Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
01.02.2017 | Systemy odwodnień

Jest kwestią oczywistą, że skuteczne odprowadzenie wody z dachu budynku jest koniecznością. O ile jednak w przypadku dachów dwuspadowych sprawa jest dość prosta, o tyle odwodnienie dachu płaskiego – zwłaszcza z attyką – to już spore wyzwanie. Kluczowe znaczenie obok skuteczności wybranego rozwiązania ma również jego opłacalność, czyli cena za litr odprowadzanej wody. Jak zaprojektować ekonomiczny system odwadniania dachu przez attykę? Sprawdzamy to na przykładzie dachu o powierzchni 1780 m², którego odwadnianie zaprojektowała firma LORO.

22.06.2016 | Systemy odwodnień

Zalegający śnieg lub woda deszczowa mogą być uciążliwe dla zarządców oraz użytkowników dróg, ulic, parkingów i garaży jeżeli obiekty te nie zostały wyposażone w kanały odwadniające o odpowiedniej wydajności. Obecnie produkowane instalacje odwadniające powierzchnie są rozwiązaniami systemowymi, które ułatwiają zarówno projektowanie obiektów z ich zastosowaniem jak i samą instalację oraz użytkowanie.

01.03.2016 | Systemy odwodnień

Fachowe wykonanie dachu zielonego, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, wymaga odpowiedniego doboru elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i spełnienia założonych aspektów techniczno-ekonomicznych, ekologicznych jak i urbanistycznych stawianym dachom zielonym.

21.05.2015 | Systemy odwodnień

Wszędzie tam gdzie istnieje prawdopodobieństwo zatrzymywanie się wody deszczowej lub topniejącego śniegu swoje zastosowanie znajdują odwodnienia liniowe i punktowe. Obecnie produkuje się je jako rozwiązania modułowe, systemowe, które pozwalają nie tylko na łatwe projektowanie i montaż, ale również gwarantują wytrzymałość i bezawaryjność przez lata.