Niezaprzeczalnie to właśnie beton jest jednym z najbardziej trwałych materiałów budowlanych, a możliwości jego wykorzystania są ogromne. Na ogół jednak materiał ten stosuje się wówczas, gdy możliwe są kompromisy na rzecz estetyki, bo poza miłośnikami stylu industrialnego mało kto decyduje się na surowość i minimalizm betonu.

Na przeciwnym pod względem wizualnym biegunie można uplasować drewno – materiał szlachetny, piękny i ciepły, który doskonale prezentuje się zarówno we wnętrzach jak i w ogrodach oraz na tarasach. Jak jednak wiadomo, drewno ma swoje wady, przede wszystkim dużą podatność na uszkodzenia i zniszczenia. Z tego powodu trzeba je regularnie konserwować, co sprawia, że nie każdy decyduje się np. na drewniany płot. Betonowa imitacja jest więc doskonałym wyjściem dla tych, którzy poszukują trwałości betonu idącej w parze z wyjątkową estetyką drewna.

fot. GEPETTO

Płot betonowy – imitacja drewna – dlaczego warto?

Jak to zwykle bywa, impulsów do opracowania nowego rozwiązania, które harmonijnie łączyłoby trwałość z designem, dostarczyli klienci, poszukujący nowoczesnych materiałów do domów, mieszkań i ogrodów. Produkty takie jak beton architektoniczny czy drewno betonowe najdosłowniej zrewolucjonizowały rynek i skutecznie wypełniły istniejącą wcześniej niszę.

fot. GEPETTO

Drewno betonowe zostało wynalezione jako alternatywa dla naturalnego surowca. Jest ono zdecydowanie trwalsze, bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych i upływ czasu. A do tego stosowane w procesie produkcyjnym technologie sprawiają, że płot betonowy-imitacja drewna czy wykonana z betonowego drewna ścieżka ogrodowa lub taras są na pierwszy rzut oka właściwie niemożliwe do odróżnienia od naturalnego surowca.

Ogromnym atutem betonowego drewna jest też fakt, że nie wymaga ono gruntownych prac konserwacyjnych po jednym sezonie użytkowania. Producent zaleca jedynie odświeżanie betonowych desek impregnatem wówczas, gdy chcemy nadać im świeżość i przywrócić pierwotny blask. Oferowane przez Gepetto wyroby są wysoce odporne na ścieranie oraz odpowiednio przygotowane i zabezpieczone w procesie produkcji, dzięki czemu są mrozoodporne i niepodatne na działanie wody i czynników atmosferycznych.

fot. GEPETTO

Deski z drewna betonowego dostępne w rozbudowanym asortymencie firmy Gepetto są produkowane w elastycznych formach silikonowych, co pozwala uzyskać bardzo realistyczny rysunek drewna. Na uwagę zasługuje ponadto technologia ich barwienia. Nie są one po prostu malowane, ale całkowicie wybarwiane w masie. Kolejnym etapem jest nakładanie odpowiedniego koloru, a następnie dwukrotne lakierowanie, dzięki czemu idealnie odzwierciedlają one wygląd drewna.

Ogrodzenie z betonowego drewna

Oferowane przez firmę Gepetto płoty betonowe – imitacje drewna mają wszystkie atuty betonowego drewna. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, wodę, mróz. Bardzo trudno je uszkodzić lub zarysować i są długowieczne. Zastosowane w ogrodzeniach deski betonowe nie butwieją ani nie tracą swojego naturalnego piękna z upływem czasu.

fot. GEPETTO

Na uwagę zasługuje też fakt, że faktura drewna widoczna jest zarówno od strony frontowej, jak i od wewnątrz. Deski ogrodzeniowe oferowane przez Gepetto mają wydobyty odcisk świerku i jesionu, które charakteryzują się podłużnym przekrojem. Dzięki temu pozwalają na uzyskanie wyjątkowego efektu, a betonową imitację drewna na płocie trudno odróżnić od naturalnego surowca.

fot. GEPETTO

Oprócz płotów betonowych – imitacji drewna, firma Gepetto oferuje deski betonowe o różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, które sprawdzają się przy budowie tarasów, altan, ścieżek, chodników, schodów, grilli, wędzarni i in. Dostępne są też plastry pnia do ogrodów, krawężniki, palisady i trepy, z których można układać schody ogrodowe, tarasy, alejki i chodniki. Ciekawą propozycją producenta są deski elewacyjne stosowane wewnątrz i na zewnątrz oraz deski o wygładzonej strukturze, które przypominają naturalną deskę parkietową w stylu modern.

Jedną z nowszych propozycji w ofercie są też warzywniaki i kwietniki o różnych wielkościach. Razem z imitującymi drewno płotami betonowymi wyroby te pozwalają stworzyć w ogrodzie oryginalną aranżację, która w równej mierze zachwyca designem, co i trwałością.

Uzupełnieniem oferty Gepetto są płyty z betonu architektonicznego w różnych rozmiarach i odcieniach, które można stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i w roli zewnętrznej elewacji.

Więcej informacji na stronie: https://betonowedrewno.eu

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Elizy Orzeszkowej 8, woj. świętokrzyskie
tel. 606 305 720,