LINPLAST Mirosław NasiłowskiAdres firmy:
03-690 Warszawa,
ul. Pszczyńska 30a,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. +48 22 679 11 76
tel. kom. +48 789 251 764
Email: [email protected]
WWW: www.linplast.pl

LINPLAST Mirosław Nasiłowski

O firmie


LINPLAST – producent kreatywnych rozwiązań z lin nierdzewnych

Firma Linplast działa na rynku polskim od 1990 r., a swoją historię rozpoczęła od produkcji linek do podjazdów, maszyn i urządzeń. Wieloletnie doświadczenie, poparte wiedzą wykwalifikowanej kadry pozwala na wyznaczanie dalszych kierunków rozwoju marki i tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się szeroka gama produktów ze stali nierdzewnej, a Linplast jest dziś cenionym producentem wypełnień balustrad z lin pionowych i poziomych, z siatek z linek nierdzewnych oraz z wypełnieniem z prętów, które są atrakcyjną alternatywą dla wypełnień z drewna lub szkła.

Liny nierdzewne w architekturze

Właściwości stali nierdzewnej – wytrzymałość i odporność na czynniki atmosferyczne – sprawia, że jest ona materiałem bardzo docenianym przez współczesną architekturę. Linplast na bazie lin ze stali nierdzewnej wykonuje nowoczesne i trwałe konstrukcje, które umożliwiają kreowanie rozwiązań w równej mierze estetycznych, co i funkcjonalnych. Dostępne w ofercie producenta trzy systemy zastosowań: siatki z lin nierdzewnych, balustrady z lin nierdzewnych oraz konstrukcje z lin nierdzewnych stosowane są w architekturze wnętrz (balustrady, osłony klatek schodowych) i na zewnątrz (w ogrodach, parkach, na elewacjach budynków).

Balustrady z lin i siatki z lin

Balustrady wewnętrzne z pionowych lub poziomych linek ze stali nierdzewnej są doskonałym sposobem na zabezpieczenie schodów. Linki lub siatki z linek wykorzystane jako wypełnienie przestrzeni między słupkami i pochwytem, dobrze wpisują się w minimalistyczne czy industrialne trendy w architekturze. Dodatkowe możliwości otwierają różne warianty prowadzenia lin: można je przymocować do sufitu i boku schodów, do sufitu i podłogi lub poprowadzić krzyżowo z mocowaniem do ścian, sufitu i podłogi.

Dla klientów, którzy chcą zwieńczyć schody kolorową balustradą, Linplast proponuje wypełnienia z prętów, które można pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

Proponowane przez przedsiębiorstwo rozwiązania są chętnie wybieraną alternatywą dla tradycyjnych zabezpieczeń schodowych ze szkła lub stali, która pozwala na zapewnienie domownikom pełnego bezpieczeństwa użytkowania schodów, a zarazem tworzy w aranżacji wrażenie lekkości i harmonii.

Zielone ściany

Roślinność wpływa korzystnie na jakość powietrza, izolację dźwiękową, cieplną oraz dobre samopoczucie. Do klientów, którzy chcą uzyskać taki efekt na elewacji lub wewnątrz budynku, Linplast kieruje konstrukcje linowe ze stali nierdzewnej do prowadzenia roślin. Jest to kilka systemów, które w zależności od potrzeb, możliwości konstrukcyjnych budynków (ścian) oraz miejsca ich instalacji znajdują różnorodne zastosowania.

Konstrukcje linowe ze stali nierdzewnej na elewacjach są wykonywane w formie kombinacji lin pionowych i poziomych lub rozpiętej siatki z lin z oczkami w kształcie rombów. Konstrukcje te można wykonać na każdym rodzaju ściany (z ociepleniem i bez).

W podobny sposób tworzone są konstrukcje wsporcze dla roślin we wnętrzach mieszkalnych, biurowych i hotelach. To świetny sposób na stworzenie przegrody w dużych pomieszczeniach biurowych lub ogrodu wertykalnego bez ograniczeń wysokości, a pionowe usytuowanie w minimalnym stopniu ogranicza przestrzeń, będąc ciekawym akcentem wizualnym.
Konstrukcje linowe ze stali nierdzewnej w formie pergoli i konstrukcji wsporczych do prowadzenia roślin stosuje się też w trudnych warunkach zewnętrznych (np. w ogrodach i parkach), gdzie zapewniają wysoką estetykę i stabilność również dla roślin osiągających znaczne rozmiary.

Produkty i Usługi


  • Linki do pojazdów i maszyn
  • Liny nierdzewne w architekturze
  • Łańcuchy zabezpieczające

Artykuły o tej firmie


Jeśli szukasz oryginalnego sposobu na stworzenie nieszablonowej...
Przestrzeń to słowo klucz współczesnej architektury. Dziś...
Lina i balustrada ze stali nierdzewnej to...
Jakie systemy można zastosować do tworzenia zielonych ścian...
Ciężkie, drewniane balustrady schodowe – choć dla...
Balustrady z lin pionowych i balustrady z...
Liny ze stali nierdzewnej to bardzo uniwersalny...

Słowa kluczowe: linplast, liny, liny, balustrady, linki do pojazdów, liny nierdzewne, łańcuchy, łańcuchy zabezpieczające, liny na schody, olinowania, cięgna,