Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
08.12.2017 | Izolacje akustyczne

Współczesna architektura nie zna kompromisów, nic więc dziwnego, że stawiane materiałom budowlanym wymogi są bardzo wygórowane. Co to oznacza w praktyce? Otóż dziś nie wystarczy, że dany wyrób – np. akustyczny panel z wełny drzewnej będzie miał doskonałe właściwości wyciszające. Musi on jeszcze sprostać wielu innym oczekiwaniom, jak ekologiczność, łatwy montaż, ognioodporność, estetyka. Takie materiały znajdziemy w ofercie firmy Sommerzbi, która jest producentem paneli akustycznych z wełny drzewnej, stosowanych jako sufity podwieszane i okładziny ścian.

14.09.2017 | Izolacje akustyczne

Wejście w życie nowej normy dotyczącej akustyki PN-B 02151-3:20115-10 zaostrzyło wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej stropów i ścian. Jak to często bywa, nowe przepisy zdopingowały wiele firm do poszerzenia gamy swoich materiałów chroniących przed niepożądanymi zjawiskami akustycznymi. Również austriacka firma Getzner wprowadziła do swojej oferty kolejny materiał wyciszający hałas – mianowicie system do izolowania akustycznego posadzek oparty na elastomerowych podkładkach w kształcie kostek o nazwie Floor Blocks.

18.02.2016 | Izolacje akustyczne

W XXI wieku w Polsce buduje się więcej, szybciej i taniej niż kiedykolwiek do tej pory. I choć nowoczesne domy i osiedla prezentują się imponująco, to jednak przebywając w nich często mamy wrażenie, że słyszymy kroki i głosy sąsiadów tak wyraźnie, jakby znajdowali się tuż obok. A przecież na komfort użytkowania składa się nie tylko świetna lokalizacja i wysoki standard wykończenia, ale również dobre wyciszenie pomieszczeń. Na szczęście na rynku są dostępne materiały, które zapewnią skuteczną izolację od odgłosów kroków, fachowo zwanych dźwiękami uderzeniowymi. Oferuje je austriacki producent, firma Getzner Werkstoffe.