Czym zasłonić okno w biurze?

Folia elektryczna na okno SONTE

Pracownicy biurowi większość swojego dnia spędzają w pracy. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im komfort w biurze i zadbać o ich efektywność w pracy. Jednym z takich czynników jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, ochrona przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego oraz zachowanie prywatności, np. podczas spotkań z klientem. Dlatego coraz częściej w biurach stosuje się różnego typu osłony okienne. Czym zasłonić okno w biurze, aby zapewnić komfort, prywatność i odpowiednią ilość światła pracownikom?

Osłony okienne stosowane w biurze powinny być praktyczne i funkcjonalne. Warto pomyśleć również o designie, który w myśl współczesnych trendów, powinien charakteryzować się minimalizmem i prostotą. Dlatego w przestrzeni biurowej nie stosuje się firan czy zasłon. Coraz częściej odchodzi się również od markiz i rolet. Alternatywą dla nich jest inteligentna okleina na szyby marki SONTE.

Inteligentna folia elektryczna na okno SONTE
Produkt marki SONTE oparty jest na inteligentnej technologii ciekłych kryształów. W jaki sposób to działa? Pomiędzy dwiema warstwami folii PET znajduje się warstwa ciekłych kryształów. Kiedy folia jest włączona, ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza, a następnie układają się w sposób regularny, tworząc przezroczystą warstwę. Kiedy folia jest wyłączona – kryształy nie dostają napięcia z zasilacza, układają się w sposób nieregularny i folia staje się matowa, tworząc na szybie mleczną powłokę. To pozwala dowolnie ustawiać przezroczystość szyby w zależności od potrzeb użytkownika.

 

fot. SONTE

Folia SONTE to nowoczesna okleina na szyby, która nie wymaga wymiany okien bądź innej powierzchni przezroczystej. Nakleja się ją bezpośrednio na szybę, a po zainstalowaniu ma ona niewielki wpływ na ogólny wygląd i przezroczystość okna. Jedynym warunkiem jest to, że musi być ona stale podłączona do źródła prądu – dzięki temu można nią sterować za pomocą pilota, który jest dostarczany przez producenta bądź poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie. Folię można bez problemu zamontować samodzielnie lub zlecić montaż specjalistom z firmy SONTE Poland.

Folia matowa na szyby zewnętrzne – skuteczna ochrona przed słońcem
Główną funkcją folii elektrycznej SONTE jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Folia do przyciemniania szyb SONTE zatrzymuje aż 99% szkodliwych promieni UV, które mają niebezpieczny wpływ na nasze organizmy, przyspieszając starzenie się skóry, a w skrajnych wypadkach – wywołując raka skóry. Szyba wzmacnia ich działanie, a z kolei matowa folia SONTE działa jak zasłona, tworząc barierę dla słońca.

 

fot. SONTE

Okleina na szyby w drzwiach biurowych – sposób na prywatność
Folie Sonte dedykowane są biurom ze względu na to, że są świetnym sposobem na zachowanie prywatności, zwłaszcza w przeszklonych gabinetach, salach konferencyjnych i pokojach, gdzie odbywają się spotkania z klientami. Folia w trybie OFF tworzy matową powłokę, zasłaniając widok wnętrza gabinetu. Dzięki temu swobodniej przeprowadza się ważne rozmowy i podejmuje kluczowe dla firmy decyzje, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo danych. To idealne rozwiązanie choćby dla kancelarii prawniczych czy banków, których klienci chcą zachować anonimowość i uniknąć spotkania z osobami, które mogłyby informacje na ten temat wykorzystać na ich niekorzyść.

Folia elektryczna na okno SONTE – sterowanie
W jaki sposób sterowana jest inteligentna okleina na szyby? Folię podłącza się do gniazdka, co umożliwia sterowanie nią przez smartfona lub tablet. Kontakt ze smartfonem odbywa się poprzez domową sieć Wi-Fi. Potem należy ściągnąć aplikację na smartfona, który posiada system Android.

 

fot. SONTE

Aplikacja SONTE pozwala na sterowanie przezroczystością folii z dowolnego miejsca, np. będąc w pomieszczeniu obok oraz na ustawienie timerów, które będą odpowiedzialne za włączenie i wyłączanie folii w ustawionych przez nas godzinach. Można w taki sposób zaprogramować folię, aby w godzinach, kiedy biuro jest nieczynne bądź wtedy, gdy latem jest największe nasłonecznienie folia na szybach pozostawała matowa, a w godzinach, kiedy słońce nie jest tak intensywne i nie przeszkadza pracownikom, folia pozostawała przezroczysta.
Folia SONTE daje również opcję sterowania za pomocą pilota oraz zasilacza z przyciskiem ON/OFF.

 

fot. SONTE

Ile kosztuje inteligentna folia SONTE?
Koszt folii to 1300 zł za m2. W cenie tej nie jest wliczony sterownik. Należy go zakupić osobno. Ważne jest również to, że producent daje 3 lata gwarancji na swój produkt z opcją przedłużenia o kolejne dwa za dopłatą.

Wiemy już, czym zasłonić okno w biurze, aby zachować prywatność i stworzyć komfortowe warunki do pracy. Folia elektryczna na okno marki SONTE nie tylko dba o bezpieczeństwo i spokój, ale także zwiększa prestiż firmy. Klienci, widząc w jaki sposób wyposażone jest biuro i jak działa folia, z pewnością chętniej i częściej będą podejmować współpracę z firmą. Warto również zaznaczyć, że innowacyjność i funkcjonalność folii SONTE pozwala całkowicie zrezygnować z rolet w biurze. Rolety wymagają regularnego i dokładnego czyszczenia, a pod wpływem intensywnego użytkowania mogą po czasie wymagać naprawy lub wymiany – co generuje kolejne koszty. Folia do przyciemniania szyb jest dużo wygodniejsza w pielęgnacji – wystarczy umyć okno lub inną przeszkloną powierzchnię, na której jest zainstalowana. Nie wpłynie to w żaden sposób na widoczność czy działanie folii.

 

 

Więcej o folii SONTE na stronie: www.sonte-poland.pl


Liczba odwiedzin: 585 | Data publikacji: 2018-09-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
21.12.2016 | Ogrzewanie
„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”....
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
W dobie wszystkiego, co inteligentne, popularność zdobywa...
28.04.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym...
Montaż rurociągów przemysłowych TWS czy urządzeń i...
Stoły drewniane industrialne są całkowicie unikalne, każdy...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
Prowizoryczne rozwiązania często okazują się być najbardziej...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
Dwa lata – na tyle czasu otrzymujemy...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
05.08.2019 | Domy ekologiczne
W Polsce wokół domów z prefabrykatów narosło...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
31.07.2019 | Wykańczanie wnętrz
Płyty karton-gips czy ścianki działowe szklane? Biurowe...
Stare, ale sprawdzone rozwiązania technologiczne doskonale komponują...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...
24.07.2019 | Stalowe konstrukcje
Firma KOLB, polski producent konstrukcji stalowych, nieustannie...
23.07.2019 | Grzejniki
Ponad 2 tysiące wytwarzanych przez Instal Projekt...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: folia elektryczna, sonte, , folia matowa na szyby, okleina na szyby