Czym zasłonić okno w biurze?

Folia elektryczna na okno SONTE

Pracownicy biurowi większość swojego dnia spędzają w pracy. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im komfort w biurze i zadbać o ich efektywność w pracy. Jednym z takich czynników jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, ochrona przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego oraz zachowanie prywatności, np. podczas spotkań z klientem. Dlatego coraz częściej w biurach stosuje się różnego typu osłony okienne. Czym zasłonić okno w biurze, aby zapewnić komfort, prywatność i odpowiednią ilość światła pracownikom?

Osłony okienne stosowane w biurze powinny być praktyczne i funkcjonalne. Warto pomyśleć również o designie, który w myśl współczesnych trendów, powinien charakteryzować się minimalizmem i prostotą. Dlatego w przestrzeni biurowej nie stosuje się firan czy zasłon. Coraz częściej odchodzi się również od markiz i rolet. Alternatywą dla nich jest inteligentna okleina na szyby marki SONTE.

Inteligentna folia elektryczna na okno SONTE
Produkt marki SONTE oparty jest na inteligentnej technologii ciekłych kryształów. W jaki sposób to działa? Pomiędzy dwiema warstwami folii PET znajduje się warstwa ciekłych kryształów. Kiedy folia jest włączona, ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza, a następnie układają się w sposób regularny, tworząc przezroczystą warstwę. Kiedy folia jest wyłączona – kryształy nie dostają napięcia z zasilacza, układają się w sposób nieregularny i folia staje się matowa, tworząc na szybie mleczną powłokę. To pozwala dowolnie ustawiać przezroczystość szyby w zależności od potrzeb użytkownika.

 

fot. SONTE

Folia SONTE to nowoczesna okleina na szyby, która nie wymaga wymiany okien bądź innej powierzchni przezroczystej. Nakleja się ją bezpośrednio na szybę, a po zainstalowaniu ma ona niewielki wpływ na ogólny wygląd i przezroczystość okna. Jedynym warunkiem jest to, że musi być ona stale podłączona do źródła prądu – dzięki temu można nią sterować za pomocą pilota, który jest dostarczany przez producenta bądź poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie. Folię można bez problemu zamontować samodzielnie lub zlecić montaż specjalistom z firmy SONTE Poland.

Folia matowa na szyby zewnętrzne – skuteczna ochrona przed słońcem
Główną funkcją folii elektrycznej SONTE jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Folia do przyciemniania szyb SONTE zatrzymuje aż 99% szkodliwych promieni UV, które mają niebezpieczny wpływ na nasze organizmy, przyspieszając starzenie się skóry, a w skrajnych wypadkach – wywołując raka skóry. Szyba wzmacnia ich działanie, a z kolei matowa folia SONTE działa jak zasłona, tworząc barierę dla słońca.

 

fot. SONTE

Okleina na szyby w drzwiach biurowych – sposób na prywatność
Folie Sonte dedykowane są biurom ze względu na to, że są świetnym sposobem na zachowanie prywatności, zwłaszcza w przeszklonych gabinetach, salach konferencyjnych i pokojach, gdzie odbywają się spotkania z klientami. Folia w trybie OFF tworzy matową powłokę, zasłaniając widok wnętrza gabinetu. Dzięki temu swobodniej przeprowadza się ważne rozmowy i podejmuje kluczowe dla firmy decyzje, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo danych. To idealne rozwiązanie choćby dla kancelarii prawniczych czy banków, których klienci chcą zachować anonimowość i uniknąć spotkania z osobami, które mogłyby informacje na ten temat wykorzystać na ich niekorzyść.

Folia elektryczna na okno SONTE – sterowanie
W jaki sposób sterowana jest inteligentna okleina na szyby? Folię podłącza się do gniazdka, co umożliwia sterowanie nią przez smartfona lub tablet. Kontakt ze smartfonem odbywa się poprzez domową sieć Wi-Fi. Potem należy ściągnąć aplikację na smartfona, który posiada system Android.

 

fot. SONTE

Aplikacja SONTE pozwala na sterowanie przezroczystością folii z dowolnego miejsca, np. będąc w pomieszczeniu obok oraz na ustawienie timerów, które będą odpowiedzialne za włączenie i wyłączanie folii w ustawionych przez nas godzinach. Można w taki sposób zaprogramować folię, aby w godzinach, kiedy biuro jest nieczynne bądź wtedy, gdy latem jest największe nasłonecznienie folia na szybach pozostawała matowa, a w godzinach, kiedy słońce nie jest tak intensywne i nie przeszkadza pracownikom, folia pozostawała przezroczysta.
Folia SONTE daje również opcję sterowania za pomocą pilota oraz zasilacza z przyciskiem ON/OFF.

 

fot. SONTE

Ile kosztuje inteligentna folia SONTE?
Koszt folii to 1300 zł za m2. W cenie tej nie jest wliczony sterownik. Należy go zakupić osobno. Ważne jest również to, że producent daje 3 lata gwarancji na swój produkt z opcją przedłużenia o kolejne dwa za dopłatą.

Wiemy już, czym zasłonić okno w biurze, aby zachować prywatność i stworzyć komfortowe warunki do pracy. Folia elektryczna na okno marki SONTE nie tylko dba o bezpieczeństwo i spokój, ale także zwiększa prestiż firmy. Klienci, widząc w jaki sposób wyposażone jest biuro i jak działa folia, z pewnością chętniej i częściej będą podejmować współpracę z firmą. Warto również zaznaczyć, że innowacyjność i funkcjonalność folii SONTE pozwala całkowicie zrezygnować z rolet w biurze. Rolety wymagają regularnego i dokładnego czyszczenia, a pod wpływem intensywnego użytkowania mogą po czasie wymagać naprawy lub wymiany – co generuje kolejne koszty. Folia do przyciemniania szyb jest dużo wygodniejsza w pielęgnacji – wystarczy umyć okno lub inną przeszkloną powierzchnię, na której jest zainstalowana. Nie wpłynie to w żaden sposób na widoczność czy działanie folii.

 

 

Więcej o folii SONTE na stronie: www.sonte-poland.pl

43-382 Bielsko-Biała, Ul. Strażacka 81, woj. śląskie
tel. 510 123 029,


Liczba odwiedzin: 2427 | Data publikacji: 2018-09-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
21.12.2016 | Ogrzewanie
„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”....
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
W dobie wszystkiego, co inteligentne, popularność zdobywa...
28.04.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym...
Ścienna okładzina ceramiczna jest nadal bardzo popularna,...
26.09.2021 | Kruszywa
Betonowe dżungle – to słowa, którymi często...
Systemy do wiercenia rdzeniowego Pulse-Tech to innowacyjne...
20.09.2021 | Energia ekologiczna
Inwerter, zwany również falownikiem, określany jest sercem...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. zachodniopomorskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: folia elektryczna, sonte, , folia matowa na szyby, okleina na szyby
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy