Jakość, ergonomia i estetyka …

Wymagania wobec produktów, ze strony rynku wciąż rosną. Najbardziej cenione są te, które łączą w sobie jakość, ergonomię i estetykę. Dobrym przykładem są Panele akustyczne z wełny drzewnej SOMMERZBI, które odpowiadają na te potrzeby. Dzięki swoim cechom tłumią niepożądane dźwięki a jednocześnie wyglądają tak, że mogą być montowane bezpośrednio na „widoku” i nie potrzebujemy żadnych dodatkowych systemów aby je maskować. Można nimi pokryć całą ścianę lub tylko jej część. Granice fantazji podpowiedzą czy ułożyć je symetrycznie czy może jednak zaaranżować wnętrze abstrakcyjnie i z pazurem. Wytłumienie sufitu sklepu stacji benzynowej, redukcja hałasu i pogłosu w budynkach użyteczności publicznej lub sal koncertowych czy gimnastycznych bez utraty estetyki a nawet jej polepszenie to właśnie zadanie dla paneli akustycznych Sommerzbi.

 

fot. SOMMERZBI

- Doskonałym przykładem zaspokojenia obecnych trendów i wymagań estetycznych, technicznych i ekologicznych są modernizowane w ostatnim czasie stacje paliwowe ORLEN, gdzie sufity Sommerzbi podkreślają ekologiczny kierunek firmy i zapewniają estetykę z funkcjonalnością – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor handlowy Sommerzbi Spółka z o.o.- Następnym przykładem jest wyposażenie najnowocześniejszego w tej chwili biurowca w Polsce, firmy Echo Investment w Warszawie Q22, gdzie w siedzibie firmy postawiono na panele Sommerzbi – dodaje.

 

fot. SOMMERZBI

Panele akustyczne ścienne lub wolnostojące to również zupełnie nowe możliwości aranżacji przestrzeni biurowej w stylu „open space”. Dlaczego? Z nowoczesnych paneli możemy ustawiać funkcjonalne boksy, salki do spokojnych rozmów telefonicznych z klientem lub nawet praktyczne mini sale konferencyjne. A wszystko to będzie wyglądać jak tylko chcemy. Panele akustyczne dekoracyjne i nie tylko, są produktem niezwykle elastycznym w zastosowaniu i dają obecnie projektantom praktycznie pełną swobodę wykonania dowolnej aranżacji.

Panele akustyczne sprawdzają się również w budynkach mieszkalnych. Wytłumienie ścian w związku z muzycznym hobby? Polepszenie izolacji akustycznej zbyt cienkich ścian? Czemu nie! Wykonanie zadania nie musi wiązać się ze żmudnym oklejaniem ścian wełną mineralną i daje gwarancję, że sfrustrowani sąsiedzi nie będą walić do drzwi.

 

fot. SOMMERZBI

Panele akustyczne z wełny drzewnej SOMMERZBI. Czy to dobry wybór?
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że hałas jest jednym z zanieczyszczeń środowiska i obroną przed nim są nie tylko panele akustyczne ścienne czy ekrany, ale też technologię oraz normy budowlane ściśle określone w przepisach prawa stworzonych przez Państwową Inspekcję Pracy bądź Ministerstwo Ochrony Środowiska. Obowiązujące normy dopuszczalnego hałasu to:
55 dB w dzień i 45 dB w nocy - na zewnątrz
55 dB - w pomieszczeniach administracyjnych, biurowych
65 dB - w sekretariatach i biurach obsługi klienta
75 dB - w pomieszczeniach ze źródłami hałasu

Panele akustyczne SOMMERZBI sufitowe lub ścienne spełnią swe zadanie jeśli otaczający nas hałas zapomni o przepisach. A przecież w budynkach użyteczności publicznej, sklepach czy wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością przemieszczających się osób są to sytuacje nagminne. Inną kwestią jest to, że hałas nie musi być wcale głośny by przeszkadzać. Wełna DRZEWNA, z której skonstruowane są panele akustyczne dekoracyjne i inne, jest doskonałym materiałem wyciszającym. Do ich produkcji zaprzęgnięto obecnie najbardziej zaawansowaną technologię, która idzie ramię w ramię z ekologią. Przykładowo panele akustyczne z wełnydrzewnej ACOUSTIC Super Fine od firmy Sommerzbi zawierają zmineralizowane, bardzo cienkie włókna wełny drzewnej wiązane cementem portlandzkim. o bardzo cienkim włóknie (1 mm). Ten materiał dedykowano specjalnie dla perfekcyjnego pochłaniania dźwięku (współczynnik αw 0,95). Te panele ścienne i sufitowe po prostu muszą wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych klientów.

Jakość. Panele akustyczne SOMMERZBI sufitowe i ścienne - ich atuty powinny być potwierdzone certyfikatami

fot. SOMMERZBI

Oferta paneli akustycznych dostępna obecnie na rynku jest bardzo szeroka. Produktów pochłaniających dźwięk jest bez liku. Znajdziemy wśród nich panele wolnostojące oraz te podwieszane, panele akustyczne sufitowe do garaży, panele akustyczne dekoracyjne do mieszkań, biur i innych budynków użyteczności publicznej. Wykonano je w różnych formach, wzorach i kolorach dokonując decyzji zakupowych warto zwrócić jednak uwagę również na certyfikaty. Panele akustyczne przede wszystkim powinny mieć oczywiście stosownie wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. Tym niemniej niepalność (klasa odporności na ogień Euroclass A2) czy certyfikowana eco-biozgodność i niska emisja cząstek stałych to walory wobec których trudno przejść obojętnie. Warto w nie również inwestować. Panele akustyczne z wełny drzewnej Sommerzbi to produkt posiadający wszystkie te zalety i wiele więcej.

Więcej o panelach akustycznych z wełny drzewnej można znaleźć na stronie www.sommerzbi.com

60-592 Poznań, ul. Wonna 2, woj. wielkopolskie
tel. 516 706 813 , 512 232 744,