Nowe wzory, nowe możliwości

Firma 4Globe jest wiodącym producentem drewna betonowego i płyt tarasowych. W swojej ofercie posiada również bogatą kolekcję elewacyjnych/ściennych płyt i wzorów betonu architektonicznego. Producent sukcesywnie poszerza swój asortyment, ostatnio wzbogacając go o dwa nowe wzory: KORNIK i HORIZON BIG. Te dekoracyjne płyty idealnie wkomponowują się w industrialne wnętrza, ale będą pasować też do modnych, niekonwencjonalnych przestrzeni domowych. Do tych ostatnich aranżacji szczególnie warto polecić panel HORIZON BIG – płytę o efektownie ukształtowanej strukturze z efektem 3D.

fot. 4GLOBE | Płyta HORIZON BIG

Z powodzeniem zastąpi ona tradycyjne rozwiązania, zapewniając – szczególnie w odpowiednio doświetlonych miejscach – atrakcyjną grę światła i cienia. Wzór ten (tutaj występujący w wymiarze 95 x 45 x 2 cm, dwukrotnie większym od podstawowej, docenionej już wcześniej przez klientów płyty HORIZON) doskonale sprawdzi się i w minimalistycznym salonie, i w przestronnej sypialni. Zalety płytki ściennej KORNIK szczególnie zaś docenią osoby poszukujące uniwersalnych rozwiązań – jej elegancka, porowata powierzchnia stworzy wyjątkowy klimat w praktycznie każdym nowoczesnym wnętrzu. Dzięki stonowanej kolorystyce będzie znakomitym tłem dla bardziej śmiałych rozwiązań kolorystycznych w zakresie mebli czy tekstyliów. Zarówno HORIZON BIG, jak i KORNIK dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych (ecru, szary, antracytowy), występują także w tych samych wymiarach.

fot. 4GLOBE | Płyta KORNIK

Wzory betonu architektonicznego – klasyka i tradycja

Błędem jednak byłoby sądzić, że beton architektoniczny znajduje zastosowanie wyłącznie w „chłodnych”, modernistycznych wnętrzach. Praktyka pokazuje, że dzięki płytom ściennym 4Globe można także stworzyć klimat rustykalny, czy nawet śródziemnomorski. Szczególnie odpowiednie dla takich aranżacji będą wzory LAVA, DESKA oraz MADERA.

fot. 4GLOBE | Aranżacja z płytą LAVA (po lewej) i MADERA (po prawej).

Ta pierwsza przywodzi na myśl klimat ciepłego Południa i z tego powodu szczególnie można ją polecić na wszelkie półotwarte pomieszczenia, jak loggie, czy tarasy. Płyta DESKA, dzięki naturalnemu wzorowi imitującemu prawdziwe drewno może być świetnym uzupełnieniem rodzinnego, ciepłego wnętrza. Płytka MADERA, o bardzo ciekawej strukturze ciosanego kamienia, także nawiązuje wyglądem do naturalnych materiałów. Wszystkie trzy wzory betonu architektonicznego dostępne są aż w pięciu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Wymiar płyt LAVA oraz MADERA to 54,4 x 21,9, grubość 1,8 cm, wzór DESKA nawiązuje do oryginalnego materiału i dostępny jest w rozmiarze 67 x 22 x 1,5 cm. Prawdziwy powiew elegancji niesie ze sobą z kolei ponadczasowa i trwała płyta TRAWERTYN. Po ten luksusowo prezentujący się materiał o strukturze kamienia intuicyjnie sięgną ci z inwestorów, którym zależy na elegancji i prestiżu – to rozwiązanie idealne dla reprezentacyjnych wnętrz: ekskluzywnych recepcji czy living roomów. TRAWERTYN występuje w czterech kolorach i dwóch wymiarach – 45 x 45 cm oraz 90 x 45 cm. Grubość płyty TRAWERTYN to 1,5 cm.

fot. 4GLOBE | Płytka ścienna DESKA

Ucieczka od prostokątów, czyli płytki heksagonalne

Sześciokątne płyty HEKSAGON to prawdziwy hit dla tych odbiorców, którzy nie obawiają się śmiałych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Dzięki odejściu od klasycznej formy kątów prostych zyskać można naprawdę niezwykłe wnętrze, z niepowtarzalną strukturą ścian. Płytki z betonu architektonicznego w tych wzorach występują w wersji gładkiej i w wersji z dekorem. Oba wzory dostępne są w trzech kolorach i wspólnym dla nich wszystkich wymiarze 52 x 45 cm oraz grubości 1,5 cm. Taka konfiguracja zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, można bowiem dowolnie zestawiać ze sobą płytki gładkie i dekorowane w różnych opcjach kolorystycznych. Nie trzeba przy tym zapełniać całej powierzchni ścian, płynna geometria heksagonu zachęca wręcz do eksperymentów w tym względzie. Granicą pozostaje jedynie pomysłowość i wizja inwestora. To idealne rozwiązanie nawet dla małych, kameralnych pomieszczeń, którym pragniemy dodać trochę fantazji.

fot. 4GLOBE | Płytki HEKSAGON

W świecie płytek 3D

Możliwość kształtowania powierzchni 3D to jedna z zalet, jakie daje beton architektoniczny. Wzory trójwymiarowe są wciąż bardzo popularne, przede wszystkim dzięki swojej dekoracyjności i efektowności, związanej z grą światła i cienia. Obok wymienianych na wstępie płytek HORIZON i HORIZON BIG firma 4Globe proponuje klientom jeszcze wiele innych, zróżnicowanych wzorów. Możliwości jest wiele: od delikatnej, kafelkowej struktury płyt KARO (kolory: antracytowy i szary, wymiar 54,4 x 21,9 cm, grubość 1,8 cm) oraz MODECO (kolory: ecru, antracytowy i szary, wymiar 50 x 20, grubość 2,5cm) po bardziej wyraziste, reliefowe formy jak płyta GALAXY (w kolorze ecru, antracytowym i szarym oraz o wymiarach 90 x 45 cm i grubości 1,5 cm) czy COSMO ( kolory: ecru, antracytowy i szary, wymiary 45 x 22,5 cm oraz grubość 2,6 cm).

fot. 4GLOBE | Aranżacje z wzorem GALAXY (po lewej) i MODECO (po prawej).

Warto pamiętać, że ściany pokryte tego rodzaju wzorami betonu architektonicznego już same w sobie przykuwają uwagę dekoracyjnością, warto więc starannie dobierać ewentualne dodatki i ozdoby, by uniknąć męczącego efektu przesytu i nieładu. Płyty z efektem 3D są także często grubsze od pozostałych wzorów w asortymencie firmy 4Globe, stąd rozsądnie jest stosować je w pomieszczeniach dość dużych, dobrze oświetlonych, tak by w pełni zaprezentować ich niewątpliwe walory.

Czysta forma zawsze w modzie

Dla tych, którzy cenią maksymalną prostotę form producent przygotował eleganckie, niemal ascetyczne w formie płytki KOPERTA i KLAR. Obie dostępne są w trzech tradycyjnych kolorach: ecru, szarym i antracytowym. To strzał w dziesiątkę, jeśli planujemy dać upust naszej fantazji dekoratorskiej: dzięki tym wzorom nasze ściany stanowić będą neutralne, kojące tło dla kolorowych zasłon, dywanów czy mebli.

fot. 4GLOBE | Płytki KOPERTA (po lewej) i KLAR.

Najprostsza ze wszystkich, zupełnie gładka płytka KLAR ma wymiar 90 x 45 x 1,5 cm, zaś podobna do niej, subtelnie zdobiona KOPERTA – 90 x 45 x 2 cm. Razem z wymienioną na początku płytą TRAWERTYN I KORNIK stanowią ponadczasową „złotą trójcę” umiaru, harmonii i minimalizmu.
Po więcej szczegółów technicznych dotyczących odcieni i wzorów betonu architektonicznego, a także montażu i pielęgnacji płyt ściennych i elewacyjnych zapraszamy na stronę producenta www.4globe.pl

42-110 Zawady , ul. Kręta 3a, woj. śląskie
tel. 519 396 239, 504 188 189 ,