Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
23.08.2017 | Automatyka domowa

Nowoczesne budynki użyteczności publicznej czy zabudowa wielorodzinna w centrach i na obrzeżach dużych miast standardowo wyposażane są w garaże podziemne. W dużej mierze ma na to wpływ wygoda użytkowników, a także dążenie do optymalizacji przestrzeni wokół budynków, którą można dzięki temu zagospodarować w inny sposób. Jednym z rozwiązań, które zapewnia bezpiecznie korzystanie z tego typu obiektów są systemy detekcji tlenku węgla (CO) i propan-butanu (LPG), współpracujące z systemami mechanicznej wentylacji bytowej.

01.08.2017 | Automatyka domowa

Wszechobecna elektronika zawitała na dobre do mieszkań, stając się ich integralną częścią. Wiąże się to z postępem technologicznym w budownictwie oraz poszukiwaniem wygody i komfortu przez użytkowników lokali. Niezbędnym wyposażeniem nowoczesnych domów stały się domofony, posiadające różnorodne funkcje, a dzięki swojej estetyce, będące nierzadko prawdziwą wizytówką budynków.

03.10.2016 | Automatyka domowa

Domofony analogowe powoli przechodzą do lamusa, stając się przeżytkiem minionej epoki. Być może sprawdzą się one w niektórych domach jednorodzinnych, jednak budownictwo wielorodzinne już od lat stawia na domofony cyfrowe. Tym bardziej, że w tej kwestii o kompromisach nie może być mowy, bo dobrze dobrany domofon i wideodomofon zapewnia nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ograniczając dostęp do mieszkania lub na posesję nieproszonym gościom.

08.06.2016 | Automatyka domowa

Automatyka na dobre wkradła się do każdego domu i jego otoczenia. Ludzie poszukują jednak jeszcze bardziej innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie w domowej przestrzeni przy udziale nowoczesnych technologii na miarę XXI wieku. W myśl tej idei działa również firma Wiśniowski.

29.09.2015 | Automatyka domowa

Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska Valena Life to odpowiedź na aktualne wymagania funkcjonalne stawiane instalacjom elektrycznym, teletechnicznym i informatycznym do każdego rodzaju pomieszczeń w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym. Nowe produkty oferują ponad 150 różnych funkcji do zaspokojenia tradycyjnych i innowacyjnych potrzeb nowoczesnych instalacji elektrycznych.

07.08.2015 | Automatyka domowa

Bramy o napędzie elektrycznym stają się standardowym elementem polskich nieruchomości. Użytkownicy ceniący sobie wygodę i komfort instalują je m.in. ze względu na to, że mogą otwierać i zamykać bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu czy wychodzenia z domu na podjazd. Nie bez znaczenia jest element bezpieczeństwa użytkowników posesji poprawiający się po zainstalowaniu napędów.

11.06.2015 | Automatyka domowa

Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem zdobywają polski rynek. Inwestorzy coraz częściej są zainteresowani nietypowymi rozwiązaniami i wygodnym sprawowaniem kontroli nad wieloma urządzeniami i funkcjami z poziomu laptopa lub pojedynczego przycisku. Jednym z kluczowych elementów takiego systemu są kontrolery i włączniki.

05.11.2014 | Automatyka domowa

Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla domu, które oferują swoim klientom. Liczba istniejących systemów, a także często subtelne różnice między nimi sprawiają, że tylko dobrze poinformowany i podążający za innowacyjnymi rozwiązaniami instalator jest w stanie zaoferować swojemu klientowi system skrojony na miarę jego wymagań i oczekiwań.

16.10.2014 | Automatyka domowa

Odkurzacze centralne stosowane są coraz powszechniej nie tylko w takich obiektach, jak np. hotele czy pensjonaty, ale również w prywatnych domach. Swoje rosnące powodzenie rozwiązanie to zawdzięcza nie tylko ogromnej wygodzie obsługi czy niemal bezgłośnej pracy, ale również poprawie poziomu higieny i jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.

25.06.2014 | Automatyka domowa

O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele. Korzyści wynikające z automatyzacji naszych mieszkań i domów sprawiają, że co raz więcej osób nie zastanawia się nad montażem automatyki w kategoriach montować czy nie, ale jaką montować – kablową czy bezprzewodową? Odpowiedź na postawione pytanie choć nie wydaje się być prosta i jednoznaczna, to w rzeczywistości właśnie taka jest. Wystarczy tylko zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami w kontekście obiektu, który chcemy zautomatyzować.

29.04.2014 | Automatyka domowa

Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd na urlop, pośpiech, nerwowe pakowanie ostatnich rzeczy… a potem, już kilka lub kilkadziesiąt kilometrów od domu, pytanie: czy opuściłem rolety i wyłączyłem światło? Aby uniknąć takich nieprzyjemnych i kłopotliwych sytuacji, firma Legrand zaprojektowała system automatyki domowej MyHome, który doskonale sprawdza się również w wielu innych sytuacjach codziennego życia.