Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku można kupić dosłownie wszystko, konsumenci mają bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości produktów. Co to jednak znaczy „wyrób wysokiej jakości”? Weźmy za przykład żaluzje i rolety. Produkty dobrej jakości nie psują się po krótkim czasie, nie zacinają, a wszystkie elementy i mechanizmy do rolet – łańcuszki, pętle napędy, działają sprawnie nie tylko na początku eksploatacji. W ofercie firmy Tommark, która wyspecjalizowała się wytwarzaniu akcesoriów do produkcji rolet okiennych oraz żaluzji poziomych zaopatrzyć się mogą te firmy, które stawiają na wyroby najwyższej jakości, świadome, że umiejętności wykonawcze muszą być poparte solidnymi i sprawdzonymi podzespołami.

W dobie wszystkiego, co inteligentne, popularność zdobywa również inteligentna folia na szyby i okna. Ogromne przestrzenie w nowoczesnych biurach i pokoje oddzielone od siebie szklaną ścianką działową, to tylko pozorna prywatność. Każda metoda by im zaradzić, jest dobra – również dla architektów, a folia ciekłokrystaliczna to produkt, który świetnie odpowiada na wyzwania XXI wieku.

Izolacja okien jest niezwykle ważną kwestią w energooszczędnym budownictwie. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewniają ciepło wewnątrz budynku i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. Jednakże nieodpowiednio dobrane i zamontowane okna nie zapewnią efektywnego ogrzewania, pozwalając na „ucieczkę” ciepła z domu. Chcąc tego uniknąć, coraz więcej osób decyduje się na ciepły montaż okien – nową technologię montowania okien w budynku. Czy to rozwiązanie jest opłacalne dla inwestora?

Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz bardziej zaawansowane materiały termoizolacyjne… Kwestią oczywistą jest, że szczelność budynków i eliminowanie mostków cieplnych w prosty sposób odbija się na zasobności portfela inwestora. Nacisk na izolacyjność termiczną jest szczególnie ważny dziś, gdy gwałtownie kurczą się zasoby naturalne, a energia wciąż drożeje. Nic dziwnego, że rynek odpowiada na potrzeby konsumentów, oferując im rozwiązania minimalizujące zużycie energii cieplnej, eliminujące straty ciepła i poprawiające izolacyjność budynków. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Klinar, która oferuje m.in. profile podokienne i drzwiowe z polistyrenu ekstrudowanego XPS, a także podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne z ciepłego i twardego materiału o nazwie „Klinaryt”.

Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy monitoringu, temperatura powietrza ustawiana precyzyjnie jednym przyciskiem, zaawansowana infrastruktura informatyczna – to właśnie nowoczesne technologie kreują dziś przestrzeń biur i obiektów komercyjnych. Wśród inteligentnych rozwiązań nie brak też świetne znanej technologii ciekłokrystalicznej. Wykorzystana w innowacyjnej postaci w folii okiennej, podbija coraz więcej europejskich rynków, nie omijając też Polski.