Obecnie na rynku istnieje wiele firm, posiadających w swojej ofercie promienniki ciepła, które mogą być wykorzystywane w systemach ogrzewania. Wyróżniająca się wśród nich jest firma Drewart – Energy, której doświadczenie w tej materii sięga lat 90-tych ubiegłego wieku. Na bazie własnych doświadczeń, w 2000 r. rozpoczęła ona produkcję promienników SOLART, osiągających dużą sprawność i wysoką efektywność w przesyłaniu ukierunkowanej i skupionej energii.
 

promienniki-ciepla-stadion3.jpg promienniki-ciepla-stadion5.jpg fot. www.drewart.com.pl

Dzięki ich wysokiej sprawności, sięgającej ponad 75 proc. nie potrzebne staje się stosowanie innych systemów ocieplania. Ogrzewanie promiennikami podczerwieni SOLART stwarza warunki uzyskania bardzo dobrego komfortu cieplnego przy znacznym ograniczeniu wydatków na energię. Takie warunki osiąga się dzięki temu, że promienniki podczerwieni przekazują ciepło natychmiast, bezpośrednio w miejsce docelowe.  Emitowane promienie cieplne ogrzewają ludzi, podłogę, elementy wyposażenia, a następnie powierzchnie te oddają ciepło do strefy pomieszczenia.

W praktyce, w trakcie przesyłania ciepła emitowanego przez promienniki podczerwieni nie powstają żadne straty pomiędzy miejscem emisji a punktami jego odbioru. Przy ogrzewaniu za pomocą promienników nie występuje zjawisko zbierania się ciepłego powietrza w górnych strefach pomieszczenia. Tak, więc cechy te predysponują promienniki m.in. do ogrzewania zamkniętych jak i otwartych aren sportowych, gdzie podstawowym celem jest szybkie ogrzanie wyznaczonych stref przy jak najniższych kosztach.
 

promienniki-ciepla-basen1.jpg promienniki-ciepla-1.jpgfot. www.drewart.com.pl

Decyzja o inwestycji w promienniki ciepła musi jednak iść w parze z odpowiednim wyborem urządzenia, które ma spełniać określone potrzeby. W trakcie doboru promienników należy pamiętać o stosowaniu się do pewnych ściśle określonych kryteriów. Pod ogólną nazwą promiennik czy reflektor ciepła, kryją się urządzenia grzewcze o różnej skuteczności, trwałości i przeznaczeniu. Skuteczność i przeznaczenie promiennika zależy od wielu parametrów, głównie od temperatury wytwarzanej przez emiter (lampę, żarnik), typu reflektora i jakości lustra w stosowanych odbłyśnikach.
 

Polskie promienniki halogenowo – kwarcowe SOLART powstały jako efekt wieloletnich badań, analiz oraz wymiany doświadczeń i opinii z firmą Philips, brytyjskimi producentami, a obecnie z japońską firmą Toshiba- liderami nie tylko na rynku europejskim. W promiennikach SOLART stosowane są lampy halogenowo – kwarcowe firm Philips, Toshiba oraz Victory, z zakresu promieniowania termicznego o sprawności powyżej 90 proc.
Dodatkowo zastosowanie w reflektorach gładkich luster (certyfikat gwarantujący 97 proc. refleksji oraz wysokie skupienie dobrze ukształtowanej wiązki promieni podczerwonych) niemieckiej firmy Alanod, przekłada się na ich wysoką sprawność, sięgającą ponad 75 proc.
Wysoka sprawność promienników SOLART minimalizuje nagrzewanie urządzeń (wysokie temperatury na obudowach powodują straty w przesyłaniu promieni podczerwonych), maksymalizuje wielkość przesyłanego ciepła na znaczne odległości, oraz umożliwia długą, bezawaryjną pracę stosowanych lamp.
 

promienniki-ciepla-hala-sportowa.jpg promienniki-ciepla-hangar.jpgfot. www.drewart.com.pl

W zakresie ogrzewania budynków o dużej kubaturze i otwartych aren sportowych najlepiej sprawdzają się promienniki SOLART średniotemperaturowe (wyłącznie lampy kwarcowo-węglowe) oraz wysokotemperaturowe (z lampami kwarc. halog. DNA, GOLD, PARYS, RUBY SLIM )
Urządzenia wysokotemperaturowe charakteryzują się uniwersalnym zakresem zastosowania, bardzo dużą sprawnością (lampa powyżej 90%, oprawa powyżej70%), prostą konstrukcją i wysoką skutecznością w natychmiastowym przesyłaniu skupionej, ukierunkowanej energii. Skuteczne bez względu na wielkość kubatury.

Najważniejszymi cechami promienników podczerwieni jest:
– osiąganie wysokiego komfortu cieplnego przy niskich kosztach ogrzewania;
– bezpośrednio ogrzewanie przedmiotów i ludzi;
– możliwość ogrzewania tylko wybranych stref;
– ekologiczna metoda ogrzewania;
– natychmiastowy odbiór ciepła.

Z pełną ofertą firmy Drewart – Energy i linią promienników SOLART można zapoznać się na stronie: www.drewart.com.pl , www.solart.com.pl , www.promienniki.biz

 

05-805 Kanie, ul. Piłsudskiego 43, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 758-59-82, +48 (22) 759-37-12,