XXI wiek to epoka designu, a projektanci chętnie sięgają po materiały nieoczywiste, które odważnie zestawiają w różnych konfiguracjach i układach. Beton może być tego świetnym przykładem – to przecież materiał, który jeszcze w poprzednim ustroju mógł się kojarzyć tylko z jednym – z szarymi, wielkimi osiedlami, na których stały identyczne, niczym niewyróżniające się bloki.

Beton architektoniczny, jaki jest dziś w różnej postaci dostępny na rynku, nie ma z taką architekturą nic wspólnego. To materiał, który otwiera nieograniczone możliwości w zakresie designu, bo można kształtować go w dowolny sposób. Okładziny ścienne i schodowe w różnych kolorach i fakturach, a nawet tak nietypowe wyroby, jak np. umywalki, lampy, stoliki czy donice z betonu architektonicznego – producenci mają w tym zakresie ogromne pole do popisu, a granice zdaje się stawiać tylko… ludzka wyobraźnia.

Świetnych przykładów dostarcza oferta firmy BTB Beton Architektoniczny. Jako producent donic oraz szerokiej gamy innych wyrobów z betonu, firma postawiła sobie za cel dostarczać na rynek najwyższej klasy produkty, które będą łączyć wysokie walory wizualne z doskonałymi parametrami, jak: odporność na trudne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, długa żywotność. Dzięki temu oferowane przez producenta donice z betonu architektonicznego mogą z powodzeniem pełnić nie tylko rolę „pojemnika” na kwiaty. W jakiej jeszcze funkcji się sprawdzą?

fot. BTB Beton Architektoniczny

BTB Beton Architektoniczny – producent donic dla kreatywnych

Donice z betonu architektonicznego są solidne, trwałe i wytrzymałe, przez co szczególnie chętnie wybierane są do aranżacji przestrzeni na zewnątrz – zarówno komercyjnych, jak i prywatnych. W odróżnieniu od wyrobów z tworzywa, są one relatywnie ciężkie, przez co niestraszne im nawet bardzo silne podmuchy wiatru. Te same cechy sprawiają też, że trudno je ukraść, co na potencjalnych złodziei działa zniechęcająco. Oferowane przez producenta – BTB Beton Architektoniczny donice są ponadto bardzo łatwe w konserwacji. W tej kategorii wygrywają z równie eleganckim, ale dość wymagającym drewnem, bo nie trzeba ich szlifować ani lakierować/ malować, aby uchronić materiał przed degradacją na skutek szkodliwego działania warunków atmosferycznych.

Wysoka estetyka donic sprawia, że coraz częściej widujemy je też w bardziej nietypowych odsłonach, w których służą nie tylko do tego, aby mogły rosnąć w nich kwiaty czy inne rośliny. Donice z betonu architektonicznego świetnie spiszą się też w roli nietypowego przepierzenia, które może oddzielać np. stoliki w kawiarnianym ogródku od deptaka czy chodnika. W ten sam sposób wykorzystuje się je też w strefach restauracyjnych w galeriach handlowych – ustawione jedna obok drugiej masywne donice wydzielają przestrzeń, w której można zatrzymać się i odpocząć od zakupowej bieganiny. I choć donice skutecznie wyznaczają granice danej przestrzeni, to jednocześnie nie tworzą klaustrofobicznego efektu zamknięcia, jaki stworzyłaby zwykła ściana. Ponadto rosnące w nich kwiaty, iglaki czy inne rośliny pozwalają uzyskać spektakularny i naturalny efekt „zielonej ściany” przepuszczającej światło, co dodatkowo sprzyja wypoczynkowi.

fot. BTB Beton Architektoniczny

Oferowane przez producenta donice z betonu architektonicznego podobną rolę mogą też pełnić w prywatnych ogródkach. Doskonale zastąpią balustradę na tarasie, oddzielając go od reszty ogrodu, mogą też stać się nietuzinkową granicą pomiędzy np. kącikiem na grilla a rabatą kwiatową czy inną strefą w ogrodzie.

W dużych przestrzeniach – zarówno komercyjnych, jak i prywatnych, donice z betonu architektonicznego mogą posłużyć jako nieoczywisty sposób na wydzielenie np. domowego kącika biurowego czy oddzielenie salonu od kuchni. To doskonała alternatywa dla trwałych elementów – przepierzeń, balustrad, ścian, bo donice z betonu architektonicznego są na tyle ciężkie, że nie przesuną ich dzieci, a zarazem na tyle lekkie, że z łatwością można zmieniać aranżacje bez kosztownego i czasochłonnego remontu.

Jako producent donic z betonu architektonicznego, firma BTB oferuje bardzo rozbudowaną gamę wyrobów o różnych kształtach, wielkościach, odcieniach i wariantach wykończenia (gładkie, porowate). Dzięki temu bez trudu znajdą tu coś dla siebie zarówno ci odbiorcy, którzy dysponują niewielką przestrzenią, jak i osoby, które chcą stworzyć z donic oryginalną ściankę czy balustradę.

fot. BTB Beton Architektoniczny

Epoka plastiku się kończy i coraz rzadziej osoby urządzające przestrzeń w domu i wokół niego sięgają po wyroby z tego materiału. Dotyczy to również plastikowych donic, które – nawet jeśli są bardzo tanie, to jednak pod względem estetyki pozostają daleko w tyle np. za drewnem czy betonem architektonicznym. To właśnie ten ostatni materiał deklasuje nie tylko plastik, ale również drewno, od którego jest o wiele trwalszy i mniej kłopotliwy w konserwacji. Nic dziwnego, że donice z betonu architektonicznego to dziś synonim elegancji, dobrego smaku, a także solidności i trwałości, przez co to właśnie one najczęściej zdobią wejścia do hoteli, butików, a także ogródki restauracyjne oraz prywatne tarasy.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.beton-architektoniczny.pl

05-250 Radzymin, al. Jana Pawa II 60, woj. mazowieckie
tel. 22 786 65 65,