Grzejniki hybrydowe na podczerwień – opinie buduje jakość technologii 2w1

Siła grzejników hybrydowych na podczerwień tkwi w połączeniu innowacyjnej technologii infrared z tradycyjną konwekcją. Dzięki temu korzystamy z niezwykle wydajnego podwójnego systemu ogrzewania opartego o jedno źródło energii, generując oszczędności kosztów bez zanieczyszczania planety.

Ogrzewanie infrared

Ogrzewanie na podczerwień odwzorowuje naturalnie występujący w przyrodzie proces rozprowadzania ciepła generowanego przez promienie słoneczne. Bezpieczne dla człowieka długie fale elektromagnetyczne (IR-C) ogrzewają wszystkie osoby, przedmioty, ściany i podłogi znajdujące się w strefie ich działania. Ciepło rozchodzi się więc błyskawicznie i równomiernie. Pozytywne opinie o tej formie ogrzewania potwierdzają też fakty. Promieniowanie podczerwone (infrared) od lat stosowane jest z powodzeniem w medycynie, fizjoterapii czy rolnictwie. Mimo że jest formą ogrzewania elektrycznego, zapewnia oszczędności. Ciepło jest bowiem ukierunkowane na kluczowe strefy, zgodnie z realnym zapotrzebowaniem użytkowników. Ograniczona jest więc przestrzeń grzania i zminimalizowany czas potrzebny do uzyskania optymalnej temperatury. Czynnik grzewczy nie ucieka do góry, nie wysusza pomieszczenia, nie wznieca kurzu i daje przyjemne, relaksujące ciepło.

fot. Enerzon 

Ogrzewanie konwekcyjne

Konwekcja to naturalny sposób wymiany ciepła oparty o ruch strumienia czynnika grzewczego. W przypadku grzejnków hybrydowych mata grzewcza, która generuje promieniowanie infrared, ogrzewa również wbudowane w grzejnik lamele. Z kolei te elementy ocieplają napływające z dołu powietrze, które unosi się do góry, rozpoczynajac cyrkulację. Czynnikiem grzewczym nie jest tu ani woda, ani gaz, a samo powietrze. Dla efektywniejszej pracy urządzenia lamele mają kształt trapezu, co pozwala zwiększyć powierzchnię grzewczą i generowane ciepło o 1/3 w porównaniu z tradycyjnymi modelami grzejników konwekcyjnych.

fot. Enerzon 

Grzejniki hybrydowe – dla kogo?

Nowoczesna technologia zastosowana w grzejnikach hybrydowych sprawia, że są to optymalne rozwiązania grzewcze dla domów całorocznych lub letniskowych, a także mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, biur, sklepów, hoteli, obiektów użyteczności publicznej, gastronomii czy klubów fitness. W opiniach o grzejnikach hybrydowych na podczerwień użytkownicy podkreślają dobrą współpracę urządzeń z systemami zasilania działającymi w oparciu o OZE. Pozyskiwanie zielonej energii z wiatru, wody lub słońca opłaca się coraz bardziej. Także klientom indywidualnym, którzy na szeroką skalę inwestują przede wszystkim w panele fotowoltaiczne. Mają na to wpływ zarówno sukcesywnie zaostrzające się normy budowlane, ograniczające dozwoloną roczną ilość nieodnawialnej energii pierwotnej budynku (do 70 kWh/m2), jak i korzystne programy dofinansowań rozwiązań energooszczędnych, do których należy ogrzewanie podczerwienią (np. program Czyste Powietrze, kredyty proekologiczne, podatkowa ulga termomodernizacyjna, lokalne programy Wydziałów Ochrony Środowiska).

fot. Enerzon 

Warto postawić na ogrzewanie hybrydowe także podczas wymiany instalacji grzewczej podejmowanej w ramach remontu lub termomodernizacji domu. Grzejniki hybrydowe na podczerwień mogą zająć miejsce dawnych urządzeń montowanych na ścianie, około 20 cm nad ziemią. Nie wymaga to dodatkowej i kosztownej zmiany aranżacji wnętrza. A takie usytuowanie pozwala na optymalną pracę urządzenia. Dzięki specjalnym nóżkom dołączanym do zestawów, grzejniki hybrydowe można stosować także jako urządzenia wolnostojące lub mobilne i ogrzewać aktualnie użytkowane pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że urządzenia nie mogą być instalowane na suficie, nie powinny być zasłaniane meblami ani niczym przykrywane. Natomiast ich elegancki i minimalistyczny wygląd sprawia, że w opinii projektantów, bez problemu odnajdą się w każdej architektonicznej stylistyce zabudowy wnętrz.

fot. Enerzon 

Grzejniki hybrydowe na podczerwień Grosmann Hybrid

Przykładem funkcjonalnych, eleganckich i energooszczędnych grzejników hybrydowych na podczerwień są modele marki Grosmann oferowane przez renomowanego dystrybutora urządzeń grzewczych – firmę Enerzon. W jednym kompaktowym urządzeniu o głębokości zaledwie 4 cm i wadze od 7 do 19 kg otrzymujemy dwa systemy grzewcze. Elementem grzewczym modeli Grosmann Hybrid dla technologii infrared jest wysokiej jakości mata z włókna węglowego, która zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła. Wraz ze stalową obudową stanowi ona przedni panel grzejnika. Za nią ułożona jest warstwa trapezowych lameli do systemu konwekcyjnego i tylna obudowa. Na bocznym panelu urządzenia wbudowano termostat do ręcznego sterowania grzejnikiem, który pozwala płynnie regulować temperaturę. Producent oferuje dwa warianty kolorystyki modeli (biały i czarny) oraz wersje pionowe i poziome.

fot. Enerzon 

Grzejniki dostępne są w trzech wariantach mocy 600, 1000 i 1400W, którą dobieramy w zależności od powierzchni ogrzewanego pomieszczenia, jakości termoizolacji budynku, wysokości pomieszczenia, ilości ścian zewnętrznych. Grzejnik hybrydowy na podczerwień Grosmann Hybrid najniższej mocy ogrzeje pomieszczenie do 12 m2. Modele o większej mocy można stosować do powierzchni 20-30 m2. Obowiązujące normy budowlane w zakresie izolacyjności budynków nowo powstałych i modernizowanych odzwierciedlają już standard domów energooszczędnych, zbliżają się do wartości stosowanych od lat w budownictwie pasywnym. Dzięki tym regulacjom, niwelującym straty ciepła przegród i uszczelniającym systemy termoizolacji, możemy mieć pewność, że hybrydowe ogrzewanie elektryczne przyniesie oszczędności nawet do 70% mniejszego zużycia energii.

Panele grzewcze na podczerwień Grosmann Infra

fot. Enerzon 

Enerzon oferuje także urządzenia grzewcze marki Grosmann oparte w całości na technologii podczerwieni. Podobnie jak w przypadku grzejników hybrydowych na podczerwień, opinie zwracają uwagę na jakość, czyli: wydajność urządzeń (średnio o 50% większą niż w tradycyjnych grzejnikach elektrycznych), wysokiej klasy komponenty, zabezpieczające przed przegrzaniem oraz stratami ciepła, 5 lat gwarancji, szczelność w standardzie IP44. Grzejniki Grosmann Infra mogą być montowane na ścianie (także na skosach) lub suficie, a cienka obudowa 2,5 cm gwarantuje harmonijne wkomponowanie urządzeń w pomieszczeniu. Atutem producenta jest szeroka gama wariantów mocy (300, 450 550, 700, 900 i 1100 W), dzięki której swobodnie dobierzemy optymalny grzejnik do małej łazienki, pokoju dziecięcego czy dużego salonu. Przykładowo, model podstawowy Grosmann Infra ISP 300 ogrzeje pomieszczenia do 6 m2, a najmocniejszy grzejnik Grosmann Infra ISP 1100 zapewni komfort termiczny pomieszczeniom do 20 m2.

fot. Enerzon 

Enerzon – sprawdzony dostawca energooszczędnych systemów grzewczych

Enerzon od lat specjalizuje się w dystrybucji innowacyjnych i certyfikowanych technologii grzewczych i systemów sterowania ogrzewaniem znanych europejskich marek (Möhlenhoff, Etherma, Grosmann). Firma świadczy kompleksowe usługi, prowadząc klienta od doradztwa przez opracowanie oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb po szybką realizację zamówień. Wybierając ciepło do swojego domu, zaufaj opiniom i postaw na energię ze słońca z mocą konwekcji od Enerzon.

fot. Enerzon 

Szczegółowa oferta paneli infrared oraz grzejników hybrydowych na podczerwień Grosmann, dostępna jest na stronie grosmann.pl

05-123 Chotomów, ul. Pogodna 16, woj. mazowieckie
tel. 22 559 77 52,