Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
13.03.2018 | Schody, akcesoria

Wybór schodów modułowych jako alternatywa dla klasycznych wyrobów stolarskich to szybkie i wygodne rozwiązanie, które pozwala łatwo stworzyć konstrukcje do różnych pomieszczeń. Znaczącą zaletą tego nowoczesnego produktu jest możliwość odpowiedniego dopasowania ich wyglądu, kształtu i wielkości, jak również regulacja wysokości poszczególnych stopni. Prosty, samodzielny montaż to oszczędność finansowa, możliwość modyfikacji w zakresie każdego elementu schodów oraz ewentualnej późniejszej przebudowy.

14.02.2018 | Schody, akcesoria

Schody w naszych domach pełnią nie tylko funkcję użytkową, łącząc poszczególne kondygnacje budynku. Mogą być one również elementem dekoracyjnym, ozdobą wnętrza i dopełniać jego charakter. Jakie schody najlepiej sprawdzą się w domach nowoczesnych, zaprojektowanych według najnowszych trendów dekoratorskich?

13.02.2018 | Schody, akcesoria

Nowoczesne schody zabiegowe, schody dywanowe, schody kręcone, schody policzkowo-nakładane… Decyzję o tym, jaki typ schodów chcielibyśmy mieć w domu, najlepiej podjąć jeszcze na etapie projektu. Czasem jednak – gdy prace budowlane są już zaawansowane, a istniejący dotychczas jedynie na papierze budynek zaczyna nabierać realnego kształtu – nasze wyobrażenia na temat charakteru wnętrza ulegają zmianie. Wówczas tylko doświadczenie firmy, której powierzymy wykonanie schodów, pozwoli skroić projekt na miarę naszych oczekiwań – wyeksponować schody tak, aby stały się centralnym motywem przykuwającym wzrok lub sprawić, aby dyskretnie stopiły się z tłem.

08.09.2015 | Schody, akcesoria

Schody to jeden z tych elementów konstrukcji budynku, który już dawno przestał pełnić funkcję jedynie użytkową, będąc łącznikiem pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Dziś architekci i projektanci z dużą swobodą i śmiałością wykorzystują aranżacyjny potencjał, jaki stwarzają schody. Nic więc dziwnego, że w nowoczesnych, ekskluzywnych wnętrzach coraz częściej możemy zobaczyć schody dywanowe – rozwiązanie, które jest świadomą rezygnacją z bogatej ornamentyki na rzecz wysmakowanej prostoty.

03.09.2015 | Schody, akcesoria

O ile jeszcze 20-30 lat temu w wielu domach królowały drewniane schody obite wykładziną dywanową, to dziś zgodnie uznajemy to za przeżytek zamierzchłej epoki. W XXI wieku schody są nie tylko łącznikiem pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku, ale często także kunsztownym dziełem sztuki, przyciągającym wzrok wysmakowanym designem. Jedną z ciekawszych propozycji, jaką przygotowali dla wymagających klientów producenci schodów, są stalowe ażury, stosowane jako konstrukcja nośna schodów lub wypełnienie balustrady.

08.06.2015 | Schody, akcesoria

W dobrze zaprojektowanych wnętrzach – a takich jest w Polsce coraz więcej – elementy wyposażenia, które jeszcze kilka lat temu pełniły tylko funkcje praktyczne, dziś stanowią także dekorację. Wiedzą o tym pracownicy firmy Kaiser Schody Sp. z o.o., która na polskim rynku oferuje ekskluzywne schody wspornikowe i dywanowe oraz balustrady szklane.

11.04.2014 | Schody, akcesoria

Dla każdego inwestora budowa domu ma nie tylko wymiar praktyczny, ale jest również a może przede wszystkim spełnieniem marzeń. Dlatego wykańczając dom staramy się zawsze poszukiwać rozwiązań nietuzinkowych, odzwierciedlających nasz charakter i gusta. Musimy również brać pod uwagę, że decydując o zakupie i montażu takich elementów wyposażenia jak schody, podłogi i drzwi nadajemy pomieszczeniom charakter, który będzie w nich obowiązywał przez wiele kolejnych lat.

09.10.2013 | Schody, akcesoria

Rozmowa z Romanem Lempą, właścicielem firmy Schody Lempa czerpiącej doświadczenie z dwupokoleniowej historii firmy i ukierunkowanej na wykorzystywanie nowoczesnej technologii w produkcji schodów różnego typu.

08.10.2013 | Schody, akcesoria

Ze skrzypieniem schodów jest jak z gustami, nie powinno się o nim dyskutować. Śledząc opinie użytkowników schodów drewnianych można stwierdzić, że połowa z nich uznaje ten fakt za naturalną i przyjemną cechę drewna. Natomiast druga połowa uważa, że jest to ewidentny mankament. Defekt doprowadzający, niektórych do stwierdzenia, że decyzja o schodach drewnianych to błąd.