DREWART-ENERGY Sp. z o.o.Adres firmy:
05-805 Kanie,
ul. Piłsudskiego 43,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. +48 (22) 758-59-82
tel. kom. +48 (22) 759-37-12
Email: [email protected]
WWW: drewart.com.pl

DREWART-ENERGY Sp. z o.o.

O firmie


Firma DREWART-ENERGY od momentu swojego powstania w 1996 r. specjalizuje się w technologiach podczerwieni i jako pierwsza w Polsce zaczęła promować system ogrzewania elektrycznymi promiennikami kwarcowo-halogenowymi. W ciągu wielu lat działalności przedsiębiorstwo urosło do rangi lidera w swojej branży, a promienniki SOLART trafiają zarówno na rynek polski, jak i za granicę, m.in. do Włoch, Austrii, Czech, Rosji, Niemiec, na Ukrainę, Węgry, Białoruś czy Litwę. DREWART-ENERGY niezmienne utrzymuje status pioniera, bo obecnie jako jedyna firma w Polsce i jedna z nielicznych w Europie dysponuje niezbędnymi narzędziami do wykonania profesjonalnych projektów ogrzewania promiennikami kwarcowo-halogenowymi.

Nie istnieje coś takiego, jak „uniwersalne urządzenie grzewcze”, które sprawdzi się w każdych warunkach. Innym problemem jest fakt, że bardzo często deklarowane przez sprzedawców parametry techniczne bardziej odzwierciedlają marzenia producentów niż rzeczywiste możliwości urządzeń i de facto istnieją tylko na papierze. Opisywane zalety, rewolucyjne technologie i innowacyjne konstrukcje nie są poparte argumentami technicznymi, co oznacza, że nie sposób dopasować promiennik do realnych potrzeb klienta. Szczególnie istotne znaczenie dla wyliczeń projektowych ma określenie sprawności urządzenia grzewczego, a certyfikaty DQS, ISO i inne podobne, którymi legitymuje się wielu producentów, nie dotyczą certyfikacji wyrobu i dlatego też nie informują o jakości produktu.

Wysokotemperaturowe, elektryczne promienniki SOLART zostały przebadane w laboratoriach branżowych firm PHLIPS, TOSHIBA i ARCANA ELECTRIC. Wyniki badań są jednoznaczne – promiennik SOLART to jedyny produkt polski, który należy do grupy najbardziej sprawnych urządzeń grzewczych na rynku europejskim.

Promienniki SOLART

Promienniki SOLART to pierwsze polskie promienniki ciepła spełniające wysokie wymagania w zakresie trwałości, skuteczności i bezpieczeństwa użytkowania dla konstrukcji obudowy elektrycznych wysokotemperaturowych promienników. Posiadają najwyższą sprawność w emisji ciepła, która decyduje, ile ciepła jest odbierane z każdego pobranego kW. Wysoka sprawność promiennika ogranicza do minimum straty energii, co zapewnia skuteczność i maksymalne oszczędności w zużyciu energii.

Profesjonalny projekt ogrzewania promiennikami

Firma DREWART-ENERGY jako jedyna w naszym kraju posiada ponadto narzędzia umożliwiające wykonanie profesjonalnego projektu ogrzewania promiennikami kwarcowo-halogenowymi. Projekty te powstają przy pomocy stworzonego w tym celu, specjalistycznego programu INFRARED, które dobiera promienniki SOLART optymalnie do potrzeb oraz wykonuje wizualizację rozkładu ciepła. Projekt wykonywanie są w oparciu o znane i udokumentowane parametry promienników SOLART, a więc o wielkość i moc wiązki cieplnej oraz wielkość rozsyłu promieni podczerwonych, co gwarantuje pełną wiarygodność.

Wysoka sprawność i bezawaryjne działanie urządzeń DREWART-ENERGY sprawiły, że oferowana przez producenta marka SOLART stała się rozpoznawalna w całej Europie, będąc synonimem wysokiej jakości i niezawodności. Poza główną działalnością produkcyjną, firma zajmuje się także dystrybucją emiterów (lamp podczerwieni), współpracując blisko m.in. z firmami TOSHIBA, VICTORY, OSRAM. Służy doświadczeniem, opracowaniami technicznymi, bogatą ofertą promienników, reflektorów i lamp firmom, które wykorzystują oferowane produkty w różnych procesach technologicznych wymagających dostarczania energii cieplnej.

Produkty i Usługi


  • Promienniki cieplne

Artykuły o tej firmie


04.10.2021 | Ogrzewanie
Promienniki podczerwieni nadal wśród użytkowników mają opinie...
01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
08.11.2017 | Ogrzewanie
Niezależnie od tego, czy promienniki kwarcowo-halogenowe mają...
10.11.2016 | Ogrzewanie
Nie istnieją uniwersalne urządzenia grzewcze, które sprawdzą...
11.04.2016 | Ogrzewanie
Ekonomiczne ogrzewanie hal, budynków mieszkalnych, kościołów i...
06.12.2013 | Ogrzewanie
W ogrzewaniu budynków wielkokubaturowych bardzo dobrze sprawdzają...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Na przestrzeni lat opracowano wiele systemów ogrzewania....

Słowa kluczowe: drewart, drew, art, energy, drewart energy, promienniki, promienniki cieplne, ogrzewanie, promienniki ogrzewające,