Promienniki ciepła przynoszą najlepsze efekty ekonomiczne, ograniczenie strat ciepła i racjonalne gospodarowanie energią cieplną. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konwencjonalne metody ogrzewania zawodzą, są nieskuteczne, a przede wszystkim zupełnie nieopłacalne ze względu na konieczność długich okresów przed grzewczych. Promienniki ciepła są jedynym skutecznym systemem do ogrzewania strefowego, ogrzewania na zewnątrz, ogrzewania pomieszczeń użytkowanych w określonym czasie.

 

sprawność promienników ciepła

 

Obecnie na rynku wiele firm, posiada w swojej ofercie promienniki ciepła, które mogą być wykorzystywane w systemach ogrzewania. Wyróżniająca się wśród nich jest firma Drewart – Energy, której doświadczenie w tej materii sięga lat 90-tych ubiegłego wieku. Na bazie własnych doświadczeń, w 2000 r. rozpoczęła ona produkcję promienników SOLART, osiągających dużą sprawność i wysoką efektywność w przesyłaniu ukierunkowanej i skupionej energii. Promiennik SOLART jako jedyny produkt polski należy do grupy najbardziej sprawnych promienników na rynku europejskim. Firma Drewart – Energy oferuje też nowe, wodoodporne promienniki do stosowania na zewnątrz obiektów

 

promienniki ciepła na stadioniefot. Drewart – Energy

 

Sprawność promienników ciepła
Decyzja o inwestycji w promienniki ciepła musi jednak iść w parze z odpowiednim wyborem urządzenia, które ma spełniać określone potrzeby. W trakcie doboru promienników należy pamiętać o stosowaniu się do pewnych ściśle określonych kryteriów. Skuteczność i przeznaczenie promiennika zależy od wielu parametrów, głównie od temperatury wytwarzanej przez emiter (lampę, żarnik), typu reflektora i jakości lustra w stosowanych odbłyśnikach. Sprawność w przesyłaniu ciepła zależy głównie od wielkości i powierzchni reflektora. Im wyższa sprawność promiennika, tym więcej energii cieplnej z każdego pobranego kW odbierają użytkownicy.
Dzięki wysokiej sprawności promienników SOLART, nie potrzebne staje się stosowanie innych systemów ocieplania. Ogrzewanie nimi stwarza warunki uzyskania bardzo dobrego komfortu cieplnego przy znacznym ograniczeniu wydatków na energię. Takie warunki osiąga się dzięki temu, że promienniki podczerwieni przekazują ciepło natychmiast, bezpośrednio w miejsce docelowe.  Emitowane promienie cieplne ogrzewają ludzi, podłogę, elementy wyposażenia, a następnie powierzchnie te oddają ciepło do strefy pomieszczenia.
W praktyce, w trakcie przesyłania ciepła emitowanego przez promienniki podczerwieni nie powstają żadne straty pomiędzy miejscem emisji a punktami jego odbioru. Przy ogrzewaniu za pomocą promienników nie występuje zjawisko zbierania się ciepłego powietrza w górnych strefach pomieszczenia. Cechy te predysponują promienniki m.in. do ogrzewania zamkniętych jak i otwartych przestrzeni, gdzie podstawowym celem jest szybkie ogrzanie wyznaczonych stref przy jak najniższych kosztach.
Na wysoką sprawność promienników, sięgającą ok. 78 proc. ma wpływ zastosowanie w reflektorach gładkich luster niemieckiej firmy Alanod. Posiadają one certyfikat gwarantujący 97 proc. refleksję oraz wysokie skupienie dobrze ukształtowanej wiązki promieni podczerwonych.
Dodatkowo wysoka sprawność promienników SOLART minimalizuje nagrzewanie urządzeń (wysokie temperatury na obudowach powodują straty w przesyłaniu promieni podczerwonych), maksymalizuje wielkość przesyłanego ciepła na znaczne odległości, oraz umożliwia długą, bezawaryjną pracę stosowanych lamp.

 

ogrzewanie fabryki promiennikami ciepła ogrzewanie promiennikami ciepłafot. Drewart – Energy

 

Promienniki ciepła – doświadczenie i solidność
Polskie promienniki halogenowo – kwarcowe SOLART powstały jako efekt wieloletnich badań, analiz oraz wymiany doświadczeń i opinii z firmą Philips, brytyjskimi producentami, a obecnie z japońską firmą Toshiba- liderami nie tylko na rynku europejskim. W promiennikach SOLART stosowane są lampy halogenowo – kwarcowe renomowanych światowych producentów, z zakresu promieniowania termicznego o sprawności powyżej 90 proc.
Urządzenia wysokotemperaturowe charakteryzują się uniwersalnym zakresem zastosowania, bardzo dużą sprawnością, prostą konstrukcją i wysoką skutecznością w natychmiastowym przesyłaniu skupionej, ukierunkowanej energii. Skuteczne bez względu na wielkość kubatury.
Najważniejszymi cechami promienników podczerwieni jest:
– osiąganie wysokiego komfortu cieplnego przy niskich kosztach ogrzewania;
– bezpośrednio ogrzewanie przedmiotów i ludzi;
– możliwość ogrzewania tylko wybranych stref;
– ekologiczna metoda ogrzewania;
– natychmiastowy odbiór ciepła.

 

promienniki ciepla solartfot. Drewart – Energy

 

Z pełną ofertą firmy Drewart – Energy i linią promienników SOLART można zapoznać się na stronie: www.drewart.com.pl , www.solart.com.pl , www.promienniki.biz

 

 

 

05-805 Kanie, ul. Piłsudskiego 43, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 758-59-82, +48 (22) 759-37-12,