Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
13.09.2017 | Kruszywa

Wapno jest materiałem sprawdzonym i stosowanym w budownictwie od kilku tysięcy lat. Używane niemalże we wszystkich dziedzinach gospodarki, to przede wszystkim w budownictwie okazało się jak dotychczas niezastąpione. Co prawda próbowano zamiast wapna używać różnych plastyfikatorów, ale ilość warunków wymaganych do prawidłowego ich działania jest tak duża, że niemal niemożliwa do spełnienia. Czym jest i do czego służy wapno hydratyzowane?

16.03.2017 | Kruszywa

Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany przez człowieka materiał. Jest niezwykle wytrzymały, trwały, odporny na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Dodatkowo zachwyca swoim surowym wyglądem, który pasuje do każdego rodzaju otoczenia. Projektanci i inwestorzy coraz chętniej wykorzystują kamień w aranżacji ogrodów i terenów zielonych. W jaki sposób można wykorzystać kamień ogrodowy?

24.03.2016 | Kruszywa

Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie naturalnego kamienia w różnej postaci do aranżacji ogrodu i otoczenia domu jest coraz chętniej wykorzystywanym pomysłem. Jak i gdzie warto zastosować kruszywa ozdobne? Jaki kamień dekoracyjny wybrać? Podsuwamy pomysły i rozwiązania.

28.11.2013 | Kruszywa

Dzięki swoim właściwościom polimerobetony mogą być stosowane w wielu obszarach branży budowlanej. Jednak ich zalety, takie jak wysoka odporność chemiczna i wytrzymałość mechaniczna mogą być uzyskane tylko w wypadku zastosowania składników o najwyższej jakości. Kluczowe w tym wypadku jest dobranie odpowiednich mieszanek piaskowo – żwirowych. Jedną z najciekawszych ofert w tym obszarze posiada firma Sandmix.