Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
05.06.2018 | Grzejniki

Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna. Do wyboru jest wiele rozwiązań, m.in. kocioł CO, kominek, ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Inwestorzy często obawiają się jednak tego ostatniego, sądząc, że jest ono najdroższe w eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Ogrzewanie elektryczne może być wydajne i energooszczędne. Wystarczy zainwestować w odpowiednio dobrane do pomieszczenia grzejniki elektryczne z niskim poborem energii.

17.01.2018 | Grzejniki

Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o wysokiej klasie jakości, ale także niepowtarzalnym designie. Każdy element w naszym domu czy mieszkaniu może być funkcjonalny, a przy tym piękny. Dotyczy to także centralnego ogrzewania i grzejników, które powinny mieć nie tylko dobre parametry, ale także efektownie prezentować się we wnętrzu. Jaki grzejnik wybrać, aby spełnił nasze wymagania?

12.09.2016 | Grzejniki

Grzejniki, dawniej zwane kaloryferami, ewoluowały i zyskały nową funkcję. Oprócz tej podstawowej, jaką jest grzanie, coraz częściej stają się elementem dekoracyjnym i użytkowym, spójnie wkomponowanym we wnętrze. Nowoczesne grzejniki doskonale wpisują się w trendy panujące w urządzaniu wnętrz, a pomysły projektantów naprawdę potrafią zaskakiwać.

06.06.2016 | Grzejniki

Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego, szczelnego budownictwa, nie podlega dziś dyskusji. Jednak obok efektywności rekuperatora równie ważna jest prostota jego obsługi, bo przeciętny Kowalski na ogół nie ma czasu ani ochoty, by spędzać wiele godzin na studiowaniu instrukcji. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej SILENT VENTILATION – firma VASCO, która zaprojektowała nowy, uproszczony system sterowania do swoich urządzeń.

24.02.2016 | Grzejniki

Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie problemy niesie ze sobą nieodpowiednia wentylacja pomieszczeń. To nie tylko niedoschnięte pranie i wiecznie wilgotne ręczniki. To pleśń, grzyb, roztocza i brzydki zapach stęchlizny na co dzień. Jednak w trosce o każdy metr kwadratowy dla mieszkań zazwyczaj rezygnuje się z montażu profesjonalnych urządzeń do wentylacji, w przekonaniu, że muszą one zajmować dużo miejsca. To nie prawda – nie muszą!

08.01.2016 | Grzejniki

Wysokie hale produkcyjne, kościoły, warsztaty, garaże, ogródki piwne, miejsca pracy znajdujące się na dworze, czyli różnego typu obiekty wielkokubaturowe oraz otwarte przestrzenie stwarzają niemałe problemy, jeśli chodzi o ich ekonomiczne i skuteczne ogrzanie. Z pomocą przychodzą promienniki podczerwieni, które przetwarzają energię elektryczną w niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, dające natychmiastowe odczucie ciepła.

27.12.2015 | Grzejniki

Jeszcze do niedawna montaż rozwiązań z zakresu techniki grzewczej wiązał się z wyborem pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Dziś producenci doskonale potrafią połączyć te dwie cechy, a grzejniki – nawet o dużej wydajności cieplnej – mogą pełnić rolę elementu zdobniczego. Dzięki nowej kolekcji grzejników z PLUSEM firmy Enix, które łączą doskonałe parametry i wysoką jakość z najnowocześniejszym designem, nie musimy już stawać przed dylematem: ciepło czy estetyka.

16.02.2015 | Grzejniki

Żyjemy w świecie, w którym projektanci prześcigają się w pomysłach mających na celu uatrakcyjnić praktycznie każdy przedmiot użytkowy. Bardzo często powszechnie używane urządzenia zaskakują nas nowymi funkcjami i wyglądem. Okazuje się, że trend ten ma również wpływ na producentów grzejników. Firma Enix posiada w swojej ofercie grzejniki C.O., które nie tylko są źródłem ciepła, ale również mogą spełniać funkcję lampy czy głośnika.

29.01.2015 | Grzejniki

Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku miały pełnić tylko i wyłącznie funkcję praktyczną, to już przeszłość. Dziś każdy sprzęt domowy, oprócz świetnych parametrów technicznych, musi też być ciekawy i modny – i absolutnie nie ma prawa zaburzać estetyki całego pomieszczenia. Przed tym trendem nie ostała się żadna branża – włącznie z producentami grzejników. Jak doskonale można połączyć funkcjonalność z nowoczesnym designem pokazuje nowa linia grzejników kanałowych Intratherm, oferowanych przez firmę VOGEL&NOOT.

04.11.2013 | Grzejniki

Rola grzejnika w pomieszczeniu wcale nie musi ograniczać się tylko do ogrzewania. Do takiego wniosku można dojść, przyglądając się produktom oferowanym przez producenta grzejników COSMO, które nie tylko pozwalają uzyskać komfort termiczny przy ekonomicznej i ekologicznej eksploatacji, ale również zmienić stylistykę całego wnętrza.