Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach – wyposażonych w nowoczesną automatykę, która integruje ze sobą różne urządzenia z możliwością zdalnego sterowania, ułatwiającą użytkownikowi codzienne życie i funkcjonowanie w przestrzeni własnego domu. Wiele osób jednak obawia się stosowania inteligentnych technologii, uznając je jedynie za drogi gadżet, który nie jest całkowicie bezpieczny. Czy rzeczywiście warto bać się inteligentnego domu?

Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu poza wąskim gronem specjalistów mało kto kojarzył, czym są gabiony, wykorzystywane częściej w inżynierii lądowej niż w budownictwie mieszkaniowym. Dziś, gdy architektura coraz chętniej sięga po nieoczywiste materiały, pojawiła się też przestrzeń na bardziej kreatywne wykorzystanie metalowych koszy z wypełnieniem z kamieni, tłuczonych cegieł czy szkła. Wokół nas coraz częściej widujemy więc nietuzinkowe elewacje gabionowe czy ogrodzenia z gabionów, a producenci mają coraz więcej pomysłów, dzięki którym produkt nieustannie ewoluuje. Świetnym przykładem mogą być bezpieczne naroża – autorski projekt producenta gabionów – firmy Gabeco.

Jeszcze do niedawna stwierdzenie, że „jakość ma znaczenie” większości z nas kojarzyło się z tanim sloganem reklamowym, za którym nie szły fakty. Czasy się jednak zmieniają i dziś, jak podkreślają producenci rozwiązań dla branży budowlanej, jest coraz więcej świadomych konsumentów, którzy wiedzą, czego szukają i mają jasno sprecyzowane wymagania. Ten trend można też zaobserwować w branży ogrodzeniowej. Dla wielu z nas ogrodzenie panelowe czy przesuwna brama ogrodzeniowa to wizytówka domu, a zarazem – granica, która chroni naszą prywatność i zapewnia bezpieczeństwo. Dlatego coraz częściej decydujemy się na to, aby kupować je bezpośrednio u producenta, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale także na parametry techniczne.

Pierwszym impulsem do budowy ogrodzenia jest zazwyczaj jego funkcja użytkowa: z jednej strony wytycza ono granice naszej własności, z drugiej –jest fizycznym zabezpieczeniem, uniemożliwiającym wtargnięcie na posesję niechcianych gości. Jednak podobnie jak w aranżacjach wnętrz, gdzie meble i inne dodatki dobieramy kierując się nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką, również ogrodzenia stają się czymś więcej niż tylko zaporą służącą względom bezpieczeństwa. Projektowane na miarę XXI wieku są ozdobą i wizytówką domu, a wśród różnych dostępnych dziś wariantów szczytem dobrego smaku są bramy i ogrodzenia kute z metalu.

Nowoczesne technologie codziennie zmieniają oblicze branży budowlanej. Z dnia na dzień firma WIŚNIOWSKI wciela coraz więcej efektów rewolucji technologicznej do oferowanych rozwiązań i zmienia życie użytkowników, zapewniając im coraz większy komfort obsługi bram i drzwi. Sterowanie smartfonem jest jednym z udogodnień, które diametralnie poprawi jakość życia mieszkańców i wpłynie na większe poczucie bezpieczeństwa.

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę przywiązujemy do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność nie oznacza przy tym wzrostu ceny. Uzupełnieniem oferty są wykonywane na wymiar energooszczędne drzwi Thermo65. Dostępne także w okazyjnej cenie. Promocja obowiązuje do końca roku.

Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o poprawie ludzkiego życia czynnik. Chcemy, aby nasze życie było coraz bardziej komfortowe, a używane każdego dnia sprzęty – funkcjonalne. Dlatego tak chętnie wykorzystujemy automatykę jako rozwiązanie naszych codziennych problemów. Automatyka domowa poprawia jakość naszego życia i ułatwia wykonywanie wielu czynności. Normą stały się już systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne czy systemy alarmowe. Podobnie do nich coraz popularniejsza staje się automatyka do bram, która pozwala na wygodne sterowanie bramą za pomocą pilota.

Brama wjazdowa jest zawsze jednym z najbardziej eksploatowanych miejsc w domu. Warto więc zadbać o to, by czynność otwierania i zamykania bramy wymagała jak najmniej czasu i wysiłku. Takie drobne, ale wielokrotnie powtarzane czynności potrafią niestety skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańcom.

Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być zadbany, regularnie pielęgnowany i harmonizować ze stylem budynku. W ogrodzie główną rolę gra roślinność – kwiaty, krzewy, drzewka oraz równo przycięty trawnik, ale to dodatkowe elementy nadają charakter całości. Architektura ogrodowa: altany, ławeczki czy oczka wodne wzbogacają przydomowy teren. Jednak dla osób lubiących nietypowe rozwiązania idealną propozycją są kosze gabionowe, które można w dowolny sposób zaaranżować w ogrodowej przestrzeni.

Brama garażowa, otwierana kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie, jest jednym z najbardziej eksploatowanych sprzętów w domu. Krótki przewodnik po rodzajach bram ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem miłych chwil w gronie rodziny. Z drugiej strony jednak, dom to także obowiązki i wydatki, mocno nadwyrężające domowy budżet. Dlatego każdy, kto myśli perspektywicznie i decyduje się na budowę domu, chce, aby ta kosztowna inwestycja, wkrótce się mu zwróciła, przynosząc dodatkowe korzyści. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie wybór domu energooszczędnego.

Marki Gerda nie trzeba nikomu przedstawiać. To uznany producent bezpiecznych drzwi i zamków, od lat dzierżący pozycję lidera na rynku. Warto jednak pamiętać, że Gerda posiada w swojej ofercie także nowoczesne i funkcjonalne bramy garażowe.