Inteligentny dom – jaki system wybrać?

Mieszkać lepiej i mądrzej, czyli życie pod znakiem „smart”

Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u schyłku ubiegłego wieku mogłaby wywołać pobłażliwy uśmiech niezrozumienia, dziś dla wielu z nas jest synonimem najwyższego komfortu. Nic dziwnego, że nie tylko osoby prywatne, ale coraz częściej także deweloperzy wyposażają mieszkania w rozwiązania typu inteligentny dom. Jaki system wybrać, aby skutecznie podnieść prestiż własnej oferty, a zarazem wpisać się w oczekiwania wielu lokatorów jednocześnie?

Zaledwie kilka lat działania na rynku i rozpoznawalność na sześciu kontynentach – to dane, które robią wrażenie FIBARO do świata producentów automatyki budynkowej weszło szturmem i szybko zadomowiła się w nim na dobre. Oferta firmy kierowana jest nie tylko do odbiorców indywidualnych – właścicieli prywatnych nieruchomości, którzy chcą podnieść komfort życia oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Coraz częściej w tego typu rozwiązania oferowane przez siebie mieszkania wyposażają deweloperzy, którzy uatrakcyjniają przez to własną ofertę. Podejmując decyzję o wyborze systemu inteligentnego domu, warto postawić na rozwiązanie, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także modułowe, co pozwoli na jego adaptację do zmieniających się potrzeb mieszkańców.

fot. FIBARO 

Inteligentny dom – jaki system wybrać?

Jeden przycisk, gest lub słowo… systemy inteligentnych domów to rozwiązania na miarę naszych czasów, dające komfort, o jakim nasi przodkowie nawet nie śnili. Podnoszenie i opuszczanie rolet bez wstawania z łóżka, możliwość regulacji temperatury z dowolnego miejsca na ziemi, sterowanie oświetleniem – to zaledwie niewielka część udogodnień, jakie oferują nowoczesne rozwiązania spod znaku smart. Za wyborem systemu inteligentnego domu przemawia jednak jeszcze wiele innych aspektów, przede wszystkim – ogromne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców dzięki monitoringowi i alarmom (czujnikom dymu, ruchu, zalania i czadu), a także wyeliminowanie znanego chyba każdemu człowiekowi dylematu, czy żelazko na pewno zostało wyłączone, a drzwi zakluczone.

fot. FIBARO 

Deweloperzy, którzy decydują się na instalację systemów inteligentnego domu w mieszkaniach, stają jednak przed niełatwym zadaniem. O ile bowiem w nieruchomościach prywatnych inwestorzy są w stanie dość precyzyjnie samodzielnie określić, jakie funkcjonalności będą dla nich przydatne, o tyle sprostanie oczekiwaniom wielu lokatorów jednocześnie jest już zadaniem wymagającym większego namysłu.

– Nie oznacza to jednak, że z takiego przedsięwzięcia trzeba rezygnować, tym bardziej, że obecnie systemy inteligentnych domów przestały być już luksusem zarezerwowanym dla bogaczy. Świat wokół nas błyskawicznie się zmienia i w coraz większym stopniu nasycony jest technologiami, które ułatwiają życie, podnoszą komfort i bezpieczeństwo. Dla deweloperów wybór systemu domu inteligentnego FIBARO to sposób na to, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które chcą stworzyć dla siebie i swoich rodzin bezpieczne, przyjazne i komfortowe miejsce do życia. To zarazem mocna karta przetargowa, by spośród wielu konkurencyjnych ofert wyróżnić tę, która jest najbardziej innowacyjna – podkreśla Szymon Ochociński – Head of Sales FIBARO.

Jak jednak sprostać oczekiwaniom wielu lokatorów jednocześnie i jaki system inteligentnego domu wybrać?

fot. FIBARO 

System FIBARO – dla wymagających

System inteligentnych domów FIBARO tworzy zintegrowana sieć urządzeń, w której każde odgrywa przypisaną mu rolę, odpowiadając za konkretne zadania.

– Elementy decyzyjne i przetwarzające informacje to grupa, która otrzymuje sygnały od urządzeń określanych jako „zmysły” i przetwarza je w polecenia, przesyłane dalej do urządzeń „wykonawczych” – wyjaśnia Szymon Ochociński. – Wszystkie te elementy są w pełni zintegrowane, co przekłada się na płynność działania i daje użytkownikowi pełną kontrolę nad inteligentnym domem FIBARO – dodaje.

fot. FIBARO 

W ten sposób można zdalnie sterować ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, urządzeniami elektrycznymi, multimediami. Obok funkcjonalności, które mają bezpośredni wpływ na komfort, pozwalając jednym kliknięciem i komendą głosową włączyć telewizor lub zapalić światło, FIBARO oferuje też szereg rozwiązań mających wpływ na bezpieczeństwo, jak np. monitorowanie okien i drzwi, ochrona przed zalaniem, czadem czy pożarem, jak również pełna kontrola nad ochroną antywłamaniową. Te funkcjonalności sprawiają, że system inteligentnego domu świetnie sprawdzi się w inwestycjach wielorodzinnych. Jego ogromnym atutem, predysponującym go właśnie do budownictwa deweloperskiego jest też modułowość i łatwość rozbudowy, co sprawia, że można w prosty sposób powiększać go o kolejne funkcjonalności, w miarę zmieniających się potrzeb i możliwości finansowych.

fot. FIBARO 

– Równie istotnym aspektem przemawiającym za wyborem systemu inteligentnego domu jest jego bezprzewodowość. Oznacza to, że nie ma konieczności kucia ścian, rozprowadzania instalacji – a więc nie trzeba przeprowadzać inwazyjnych prac, naruszających aranżację wnętrza. Ponadto nasze produkty tworzą w pełni komplementarny, dopełniający się ekosystem, który można łatwo integrować z urządzeniami innych producentów, jak m.in.: Google, Apple, Samsung, Amazon, Bose, Philips i innych– mówi Szymon Ochociński.

Oczywiście funkcjonalność to nie wszystko, bo dziś o atrakcyjności systemów smart świadczą w równej mierze ich możliwości, co i design. Wyjątkowym produktem w ofercie firmy jest FIBARO Walli – pełna linia gniazd i włączników, zawierająca inteligentne oraz klasyczne moduły. Spójne, eleganckie wzornictwo oraz rozbudowane możliwości personalizacji (np. poprzez wybór koloru pierścienia LED) sprawiają, że wpiszą się one w różne style aranżacji.

fot. FIBARO 

A tych, dla których komfort i bezpieczeństwo nie są wystarczającym argumentem przemawiającym za wyborem systemu inteligentnego domu, może przekonają oszczędności? Możliwość bieżącego monitorowania zużycia energii i jego kontrolowania, wygodne sterowanie systemem grzewczym czy automatyczne wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa to przecież realne oszczędności, które w sumarycznym rachunku korzystnie odbiją się na domowym budżecie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.fibaro.com, a z realizacjami w mieszkaniach i domach deweloperskich na www.deweloper.fibaro.com

62-081 Wysogotowo, ul.Serdeczna 3, woj. wielkopolskie


Liczba odwiedzin: 643 | Data publikacji: 2020-11-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
01.04.2021 | Automatyka domowa
Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność....
11.06.2015 | Automatyka domowa
Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem...
05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...
29.04.2014 | Automatyka domowa
Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
16.04.2020 | Energia ekologiczna
Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy projektowaniu...
Jednym z elementów, które zabezpieczają nasze domy...
23.01.2017 | Stolarka otworowa
Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest...
Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: wybór systemu inteligentnego domu, jaki system inteligentnego domu wybrać, inteligentny dom, zabezpieczenia przeciwpożarowe, systemy przeciwpożarowe, fibaro, automatyka domowa, bezpieczny dom, bezpieczeństwo w domu, czujniki ruchu, czujniki czadu, przyciemnianie świateł, automatyczne rolety, automatyczne bramy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy