Przegląd technologii wykorzystujących czystą energię – ogrzewanie, ciepła woda i chłodzenie prosto z natury

Inwestycje w OZE czy niskoemisyjne źródła energii wciąż się opłacają. Zapewniają bowiem niezależność energetyczną i oszczędności w dobie dynamicznych zmian rynkowych i klimatycznych. A to wartość bezcenna. Przypomnijmy najbardziej popularne i efektywne energetycznie w naszej strefie klimatycznej systemy grzewcze, które zainstalujemy ze wsparciem Sol-Eko.

Pompy ciepła

Pompy ciepła to wydajny sposób wykorzystania energii odnawialnej do celów grzewczych i chłodzących, co przyczynia się do redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Pompa działa na zasadzie przepompowywania ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temperaturze. Urządzenia wykorzystują w tym celu energię cieplną przenoszoną z jednego medium do drugiego (modele powietrze-powietrze, powietrze-woda, grunt-woda). Jeśli zastanawiasz się, jaki typ pompy ciepła w Lublinie czy województwie lubelskim będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z doradztwa ekspertów Sol-Eko.

Kolektory słoneczne i fotowoltaika

Kolektory słoneczne i panele PV służą do pozyskiwania energii słonecznej i przekształcania jej w energię cieplną lub elektryczną dlatego systemy te mają ogromne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Poprzez korzystanie z energii słonecznej systematycznie oszczędzamy koszty energii oraz obniżamy ogólne obciążenie środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że województwo lubelskie to region o dużym nasłonecznieniu. Znaczna liczba dni ze słońcem w ciągu roku sprawia, że systemy grzewcze działające w oparciu o OZE przynoszą tu oczekiwane korzyści.

Nowoczesne piece kondensacyjne, gazowe, pelletowe

Nie wszyscy szukający oszczędności energetycznych inwestorzy mają pompy ciepła lub kolektory. Dzięki programom dofinansowania wymiany starej generacji pieców na nowe i bogatej ofercie nowoczesnych technologii ich zasilania, mamy wybór, z jakiego surowca zasilającego korzystamy. Obok oszczędności, nowoczesne piece to także wygoda. Najczęściej są elektroniczne sterowanie, zapewniają wysokie bezpieczeństwo w zakresie kontroli odpadów spalania oraz kompatybilność z innymi domowymi systemami inteligentnymi.

Instalacje grzewcze, wodne, gazowe podłączenia c.o.

Gdy wybraliśmy najkorzystniejsze dla naszych potrzeb źródło ogrzewania, chłodzenia, zasilania, pojawia się kwestia montażu i wdrożenia systemu. Jak zainstalować pompę ciepła w Lublinie? Gdzie szukać ekspertów do ułożenia podłogówki w lubelskim czy do wykonania modernizacji domowej instalacji hydraulicznej lub gazowej pod nowe technologie?

Pompa ciepła Lublin i okolice – jak wybrać?

Inwestorzy, którzy chcą kapitalizować na możliwościach nowoczesnych technologii energetycznych, takich jak fotowoltaika, kolektory czy pompy ciepła w lubelskim, a także modernizować swoje instalacje ciepłowniczo-hydrauliczne w kierunku większej efektywności przy niższych kosztach, korzystają zazwyczaj z profesjonalnego doradztwa i fachowego montażu systemów realizowanego przez lokalne firmy specjalistyczne. Jedną z nich jest Sol-Eko.

Dlaczego potrzebujesz firmy Sol-Eko do swojej instalacji?

Firma wykonuje instalacje hydrauliczne, gazowe, centralnego ogrzewania w zakresie zarówno nowych instalacji, jak i modernizacji instalacji już istniejących. Oferuje również serwis instalacji centralnego ogrzewania, kolektorów słonecznych oraz instalacji gazowych. Decydując się na współpracę, otrzymujemy więc kompleksową obsługę – od wyboru optymalnych dla danego obiektu i potrzeb użytkowników modelu urządzenia przez wykonawstwo wszelkich niezbędnych przyłączy po stałe wsparcie w okresie pogwarancyjnym. Sol-Eko korzysta wyłącznie z urządzeń i akcesoriów renomowanych marek.

Pompa ciepła lubelskie – gdzie się zgłosić?

Firma Sol-Eko realizuje prace montażowe i serwisowe energooszczędnych systemów grzewczych, takich jak pompy ciepła na terenie województwa lubelskiego. Najszybciej uzyskamy wsparcie fachowców w następujących miejscowościach: Puławy, Kraśnik, Janów Lubelski, Lublin, Lubartów, Świdnik, Biłgoraj, Krasnystaw, Łęczna, Opole Lubelskie. Dlaczego bliskość ekipy jest tak ważna?

• kompleksowa obsługa praktycznie od ręki,
• szybkość reakcji w przypadku awarii,
• dostępność części zamiennych,
• znajomość lokalnych uwarunkowań przestrzenno-klimatycznych,
• dobór optymalnych technologii do warunków i budżetu,
• terminowość i konkurencyjne ceny.

Systemy produkujące czystą energię – dofinansowanie

Sol-Eko na lokalnym rynku zapewnia także bezpośrednią pomoc w opracowywaniu wniosków dotacyjnych na dofinansowanie systemów grzewczych opartych o OZE. Czy będzie to montaż pompy ciepła w Lublinie w oparciu o program „Czyste Powietrze”, czy też montaż kolektorów z finansowaniem lokalnym bazującym na dotacjach unijnych, nie musimy śledzić skrupulatnie komunikatów ministerstw, urzędów, agencji ds. energii odnawialnej, czy ogłoszeń rządowych. Eksperci Sol-Eko zaprezentują najnowsze wytyczne i ustalą z nami kierunek działania.

Serwis kolektorów słonecznych, pomp ciepła, paneli PV

Inwestycje w urządzenia niskoemisyjne lub pozyskujące energię z OZE to projekty wieloletnie. Zyski czerpiemy po kilku latach od budowy instalacji, a jak wiemy, urządzenia w toku eksploatacji tracą pewien procent swojej wydajności. Aby więc utrzymać je w jak najlepszej kondycji, warto wykonywać cykliczne przeglądy, konserwację, a w przypadku usterek, zlecić naprawy ekspertom, jak Sol-Eko, którzy specjalizują się w działalności tego typu.

fot. Sol-Eko

Zamów profesjonalne usługi w lubelskim już dziś

Szczegółowy zakres usług firmy Sol-Eko to więcej niż oferta pomp ciepła w Lublinie i lubelskim czy montaż i serwis kolektorów słonecznych oraz instalacji przyłączy gazowych i wodnych. Możemy zamówić także systemy odwodnienia budynków, przydomowe oczyszczalnie ścieków i inne usługi, które zapewnią nam efektywne energetycznie i w pełni ekologiczne zarządzanie budynkiem.

Po dokładne informacje zapraszamy na stronę www.sol-eko.pl.

24-204 Wojciechów, Maszki18A, woj. lubelskie
tel. 512 132 684,