Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa

Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i odpoczynkiem. To właśnie wymarzony, piękny ogród jest często główną przyczyną, dla której decydujemy się na przeprowadzkę z mieszkania do domu. Dzisiaj, dzięki Future Gardens, marzenie o pięknym ogrodzie można spełnić praktycznie nie wychodząc z domu – bez potrzeby biegania po szkółkach ogrodniczych, sklepach z małą architekturą ogrodową czy marketach budowlanych.

09.02.2018 | Galanteria ogrodowa

Zbliża się wiosna i już za moment pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru coraz częściej będą kierować nasze myśli w stronę działek i przydomowych ogródków. Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, aby zaplanować wiosenne porządki, a także zastanowić się nad tym, co zaaranżować, zmienić, lepiej rozplanować. Od czego zacząć? Dobrym pomysłem jest wydzielenie poszczególnych stref – np. wypoczynkowej (ze stołem, leżakami, grillem lub grillo-wędzarnią), strefy reprezentacyjnej, przestrzeni dla dzieci. Jeśli natomiast decydujemy się na zakładanie w ogrodzie warzywnika, warto zamiast tradycyjnych grządek postawić na podwyższone betonowe rabaty, które nie tylko znacznie ułatwiają uprawę roślin, ale i przyczyniają się do poprawy estetyki i lepszego uporządkowania przestrzeni.

14.12.2016 | Galanteria ogrodowa

Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy praktyczna długowieczność? Regularna konserwacja tarasu czy wygoda i wolny czas? Czy naprawdę każdy, kto wybiera deski tarasowe z naturalnego surowca, musi rozstrzygać powyższe dylematy? Oczywiście tak, ale istnieje też jeszcze jedno wyjście. Firma 4 Globe sp. z o.o., właściciel doskonale rozpoznawalnej na rynku i prężnie rozwijającej się marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe, w ostatnim czasie poszerzyła swoją ofertę o kilka nowych produktów, m.in. nowoczesne płyty tarasowe o różnej strukturze (np. trawertyn), naturalnie ciosany kamień, deska o delikatnych słojach drewna, a także modne płyty ścienne z lekkiego betonu architektonicznego.

18.07.2016 | Galanteria ogrodowa

Otaczanie się ładnymi przedmiotami jest naturalną ludzką potrzebą. Dlatego chociaż z nostalgią wspomina się siermiężne czasy PRL-u, tak naprawdę nikt nie chce powrotu do życia wśród szarych ulic i szarych balkonów. Dzisiaj, urządzając przestrzeń publiczną, ogród, taras czy nawet niewielki balkon możemy wybrać naprawdę ładne rzeczy dobrej jakości.

26.01.2016 | Galanteria ogrodowa

Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni, ale niestety na krótko. Mimo nieprzeciętnych walorów wizualnych, drewno jest mało odporne na działanie czynników atmosferycznych. Czy rzeczywiście jedyną alternatywą jaką mamy jest wymiana drewnianych elementów lub całkowita rezygnacja z nich ? Oczywiście nie! Firma 4 Globe sp. z o.o., właściciel doskonale rozpoznawalnej na rynku i prężnie rozwijającej się marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe, oferuje imitacje drewna do złudzenia przypominające naturalny surowiec. Ponadto przedsiębiorstwo poszerzyło w ostatnim czasie asortyment o nowe produkty: trawertynowe płyty tarasowe, donice i ławki ogrodowe, które wpisują się w najnowsze trendy modernistycznego budownictwa.

08.06.2015 | Galanteria ogrodowa

Drewno pięknie prezentuje się w ogrodzie, jednak podatność tego naturalnego materiału na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych sprawia, że musimy regularnie zabezpieczać wykonane z niego elementy odpowiednimi preparatami. Czy jest jakaś szansa, aby cieszyć się urokiem drewna w ogrodzie, a zarazem nie być zmuszonym do czasochłonnych prac konserwacyjnych? Odpowiedź na to pytanie znaleźli eksperci z firmy 4 Globe sp. z o.o., właściciela marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe.

01.04.2015 | Galanteria ogrodowa

Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to właśnie on jest częścią posesji widoczną z ulicy. Poza tym jest też miejscem, które w ciepłe dni ma być dla nas azylem, gdzie można wypocząć po pracy czy zrelaksować się w weekend. Co można zrobić, aby nasz ogród stał się takim magicznym miejscem? Zapytaliśmy o to Michała Filarskiego z internetowego sklepu ogrodniczego Future Gardens, gdzie w jednym miejscu można zakupić rośliny, małą architekturę ogrodową, akcesoria ogrodnicze czy podłoża.

15.07.2014 | Galanteria ogrodowa

Posiadanie własnego ogrodu oznacza obowiązki związane z jego pielęgnacją. Z czasem, gdy nasz ogród się rozrasta gromadzimy coraz większą ilość urządzeń, narzędzi czy akcesoriów, które są nieodzowne w utrzymaniu porządku. Gdzie przechowywać tego typu sprzęt? Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w gotowy schowek ogrodowy, który oprócz narzędzi pomieści również rower, motocykl czy kosze na śmieci.

14.07.2014 | Galanteria ogrodowa

Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy wszystkich swoich zaletach, jak naturalność czy piękny wygląd, ma również jedną podstawową wadę: utrzymanie jego atrakcyjnego wyglądu jest trudne i wymaga regularnie ponawianych zabiegów konserwacyjnych. Jeśli więc zależy nam, aby w przestrzeni wokół domu zachować estetykę drewna, ale nie być zmuszonym do jego czasochłonnego zabezpieczania, to warto poszukać na rynku jakiejś alternatywy. Jedną z możliwości są palisady, deski czy pieńki wykonane z betonu, które – choć do złudzenia przypominają drewno – to są jednak od niego znacznie trwalsze.