Balustrada ze stali nierdzewnej i siatka

Lekkie, ażurowe, uniwersalne konstrukcje z lin nierdzewnych

Lina i balustrada ze stali nierdzewnej to coraz popularniejsze rozwiązanie architektoniczne, zyskujące sobie uznanie nie tylko wśród wielbicieli nowoczesnego, industrialnego stylu. Znakomicie jest ono w stanie zastąpić przytłaczające, masywne czy ograniczające światło tradycyjne balustrady. Liny i siatki z lin ze stali nierdzewnej od firmy Linplast sprawdzą się także jako ogrodzenia, ściany do prowadzenia zieleń, pergole, czy nawet …. konstrukcje wsporcze półek bibliotecznych.

Balustrada ze stali nierdzewnej

Lekkie optycznie, trwałe i wytrzymałe, odporne na działanie wody czy środków czyszczących – balustrady z lin nierdzewnych coraz częściej trafiają, można by rzec, pod strzechy: do domów prywatnych, ale i klatek schodowych, biur czy firm. Co przesądza o rosnącej popularności tego uniwersalnego rozwiązania?

Klienci szukają obecnie nowoczesnych systemów, które nie ograniczają przestrzeni – tłumaczy Mirosław Nasiłowski, właściciel firmy Linplast – Klatki schodowe i korytarze, pozbawione często okien, zabudowane szklanymi płytami sprawiają wrażenie bardzo ograniczonej przestrzeni – zastosowanie balustrad z lin nierdzewnych te ograniczenia usuwa, przez co uzyskujemy dodatkowy efekt „doświetlenia”, przy zachowaniu korzystnego wyglądu i estetyki wnętrza.

fot. LINPLAST 

Balustrada ze stali nierdzewnej z wykorzystaniem lin, dzięki swojej oszczędnej formie, doskonale komponuje się z innymi materiałami: betonem, marmurem, szkłem czy drewnem. Pasuje do industrialnego wnętrza, jak i do tradycyjnego domu, z drewnianymi schodami i podłogą, ceglanymi ścianami i skórzaną tapicerką.

A w jaki sposób to się stosuje, można by z kolei zapytać? To w dużej mierze zależy od potrzeb i możliwości budynku, rodzaju schodów oraz pomieszczenia. W mieszkaniach i domach często montuje się liny pionowe, które tworzą osłony i balustrady przyschodowe. Montaż liny można przeprowadzić na kilka sposobów. Różnią się one miejscem mocowania oraz sposobem regulacji liny – ukrytym w tulei osłonowej (systemy PS i BRG), przy pomocy nakrętki (system BRD) lub – jak w systemie RDS – ukrytym całkowicie w schodku. Wszystkie z tych rozwiązań łączą funkcję bezpieczeństwa z wysoką estetyką.

Linki wykonywane w systemie PS mogą być stosowane jako ścianki działowe w pomieszczeniu z możliwością prowadzenia zieleni. Wszystko to razem składa się na oryginalny, ekologiczny i przyjazny człowiekowi design.

fot. LINPLAST 

Równie popularne są linki mocowane poziomo, przeznaczone do stosowania jako wypełnienie w balustradach nierdzewnych lub drewnianych. Linki te mocowane są między pochwytem a podłogą.

Podobnie jak w przypadku balustrad z lin pionowych, także i tutaj klient ma do wyboru kilka różnych systemów. Dobieramy je w zależności od możliwości regulacji i naciągu lin, materiału balustrady oraz oczekiwanej estetyki wykończenia.

fot. LINPLAST 

Siatka ze stali nierdzewnej – na balustrady i nie tylko

Podobnie jak balustrada ze stali nierdzewnej, siatka z lin nierdzewnych produkcji firmy Linplast to produkt trwały, funkcjonalny i uniwersalny. Zapomnijcie o tradycyjnych ogrodzeniach i płotach z metalowej czy drucianej, niestabilnej i powyginanej siatki!

fot. LINPLAST 

Wysokie parametry wytrzymałościowe i dekoracyjne siatek z lin nierdzewnych umożliwiają szerokie ich stosowanie. Siatka ze stali nierdzewnej produkowana jest z lin o średnicach od 1,5 mm do 6,0 mm i boku oczka od 20 mm. Wielkość powierzchni siatki i jej kształt są dostosowane do potrzeb klienta.

Produkcja realizowana jest w oparciu o nowoczesną technologię z wykorzystaniem specjalnej maszyny. Pozwala to na precyzyjne wykonanie dużych powierzchni siatek, składających się z powtarzalnych oczek w kształcie rombów o lekko falistych liniach. Jak podkreśla właściciel firmy, bardzo dobry gatunek stali nierdzewnej wykorzystywanej w produkcji – AISI 316 – zapewnia jej wysoką trwałość i estetykę w długim okresie użytkowania.

Tworząc balustrady nierdzewne z siatki, pamiętać trzeba, że sama siatka jest elementem wiotkim, więc wymaga rozpięcia w sztywnej ramie z rur, profili czy prętów lub w ramie z naciągniętych lin konturowych.

fot. LINPLAST 

Siatki z lin umożliwiają tworzenie przestrzennych konstrukcji architektonicznych o bardzo delikatnych kształtach, z możliwością przejmowania dużych obciążeń powierzchniowych. Dlatego też siatki z lin nierdzewnych firmy Linplast znakomicie sprawdzają się nie tylko jako ogrodzenia i wypełnienia balustrad, ale także jako osłony biegu schodów, zabezpieczenia na stadionach, targach, w ogrodach zoologicznych, a nawet przy … lądowiskach dla helikopterów.

To jednak nie wszystko. Siatka ze stali nierdzewnej to także doskonały przykład mariażu technologii z ekologią – bardzo często stosuje się je bowiem w ogrodach jako pergole czy konstrukcje do prowadzenia roślinności na ścianach budynków. Bluszcz, wiciokrzew, powojnik – te i inne pnącza z pewnością pięknie się rozkrzewią na tej trwałej „podpórce”.

fot. LINPLAST 

W zasadzie powiedzieć można, że granice możliwości wykorzystania lin stalowych, siatki czy balustrady ze stali nierdzewnej są jak wyobraźnia – nieograniczone. Wszak wśród projektów zrealizowanych przez Linplast znajdziemy, oprócz wcześniej wymienionych realizacji, także bożonarodzeniowe choinki z siatki czy liny do mocowania półek bibliotecznych.

Po więcej inspiracji zapraszamy na strony producenta: www.linplast.pl oraz www.systemylinowe.pl

03-690 Warszawa, ul. Pszczyńska 30a, woj. mazowieckie
tel. +48 22 679 11 76, +48 789 251 764,


Liczba odwiedzin: 553 | Data publikacji: 2021-05-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Ciężkie, drewniane balustrady schodowe – choć dla...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
Producent ogrodzeń palisadowych i balustrad balkonowych Fello...
Balustrady z lin pionowych i balustrady z...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
13.02.2018 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody zabiegowe, schody dywanowe, schody kręcone,...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
Liny ze stali nierdzewnej to bardzo uniwersalny...
13.01.2016 | Podnośniki
Budownictwo to jedna z tych branż, w...
08.10.2013 | Schody, akcesoria
Ze skrzypieniem schodów jest jak z gustami,...
Jakie systemy można zastosować do tworzenia zielonych ścian...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
Niezasłonięty otwór wentylacyjny czy kominkowy potrafi zepsuć...
17.06.2019 | Galanteria ogrodowa
Własny ogród to marzenie niejednego z nas....
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
11.04.2018 | Izolacje
Domy energooszczędne czy nawet pasywne to dziś...
Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz...
Mnogość bylin może przyprawiać o zawrót głowy,...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: balustrada ze stali nierdzewnej, siatka ze stali nierdzewnej, linplast, liny, liny, balustrady, linki do pojazdów, liny nierdzewne, łańcuchy, łańcuchy zabezpieczające, liny na schody, olinowania, cięgna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy