Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
06.03.2018 | Beton

Stowarzyszenie Producentów Betonów to organizacja, której nikomu z branży nie trzeba przedstawiać. W ciągu niemal 25-letniej działalności SPB urosło do rangi najważniejszego reprezentanta interesów osób związanych z przemysłem betonowym, dbając o dobro wszystkich członków i będąc ich przedstawicielem wobec krajowych i zagranicznych władz, stowarzyszeń i instytucji. Jednak równie ważnym aspektem działalności SPB jest szeroko rozumiana edukacja, która obejmuje organizację konferencji i seminariów na uczelniach wyższych oraz aktywność wydawniczą. Również przełom roku był pod tym względem bardzo intensywny.

07.06.2017 | Beton

Branża przemysłu betonów nieustannie się rozwija, a możliwości nowoczesnej prefabrykacji tego materiału są ogromne. Wiedzę z tego zakresu propaguje Stowarzyszenie Producentów Betonów (SPB), którego działalność mocno wspiera całą branżę. W tym roku odbędzie się kolejna konferencja organizowana przez stowarzyszenie dla przedstawicieli tego sektora. Na jej temat oraz o działaniach SPB rozmawiamy z dyrektorem, Józefem Kostrzewskim.

17.03.2017 | Beton

Od 1 stycznia 2017 roku zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Na jego mocy beton towarowy stał się wyrobem budowlanym i podlega certyfikacji zgodnie z systemem zgodności 2+. Co to oznacza dla producentów betonu? Od tego momentu mają oni obowiązek wdrożenia na produkcji betonu systemu zarządzania jakością zgodnie z wytycznymi normy produktowej PN-EN 206+A1:2016-12. A następnie certyfikowanie go w akredytowanej jednostce.

25.05.2016 | Beton

Reprezentowanie interesów producentów betonów na arenie krajowej i międzynarodowej, promocja i edukacja to podstawowe obszary działania Stowarzyszenia Producentów Betonów. O tym, że razem można zrobić bardzo wiele, opowiada Józef Kostrzewski, Dyrektor Biura SPB.

04.11.2015 | Beton

Prefabrykacja elementów budowlanych, czyli ich przygotowywanie poza miejscem budowy, to najtańszy i najszybszy sposób wznoszenia obiektów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na tego typu rozwiązanie również jeśli chodzi o konstruowanie zbrojenia, wybierając znaną na całym świecie technologię BAMTEC.

03.08.2015 | Beton

Wielu przedstawicieli branży budowlanej narzeka, że prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach jest związane z mnóstwem trudności, o które co krok potykają się przedsiębiorcy: brak wpływu na skomplikowane przepisy prawne, trudności w oddziaływaniu na przepisy normalizacyjne, trudność w pozyskiwaniu środków na inwestycje i rozwój. Czy członkostwo w Stowarzyszeniu może pomóc w działalność na rynku? Pytamy o to Józefa Kostrzewskiego, Dyrektora Biura Stowarzyszenia Producentów Betonów.

11.08.2014 | Beton

Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten wciąż jest jednym z najczęściej stosowanych w przemyśle budowlanym. Tym chętniej, że olbrzymie możliwości producentów tego kompozytu pozwalają go wykorzystywać do najbardziej różnorodnych zastosowań, od elementów konstrukcyjnych, poprzez nawierzchnie (kostki, płyty), aż do wytrzymałych ogrodzeń, które mogą imitować kamień naturalny, np. piaskowiec.

06.05.2014 | Beton

Na świecie stosowanie prefabrykowanych elementów betonowych jest powszechne. Najczęściej są to typowe produkty stosowane w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, drogowym i publicznym. Wiodącym polskim producentem takiego asortymentu jest firma Prefabet Ełk posiadająca park maszynowy, który pozwala jej podejmować zlecenia standardowe jak i nietypowe.

09.10.2013 | Beton

Betonowe ściany i elewacje budynków niekoniecznie muszą być nudne, płaskie i zawsze takie samie, a to za sprawą strukturalnych matryc do betonu. Technologia fakturowania betonu staje się coraz popularniejsza i pozwala na tworzenie z tego materiału najbardziej różnorodnych wzorów. Wykorzystanie matryc uatrakcyjnia i ożywia całą powierzchnię budynku oraz pozwala na obniżenie kosztów wykonania atrakcyjnych elewacji.

01.10.2013 | Beton

Technologia prefabrykacji jest znana w polskim budownictwie od dawna. Jednak od lat kojarzy się głównie z budownictwem mieszkaniowym i tzw. „wielką płytą”. Obecnie prefabrykacja stosowana jest również w zakresie budownictwa przemysłowego, drogowego i publicznego. Jej zastosowanie znacznie wpływa na przyspieszenie procesu realizacji inwestycji oraz wpływa na jakość budowanych obiektów.

01.10.2013 | Beton

Jednoczenie się przedsiębiorców w organizacjach branżowych niesie za sobą wiele pozytywów. Wzrost konkurencyjności wobec podmiotów zagranicznych, silna reprezentacja względem władz oraz wsparcie w ramach rozwoju produktów, technologii i samych firm to zadania z jakimi pojedynczy podmiot gospodarczy na pewno sobie nie poradzi. Doskonale zdają sobie z tego sprawę członkowie Stowarzyszenia Producentów Betonów, które w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 20 lat istnienia.

30.09.2013 | Beton

Polskie budownictwo, za sprawą wymagań inwestorów, coraz częściej skłania się w stronę innowacyjnych metod wznoszenia budynków. Chcemy budować szybko i tanio a mieszkać w budynkach energooszczędnych. Dlatego powinniśmy brać pod uwagę taki materiał budowlany jak prefabrykat – Moduł Styrobetonowy firmy Tom-Dom.