Modne schody, czyli jak nadać charakter wnętrzom
Trudno dziś mówić o jednym, dominującym stylu urządzania wnętrz, bo w XXI wieku współistnieją obok siebie przeróżne trendy: oszczędny w wyrazie minimalizm, barokowa ornamentyka, prosty i funkcjonalny styl skandynawski, rustykalna przytulność i ciepło czy surowość aranżacji industrialnych. W dobie stylistycznego eklektyzmu i różnorodności, gdy możliwe jest niemal wszystko, również przed producentami schodów stoją nie lada wyzwania. Z jednej strony muszą oni sprostać wymaganiom klientów poszukujących takich konstrukcji schodowych, które spójnie wkomponują się w charakter danego wnętrza, a z drugiej zaoferować rozwiązania, w których design nie wymusza ustępstw na rzecz trwałości, jakości i solidności.  

 

nowoczesne schody stalowefot. Schodo-System

 

– Takie umiejętności nabywa się wraz z każdym kolejnym zrealizowanym projektem – podkreśla Marcin Czyż z firmy Schodo-System, która na rynku działa już od ponad 20 lat i może poszczycić się ogromną bazą wzorów nowoczesnych schodów. – Dzięki temu, że wciąż poszerzamy ofertę, mamy też możliwość sukcesywnego udoskonalania naszych wyrobów i zdobywania  wiedzy na temat projektowania, produkcji, montażu i konserwacji schodów – dodaje.
A co powstaje w efekcie mariażu doświadczenia, wiedzy i pasji? Schody, które nierzadko przypominają dzieła sztuki, łączące wysmakowany design z najwyższą precyzją i jakością wykonania.

Schody o konstrukcji stalowej
Wraz z postępem i rozwojem technologii zwiększają się też możliwości przygotowywania różnych projektów, pozornie nawet bardzo trudnych do zrealizowania. W firmie Schodo-System jednym z takich kamieni milowych było upowszechnienie nowoczesnej technologii cięcia laserowego.

 

nowoczesne schody stalowefot. Schodo-System

 

– To właśnie cięcie laserowe umożliwiło nam wprowadzenie do produkcji wielu nietypowych rodzajów schodów o konstrukcji metalowej. Stalowe ażury wkomponowane w schody – rozwiązanie, które na polskim rynku oferuje niewiele firm – to nasza propozycja kierowana do klientów, którzy poszukują rozwiązań o nieprzeciętnych walorach estetycznych, unikalnych, podkreślających indywidualny gust i dobry styl właścicieli nieruchomości – mówi Marcin Czyż.
W zależności od upodobań klientów, ażury mogą być zarówno nośną konstrukcją schodów, jak i wypełnieniem balustrady.
Wśród schodów ażurowych o konstrukcji stalowej dużą popularnością cieszą się schody z ażurowym policzkiem, dające niemal nieograniczone możliwości tworzenia wzorów. Dzięki temu, że w tego typu konstrukcjach nie ma pełnego policzka, całość nabiera lekkości i delikatności, tworząc ciekawy stylistyczny akcent we wnętrzach.

 

nowoczesne schody stalowefot. Schodo-System

 

Klienci, którym zależy na tym, schody zyskały jeszcze więcej lekkości, wybierają najczęściej schody z policzkiem "Z" lub schody wspornikowe, które wizualnie dają efekt bardzo delikatnej i niemal unoszącej się w powietrzu konstrukcji. Wrażenie to można dodatkowo spotęgować, wybierając do tego typu projektu szklaną balustradę bez słupków i poręczy.
Miłośnicy klasyki najchętniej decydują się z kolei na schody z pełnym policzkiem drewnianym, w który „wpuszczone” zostają różnego kształtu ażury.
– Oczywiście obok schodów stalowych z policzkiem "Z", pełnym i ażurowym możliwe są jeszcze inne warianty. Dzięki technologii cięcia laserowego coraz częściej przekonujemy się, że tylko ludzka wyobraźnia jest ograniczeniem co do kształtu całej konstrukcji – komentuje Marcin Czyż.

 

nowoczesne schody stalowefot. Schodo-System

 

Solidne schody ażurowe
Oczywiście design jest bardzo ważny, jednak nawet najpiękniejsze schody muszą być też bezpieczne i dobrze służyć przez długie lata. Dlatego każda wykonywana w firmie Schodo-System konstrukcja jest cynkowana i malowana proszkowo, co zapewnia estetyczny wygląd oraz bardzo wysoką wytrzymałość na oddziaływanie mechaniczne.
– Nasze realizacje są też bezpieczne ze względu na użycie najwytrzymalszych materiałów. Jest to stal o grubości 6,8 i 10 mm. W schodach naszej produkcji stosujemy również często elementy ze szkła bezpiecznego, które doskonale współgra z drewnem naturalnym oraz elementami wycinanymi laserowo ze stali – mówi Marcin Czyż.

 

nowoczesne schody stalowe nowoczesne schody stalowefot. Schodo-System

 

Estetyka bez ustępstw na rzecz jakości – o tym, że właśnie tego poszukują współcześni klienci najlepiej świadczy szerokie portfolio firmy Schodo-System, które wciąż poszerza się o kolejne nieszablonowe i skrojone na wymiar projekty schodów.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.schodosystem.com.pl

 

27-415 Wymysłów, ul.Słoneczna 54, woj. świętokrzyskie
tel. 785 199 695,