż wysyłkowa obejmująca rośliny ogrodowe to jeden najważniejszych obszarów działalności Future Gardens.
– Niezwykłe bogactwo bylin, kwiatów, krzewów ozdobnych, a nawet drzew jest odpowiedzią na poszukiwania zarówno popularnych odmian, jak i egzotycznych okazów. Rośliny ogrodowe polecane przez nasz internetowy sklep ogrodniczy pozwalają idealnie zaprojektować swój ogród na każdą porę roku – podkreśla Michał Filarski.
Rzut oka na ofertę wystarczy, aby utwierdzić się w przekonaniu, że rzeczywiście wybór jest tu ogromny. Rośliny podzielone są na kategorie: krzewy ozdobne, byliny, drzewa, owocowe, zioła i warzywa, hortensje, magnolie, iglaste, wrzosowate, pnącza, trawy i bambusy, róże, a także rośliny wodne, tarasowe, czy miododajne. Wśród tych grup znaleźć można gatunki powszechnie znane, jak forsycje, chabry czy astry (w wielu różnych odmianach), po gatunki takie, jak np. amfora krzewiasta – rzadko spotykana i oryginalna roślina o pięknych kwiatach, która pochłania większość zanieczyszczeń środowiskowych, magazynowanych na powierzchni i wewnątrz blaszek liściowych.

 

rośliny ogrodowe rośliny ogrodowefot. Future Gardens

W ofercie Future Garden dostępne też jest bonsai ogrodowe.
– Bonsai ogrodowe (w Japonii zwane niwaki) to formowane i pielęgnowane przez wiele lat rośliny, które ze względu na swoje piękno i estetykę zachwycą każdego. To niewątpliwie interesujący, orientalny akcent nie tylko w ogrodzie japońskim, ale też nowoczesnym – zarówno posadzone w gruncie, jak i rosnące w donicy – mówi Michał Filarski.
Dla laików lub ogrodników-amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, wszystkie rośliny w sklepie podzielone są na przejrzyste kategorie – np. kwitnące latem, wiosną, jesienią i zimą. Jest to znaczącym ułatwieniem przy takim komponowaniu ogrodowej roślinności, aby przez cały rok móc cieszyć się jej pięknem i kolorami.

 

rośliny ogrodowe rośliny ogrodowefot. Future Gardens

 

Profesjonalne podłoża dla roślin
Trzeba jednak pamiętać, że rośliny to nie wszystko. Równie ważne jest podłoże, na jakim będą rosnąć. Stąd też w ofercie firmy nie brak takich rozwiązań, jak np. ziemia ogrodowa czy torf, a także różnego rodzaju żwir do wypełniania rabat ogrodowych lub do oczek wodnych.
Przedsiębiorstwo oferuje ponadto różne odmiany i kolory grysu ogrodowego, który dzięki doskonałym właściwościom fizycznym i chemicznym ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Dla tych, którym marzą się ogrodowe skalniaki dedykowana jest szeroka paleta kamieni ogrodowych o różnych kolorach, które można też wysypać na obrzeża ścieżek.
Z kolei w roli samych ścieżek doskonale sprawdzą się np. betonowe imitacje drewna, mające nad nim tę przewagę, że są zdecydowanie trwalsze i nie wymagają wykonywania częstych prac konserwacyjnych. Dzięki ogromnym możliwościom formowania, wykonane z betonu tarasy, ścieżki czy palisady coraz częściej wypierają stosunkowo mało odporne na czynniki atmosferyczne drewno.

 

profesjonalne podłoża do roślin profesjonalne podłoża do roślinfot. Future Gardens

 

Architektura ogrodowa
Czym byłby piękny ogród bez miejsca, w którym można usiąść i odpocząć? Aby przestrzeń wokół domu stała się bardziej funkcjonalna, warto pomyśleć o wyposażeniu jej w elementy architektury ogrodowej: oryginalne projekty leżanek, klasyczne ławki z oparciem i bez niego, wygodne hamaki i inne meble ogrodowe drewniane znajdą swoje miejsce w każdym ogrodzie.
– Meble ogrodowe drewniane wyróżniają się swoim wyszukanym stylem, harmonijnym komponowaniem się z otoczeniem oraz przepiękną, naturalną formą. Tylko drewno zapewnia taki rodzaj elegancji, idealnie odpowiadający dobrze zaprojektowanemu ogrodowi – podkreśla Michał Filarski. – Polecamy meble ogrodowe drewniane nie tylko z uwagi na ich wyjątkową estetykę, ale także na walory użytkowe. Wspaniałe komplety, krzesła, stoły, huśtawki, lampy i inne projekty są nadzwyczaj trwałe, a przy tym umożliwiają stworzenie w swoim ogrodzie oazy relaksu, spotkań z przyjaciółmi w naprawdę komfortowych warunkach – dodaje.
W ofercie Future Gardens nie brak też drewnianych altan, które ukryte pomiędzy bujną ogrodową roślinnością staną się wymarzonym miejscem na spędzenie popołudnia z książką w ręku – nawet, jeśli właśnie pada deszcz.

 

architektura ogrodowa architektura ogrodowafot. Future Gardens

 

Akcesoria ogrodnicze – wszystko w jednym miejscu
W dzisiejszych czasach coraz więcej klientów poszukuje rozwiązań, które będą kompleksowe. Możliwość zamówienia wszystkich produktów do ogrodu od jednego dostawcy sprawia, że nie musimy tracić czasu na długotrwałe poszukiwania kolejnego podłoża czy podkaszarki.
– Future Gardens oferuje kompletne wyposażenie ogrodów – od akcesoriów do oczek wodnych, umożliwiających stworzenie cudownego zakątka w pobliżu domu, poprzez baseny drewniane, w których świetnie można zrelaksować się w letnie upały, aż do systemów nawadniania ogrodów i szklarni ogrodowych, które pozwolą zatroszczyć się o rośliny i trawnik oraz zabezpieczyć najciekawsze okazy w niesprzyjających warunkach – mówi Michał Filarski.
Obok rozwiązań praktycznych, jak narzędzia czy odżywki do roślin, firma oferuje również bogaty asortyment małych dzieł sztuki. Są to różnego rodzaju betonowe donice, figury czy rzeźby, które staną się wspaniałą ozdobą każdego ogrodu.

 

akcesoria ogrodnicze akcesoria ogrodniczefot. Future Gardens

 
Z szeroką ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.futuregardens.pl

 

41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Krupanka 83, woj. śląskie
tel. 322010563, 728322191,