Customowe oświetlenie ES-SYSTEM

Standard to za mało!

Światło jest jednym z najlepszych narzędzi do kreowania wyjątkowych przestrzeni i pozwala doskonale łączyć design z funkcjonalnością. Jak najlepiej wykorzystać niestandardowe oświetlenie? ES-SYSTEM jako producent innowacyjnych rozwiązań przygotował kilka podpowiedzi.

fot. ES-SYSTEM | Galeria Warmińska, Olsztyn.

Indywidualizm i innowacyjność – to we współczesnej architekturze słowa klucze. Dlatego dziś niektóre przestrzenie wymagają szczególnego podejścia również pod kątem oświetlenia. Może chodzić o nietypową formę lub funkcję obiektu, w której zwykłe oprawy oświetleniowe się nie sprawdzają. A czasem po prostu poszukujemy czegoś, co idealnie uzupełni lub zaakcentuje dane wnętrze. Wtedy produkty custom-made, czyli „szyte na miarę” oświetlenie, oferowane przez ES-SYSTEM, to najlepszy wybór.

Oświetlenie ES-SYSTEM – nowe technologie, nowe możliwości
Wciąż rozwijająca się technologia LED daje nam ogromne możliwości. Koncepcje, które jeszcze kilka lat temu wydawały się nierealne, dzisiaj stają się rzeczywistością. ES-SYSTEM jako lider na polskim rynku oświetleniowym ma spore zasługi w realizacji naprawdę nieszablonowych projektów.

– Wiemy, że gotowe produkty nie zostawiają wiele miejsca na kreatywność i indywidualność – mówi Krzysztof Grzesik, Dyrektor Techniczny w firmie ES-SYSTEM.

Dlatego chcemy zapewniać naszym klientom szansę na wyjście poza schematy. Słuchamy ich potrzeb i razem tworzymy wyjątkowe rozwiązania oświetleniowe dostosowane do specyfikacji projektu, norm oraz wymagań estetycznych.

fot. ES-SYSTEM | Galeria Löhr Center, Koblencja, Niemcy – system LUNA.

Produkt dostosowany do potrzeb

Oświetlenie custom-made nie musi wiązać się wcale z wielkim przedsięwzięciem. Może oznaczać zarówno zupełnie nowe wdrożenia, jak i niewielkie zmiany w standardowych oprawach. Krzysztof Grzesik zauważa:

– Klienci zgłaszają się do nas z najróżniejszymi wyzwaniami oświetleniowymi. Niejednokrotnie najlepszą odpowiedź na ich potrzeby stanowią proste lub nieco bardziej zaawansowane modyfikacje produktów z gotowej oferty. Wszystko zależy od rodzaju oświetlanej przestrzeni, jej przeznaczenia i formalnych wymogów.

fot. ES-SYSTEM | Stixx Bar&Grill, Warszawa – system STIXX.

Customizacja oświetlenia w ES-SYSTEM jest oferowana na trzech różnych poziomach:

1. Prosta modyfikacja

Szybka adaptacja stałego asortymentu obejmuje np. zmianę temperatury barwowej, strumienia świetlnego lub koloru obudowy.

2. Zaawansowana modyfikacja

Unikalna propozycja bazująca na standardowych produktach dostosowuje oświetlenie do konkretnych wymagań – niezależnie od tego, czy chodzi o dodanie funkcji technicznej, czujnika czy zmianę rozmiaru lub kształtu oprawy.

3. Indywidualne rozwiązanie

Dzięki wiedzy na temat światła i inżynierii, dużym możliwościom produkcyjnym oraz ścisłej współpracy z architektami powstają jedyne w swoim rodzaju projekty. Oświetlenie ES-SYSTEM tworzone jest z myślą o konkretnej przestrzeni, by perfekcyjnie podkreślić jej styl.

fot. ES-SYSTEM | Casino Admiral, Zagrzeb, Chorwacja – system PEACOCK.

O czym warto pamiętać?

Wszystkie przestrzenie – od biur przez galerie handlowe po muzea – mają swoją własną specyfikę i funkcję. Dlatego oprócz wizji architektów i oczekiwań inwestorów należy wziąć pod uwagę też użytkowników końcowych. Do tego niezbędne są specjalistyczna wiedza, ścisłe umiejętności oraz doświadczenie w podobnych projektach.

W obiektach przemysłowych, medycznych czy związanych z branżą spożywczą kluczowe jest spełnienie restrykcyjnych norm bezpieczeństwa i higieny oraz wymagań środowiskowych. Oświetlenie nierzadko musi być dostosowane do naprawdę ekstremalnych warunków. Często więc chodzi o spełnienie wymagań kompatybilności chemicznej czy podniesienia klasy korozyjności, stopnia szczelności (IP) bądź wytrzymałości mechanicznej (IK) opraw – wyjaśnia Krzysztof Grzesik.

– Z kolei w przypadku biur czy ośrodków edukacyjnych częściej spotykamy się z prośbami o zmianę koloru obudowy, strumienia świetlnego, temperatury barwowej albo optyki. Tam, gdzie design, funkcjonalność i bezpieczeństwo muszą iść w parze, możemy wzbogacić oprawy oświetleniowe o sensorykę, zasilacze programowalne lub moduły awaryjne – dodaje.

Jak powstaje niestandardowe oświetlenie ES-SYSTEM?

Gdy chodzi o produkty tworzone na zamówienie, niemożliwe nie istnieje. Wszystko zaczyna się od rozmowy, a jedyną granicę stanowi wyobraźnia.

– Zdarza się również, że architekt bądź inwestor zwraca się do nas z wyjątkowo trudnym, nietypowym wyzwaniem. Przykładowo, poszukuje rozwiązania, które przykuje uwagę fantastyczną formą albo wydobędzie charakter i podkreśli detale architektury – tłumaczy Dyrektor Techniczny ES-SYSTEM. Oświetlenie takie czasem wymaga stworzenia zupełnie nowego rozwiązania od zera lub tylko na podstawie szkicu czy wstępnego pomysłu

fot. ES-SYSTEM | Sala Ziemi, Poznań Congress Center – rysunek koncepcyjny.

Nieustannie rozwijająca się technologia LED, własne zakłady oraz bogate doświadczenie pozwalają specjalistom firmy ES-SYSTEM projektować i produkować nawet najbardziej wymagające kreacje oświetleniowe.

Krzysztof Grzesik, który od lat zajmuje się nowymi wdrożeniami, opowiada, jak wygląda praca nad nimi:

– Najpierw musimy doskonale poznać dany projekt. Ustalamy potrzeby i wymagania klienta. Bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników technicznych, funkcjonalnych, formalnych i estetycznych. Na tej podstawie powstaje koncepcja i dokumentacja. Następnie tworzymy prototyp, przeprowadzamy szereg badań i testów, by upewnić się, że produkt będzie w 100% spełniał parametry techniczne i funkcjonalne. Cały proces w zależności od stopnia skomplikowania może trwać kilka lub nawet kilkanaście miesięcy – jednak efekty są tego warte.

fot. ES-SYSTEM | Sala Ziemi – realizacja z systemem LUNA.

Optymalizacja i oszczędność

Ledowe oświetlenie custom-made ES-SYSTEM to świetny sposób nie tylko na uwydatnienie atmosfery danego miejsca, ale i na jego optymalne wykorzystanie. Poprzez połączenie opraw premium ze starannie opracowaną technologią można dostosować światło do wielu różnych zadań, okoliczności i potrzeb.

Elastyczne systemy zarządzania oświetleniem ES-SYSTEM pomagają ograniczyć zużycie energii elektrycznej nawet do 90%. Znacząco obniżają też koszty utrzymania, konserwacji i obsługi instalacji. Co więcej, odpowiednio zastosowane, pozytywnie wpływają na komfort, produktywność oraz zdrowie użytkowników danego obiektu.

Odkryj więcej możliwości na: www.essystem.pl

30-701 Kraków, ul. Przemysłowa 2 , woj. małopolskie
tel. +48 12 295 80 00 ,


Liczba odwiedzin: 427 | Data publikacji: 2021-07-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
10.05.2021 | Oświetlenie
XXI wiek to bez wątpienia epoka spod...
17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
08.10.2020 | Oświetlenie
Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na...
Doskonała jakość powierzchni bez wyżłobień, wyeliminowanie konieczności...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...
podesty ruchome
05.10.2018 | Podnośniki
PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
01.08.2017 | Automatyka domowa
Wszechobecna elektronika zawitała na dobre do mieszkań,...
14.06.2017 | Oświetlenie
Standardy i normy – to słowa, które...
15.02.2017 | Oświetlenie
Oświetlenie obiektów przemysłowych to prawdziwe wyzwanie. Oprócz...
Ogrodzenie nieruchomości pełni funkcję nie tylko zabezpieczającą...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który...
22.09.2014 | Meble
Nie ma chyba drugiego pomieszczenia w domu,...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
08.01.2014 | Systemy budowlane
Sufity podwieszane oprócz tego, że znacząco wpływają...
01.10.2013 | Oświetlenie
Oświetlenie staje się dla Polaków coraz ważniejszym...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: oświetlenie es system, es system, es-system, es system oświetlenia, oświetlenie, oświetlenia, es, system, systemy liniowe, kasetony, plafony, downlights, spot, high bay, zawieszane, do wbudowania, nastropowe, naścienne, szynoprzewód, stojące,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy