Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
15.02.2018 | Energia ekologiczna

W Polsce z roku na rok przybywa instalacji fotowoltaicznych. Powodem jest nie tylko rosnąca świadomość użytkowników i troska o środowisko. Argumentem za inwestycją w fotowoltaikę jest również jej opłacalność.

06.02.2018 | Energia ekologiczna

Solarne podgrzewacze wody to doskonały sposób na tanią ciepłą wodę użytkową po sezonie grzewczym. Są dobrą alternatywą dla drogich i rozbudowanych tradycyjnych układów solarnych. Nie wymagają użycia prądu i ponoszenia w związku z tym dodatkowych kosztów. Oszczędność wiąże się ponadto z ekologią – korzystamy z odnawialnych źródeł energii, w tym przypadku – ze słońca i dbamy o nasze środowisko.

18.12.2017 | Energia ekologiczna

Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie się kurczą, rzadko jednak uświadamiamy sobie, jak bardzo ten problem nas osobiście dotyczy. Rosnące ceny energii to jeden z wyraźnych sygnałów, że czas rabunkowej gospodarki się kończy. W jej miejsce pojawiają się ekologiczne i odnawialne źródła energii: kolektory słoneczne, zestawy solarne do podgrzewania wody, moduły fotowoltaiczne, a wraz z nimi mnóstwo pytań. Czy kolektory słoneczne ogrzeją dom? Jakie kolektory słoneczne wybrać: płaskie czy próżniowe? Ile kw na dom z fotowoltaiki zyskamy? Odpowiedzi poszukamy razem z ekspertami z firmy Solar-Expert.

10.10.2017 | Energia ekologiczna

Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na pozyskanie energii elektrycznej przy niskich kosztach. Popularność instalacji fotowoltaicznych rośnie z roku na rok, ponieważ zwiększa się świadomość inwestorów na temat odnawialnych źródeł energii. Instalacje fotowoltaiczne się opłacają, zapewniając gospodarstwom domowym tanią energię elektryczną i ogrzewanie.

27.09.2017 | Energia ekologiczna

Jeśli jesteś przekonany, że ciepło można transportować jedynie za pomocą istniejącego systemu ciepłowniczego lub wykorzystać tylko tam, gdzie zostało wytworzone – jesteś w błędzie! Od niedawna ciepło można przewozić w specjalnych kontenerach. Brzmi niewiarygodnie? Jednak to prawda!

15.09.2017 | Energia ekologiczna

Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc dziwnego, że coraz częściej kierujemy się w stronę rozwiązań, które są przyjazne środowisku. Ekologiczne pompy ciepła, kolektory słoneczne i systemy fotowoltaiczne dla domu, już od dłuższego czasu bardzo popularne w krajach zachodnich, coraz częściej są wybierane również przez Polaków. Nie mniej ważnym aspektem determinującym decyzje zakupowe obok ekologii jest ekonomia, a eksperci przekonują, że z powodu konieczności radykalnych zmian w istniejącym systemie wytwarzania energii, które wynikają z przyjętej polityki energetycznej, powinniśmy postawić na energetykę rozproszoną. Czy rzeczywiście takie rozwiązanie się opłaca?

18.05.2017 | Energia ekologiczna

„Ekologia – oznacza tyle, co zdrowe życie. Taniej jest zdrowiej żyć niż się leczyć” – takie słowa wypowiedział kiedyś Jan Kulczyk, znany polski przedsiębiorca. Zwrócił tym samym uwagę na to, że rozwiązania proekologiczne nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ale także na nasze finanse. Kwestia dotyczy m.in. wysokich rachunków za energię elektryczną, które mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet. Jak obniżyć rachunek za energię elektryczną przy jednoczesnym wykorzystaniu rozwiązań bezpiecznych dla naszego zdrowia?

23.11.2016 | Energia ekologiczna

Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w znacznej mierze determinuje wybór odnawialnych źródeł energii, wykorzystujących np. promieniowanie słoneczne. O ile jeszcze kilka lat temu inwestorzy pytali o opłacalność fotowoltaiki i kolektorów słonecznych, to dziś nikt już nie ma wątpliwości, że warto stawiać na darmową energię słońca. Choć więc początkowo koszt może wydawać się dość wysoki, to warto pamiętać, że inwestycja szybko się zamortyzuje.

20.09.2016 | Energia ekologiczna

Według raportu Polskich Sieci Elektroenergetycznych już za 5 lat w Polsce może zacząć brakować prądu. A jeśli nawet nie nastąpi to w prognozowanym okresie, to nietrudno domyślić się, że ten czarny scenariusz wcześniej czy później i tak spełni się w kraju, w którym 90% energii pochodzi z wykorzystujących jej nieodnawialne źródła elektrowni węglowych. Inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest więc dziś nie tylko jedynym racjonalnym rozwiązaniem, dyktowanym zdrowym rozsądkiem. Za fotowoltaiką przemawia też prosty rachunek ekonomiczny.

17.08.2016 | Energia ekologiczna

Odnawialne źródła energii to dziś nie tylko moda, ale przede wszystkim rozwiązanie przyszłości. Dane Komisji Europejskiej mówią o tym, że już za 4 lata ponad 20% energii może pochodzić z OZE. Również w Polsce z roku na rok rośnie liczba gospodarstw domowych, w których instalowane są zestawy solarne, rekuperatory, wentylacja domowa. Nowoczesne technologie rodzą jednak wiele wątpliwości. O tym, że nie trzeba się bać odnawialnych źródeł energii, przekonuje Rober Zygała z firmy Eko-Therm.

05.08.2016 | Energia ekologiczna

Produkcja energii ze źródeł odnawialnych to dziś nie tylko racjonalny wybór świadomie podejmowany przez osoby, którym bliskie są zagadnienia ochrony środowiska, kierujący się chęcią poszanowania zasobów naturalnych i dążący do życia i bycia „eko”. Coraz częściej na OZE stawiają także ci użytkownicy.którzy chcą się uniezależnić od dostawców z zewnątrz i od wahania cen energii elektrycznej. Niezależnie od motywacji jedno jest pewne – energia odnawialna to nasza przyszłość, a energia słońca jest jednym z jej najbardziej obiecujących źródeł– niewyczerpalna, czysta i z ogromnym potencjałem. Trzeba tylko wiedzieć, jak dobrze ten potencjał wykorzystać.

09.12.2015 | Energia ekologiczna

Tania energia! Jeszcze kilka lat temu słysząc takie stwierdzenie większość z nas popukałaby się w głowę. Galopujące ceny paliw energetycznych przyzwyczaiły nas do systematycznych podwyżek za prąd i centralne ogrzewanie. Okazuje się jednak, że możliwość produkowania prądu na własne potrzeby ma już praktycznie każdy statystyczny Kowalski. Odpowiedzią na drogie ogrzewanie i energię elektryczną są odnawialne źródła energii.