Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
28.06.2018 | Oświetlenie

Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu. Gdy zachodzi słońce, zapalają się latarnie, które oświetlają drogi, ulice, parki, skwery i chodniki. Rola oświetlenia miejskiego ewoluowała na przestrzeni dziejów. Gazowe lampy zapalane kiedyś przez latarnika pełniły przede wszystkim funkcje użytkowe, zapewniając lepszą widoczność na ulicach i chodnikach. Dziś ich rola jest jeszcze bardziej doniosła, bo nie tylko rozświetlają ciemności, ale i stanowią często jeden z najpiękniejszych elementów zdobiących przestrzenie miejskie. Dekoracyjne latarnie współczesne i klasyczne oraz elementy małej architektury znajdziemy w ofercie firmy Art-Metal, która regularnie poszerza ofertę o produkty wpisujące się w najnowsze trendy w architekturze.

16.11.2017 | Oświetlenie

Światło, jako czwarty wymiar architektury, ma niebagatelne znaczenie w aranżacji galerii handlowych i przestrzeni sklepowej. Oprócz pełnienia podstawowej funkcji rozświetlenia pomieszczeń i zapewnienia dogodnych warunków podczas robienia zakupów, odpowiednio dobrane oświetlenie może oddziaływać na percepcję klientów. Jak oświetlić centrum handlowe, aby przyciągało ono klientów? W jaki sposób zaaranżować oświetlenie w sklepie, aby pełniło ono nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną? Jak dobrać oświetlenie parkingu, aby całość była spójna i dobrze wpisała się w otaczającą architekturę? Odpowiedzi na te pytania znają eksperci z firmy ES-SYSTEM.

21.09.2017 | Oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane, potrafi nadać pomieszczeniom designerski i niepowtarzalny charakter, którego nie są w stanie stworzyć same meble i dodatki. Może również korygować proporcje wnętrza, podkreślać faktury wyposażenia i kolorystykę. Niesamowity efekt osiągniemy dzięki zastosowaniu gwiezdnego nieba LED lub poprzez efektowne żyrandole światłowodowe z oferty APM MORKOM.

01.08.2017 | Oświetlenie

Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe zamki i pałace… Co łączy te przestrzenie? Oczywiście są to miejsca przynależne do sfery publicznej, a ta wymaga nie tylko dbałości o estetykę, ale również o funkcjonalność. Staranne aranżowanie architektury miast i miasteczek dziś, w drugiej dekadzie XXI wieku, jest na szczęście normą, co z kolei wymusza na producentach rozwiązań dedykowanych tym właśnie przestrzeniom skrajania swojej oferty na miarę zmieniających się potrzeb klientów. Jak doskonale można iść z duchem czasu pokazuje oferta firmy Art Metal, producenta m.in. żyrandoli do rezydencji, hoteli, pałaców, zamków oraz oświetlenia parkowego i ulicznego.

14.06.2017 | Oświetlenie

Standardy i normy – to słowa, które dziś nie są pustymi frazesami dla pracodawców, lecz wiążą się z koniecznością rozwiązania wielu kwestii poprawiających komfort i bezpieczeństwo pracowników. Dotyczy to również zagadnień związanych z oświetleniem biurowym, które musi być nie tylko skuteczne, ale także ekonomiczne i ekologiczne oraz – co nie mniej ważne – atrakcyjne wzorniczo. Wszystkie powyższe wymogi spełniają nowoczesne oprawy LED oraz zaawansowane systemy sterowania.

04.04.2017 | Oświetlenie

W designerskim wnętrzu ważny jest każdy szczegół. Nie ważne, czy jest to styl rustykalny, czy industrialny, czy też bardzo modny styl skandynawski – niepowtarzalny klimat tych wnętrz tworzą zawsze detale. Oświetlenie to chyba najważniejszy z nich.

15.02.2017 | Oświetlenie

Oświetlenie obiektów przemysłowych to prawdziwe wyzwanie. Oprócz kryterium ekonomicznego, bardzo ważna jest kwestia jakości opraw oświetleniowych. W większości przypadków będą one pracować w ekstremalnych warunkach: narażone na kurz, wilgoć, skrajne temperatury czy drgania. W takich obiektach ważna jest więc wysoka efektywność energetyczna całej instalacji oraz wyjątkowy poziom niezawodności opraw. Te kryteria spełniają oprawy oświetleniowe wykonane w technologii LED, dlatego coraz częściej nowobudowane lub modernizowane obiekty przemysłowe opierają się właśnie na systemach LEDowych. Należy jednak pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na jakość opraw i zastosowanych w nich czipów LED.

18.11.2016 | Oświetlenie

Place, skwery, parki i ulice polskich miast i miasteczek bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Dziś, gdy wiele środków na zagospodarowanie i rewitalizację przestrzeni miejskiej można pozyskać z funduszy europejskich, sukcesywnie z mapy Polski znikają miejsca zaniedbane. Odrestaurowane kamienice oraz starannie rozplanowana miejska zieleń potrzebują jednak należytej oprawy, zwłaszcza wtedy, gdy szybko robi się ciemno. Dobrze dobrane oprawy oświetleniowe, oświetlenie parkowe i uliczne LED, latarnie zaprojektowane w stylu korespondującym z architekturą przestrzeni to obowiązkowe elementy, które obok funkcji praktycznych mogą stać się też piękną ozdobą.

28.10.2016 | Oświetlenie

Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z ciekawszych sposobów na dekorowanie wnętrz, nic więc dziwnego, że po dobrodziejstwa takiego rozwiązania coraz śmielej sięgają zarówno architekci, jak i osoby prywatne. Naprzeciw ich rosnącym potrzebom wychodzą firmy oferujące lampy światłowodowe, których szeroki wybór potrafi niejedną osobę przyprawić o zawrót głowy. Jedną z ciekawszych propozycji przygotowała firma APM MORKOM, która wprowadziła w ostatnim czasie kilka nowości – m.in. generator światła RGB z wbudowaną diodą OSRAM, zaprojektowaną specjalnie dla oświetlenia światłowodowego.

23.05.2016 | Oświetlenie

Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne… dziś, w erze uniformizacji, coraz więcej osób decyduje się na zakup wyrobów, które wyróżniają się nie tylko designem, ale także pietyzmem wykonania i dbałością o szczegóły. Takie rozwiązania wybierają chętnie zarówno właściciele obiektów użytkowych: lokali gastronomicznych, sal weselnych, karczm, restauracji, co i przeciętny Kowalski, który chce urządzić swój dom lub taras w stylu rustykalnym. Dlaczego lampy wykonywane ręcznie coraz częściej zdobią wnętrza obiektów użytkowych oraz prywatnych domów, pytamy Krzysztofa Cygana, właściciela firmy DetalTech, która zajmuje się ręczną produkcją lamp i żyrandoli.

11.01.2016 | Oświetlenie

W aranżacji wnętrz, tak jak we wszystkich innych dziedzinach życia, obowiązują pewne style i trendy. Wnętrza o charakterze rustykalnym, postindustrialne aranżacje loftów czy błyszczące łazienki w stylu glamour cieszą się nieustającą popularnością w różnych środowiskach. Jednak spośród wszystkich aktualnie obowiązujących w architekturze wnętrz trendów to styl skandynawski jest zdecydowanie tym najbardziej uniwersalnym.

21.08.2015 | Oświetlenie

Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego salonu, drewnianego domu, altany ogrodowej, tarasu, restauracji? Meble, dodatki, drewno ocieplające aranżację? Z pewnością wszystko po trochu, ale aby wnętrze zyskało pełen blask, potrzeba jeszcze odpowiedniego oświetlenia. Właśnie w takich aranżacjach całości dzieła dopełni dobrze dobrana lampa lub żyrandol w stylu ludowym.