Panele akustyczne dekoracyjne (3D, ścienne, sufitowe, filcowe)

Gdy cisza gra pierwsze skrzypce

Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład symbiozy pomiędzy funkcjonalnością a dobrym designem. Wysokie współczynniki pochłaniania dźwięku, jakimi charakteryzują się dostępne na rynku panele, idą w parze z bogactwem wzorów, kształtów i kolorów. Nie brakuje jednak producentów, którzy idą jeszcze o krok dalej. Przykładem może być polska firma NoEcho, która na rodzimym rynku oferuje nowość: panele akustyczne filcowe z materiału pochodzącego w 50% z recyclingu. Tym samym przedsiębiorstwo w codziennej praktyce realizuje ideę zrównoważonej produkcji, dążąc do zminimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Panele akustyczne filcowe – polska produkcja, światowy rozmach

Biura, sale konferencyjne, restauracje, hotele, sale koncertowe… Przestrzenie o podwyższonych wymaganiach w zakresie parametrów akustycznych można mnożyć. Czasy, w których walory użytkowe materiałów wykończeniowych stosowanych w tego typu pomieszczeniach mogły przyćmić kwestie wizualne, odeszły już do lamusa historii, bo w XXI wieku żaden inwestor czy architekt odpowiedzialny za aranżację przestrzeni komercyjnych nie godzi się na najmniejsze kompromisy w kwestii estetyki.

fot. noecho | Kolekcja Curtains – wzór Alhambra

Jako producent ściennych i sufitowych paneli akustycznych dekoracyjnych (również z efektem 3D) firma NoEcho oferuje produkty, który przykuwają uwagę oryginalnym wzornictwem, a niezliczona ilość wzorów, dwie grubości oraz 36 kolorów otwierają szerokie pole do popisu w zakresie kreatywnej gry barwą, kształtem i teksturą. Jednocześnie wykonywane z filcu panele akustyczne mają wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku, wynoszący – w zależności od kombinacji wzorów i ich warstw – od 0.25 do 1.00, co potwierdzają wyniki przeprowadzonych badań.

Polski producent nie poszedł też na najmniejsze ustępstwa jeśli chodzi o trwałość paneli, które z powodzeniem muszą sprostać intensywnej eksploatacji w restauracjach, salach konferencyjnych, przestrzeniach biurowych. Dlatego zaprojektowano je tak, aby były odporne na długotrwałe działanie światła i nie poddawały się naciskom nawet ostrych przedmiotów. Są też łatwe w czyszczeniu, przez co – gdy zabrudzą się w toku użytkowania – szybko można przywrócić im pierwotny wygląd.

Panele akustyczne dekoracyjne z filcu PET zostały zaprojektowane z myślą o pomieszczeniach komercyjnych, w których obowiązują nie tylko wysokie oczekiwania pod kątem parametrów akustycznych, ale także rygorystyczne wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Są więc one trudnopalne, co potwierdza sporządzony przez niezależną jednostkę badawczą raport klasyfikacyjny w zakresie reakcji na ogień.

fot. noecho | Kolekcja Complete – wzór Diagonal Left Tria

Akustyczne chmury – filcowe panele Clouds

Jednym z najbardziej oryginalnych wzorów z oferty NoEcho są filcowe panele akustyczne na sufity Clouds. Mają one ażurową konstrukcję, która pozwala uzyskać efekt lekkości. Nietypowy kształt paneli, przypominających wiszące pod sufitem chmury, docenią szczególnie miłośnicy nowoczesnych i industrialnych aranżacji, których kwintesencją jest surowość, unikanie wybujałej ornamentyki, minimalizm. Nie oznacza to jednak, że panele akustyczne filcowe Clouds nie będą pasować do biur, recepcji czy restauracji stawiających na klasykę i wysmakowaną, ponadczasową elegancję. W takich wnętrzach zawieszone pod sufitem „chmury” staną się finezyjnym dopełnieniem, kropką nad i, podkreślającą stylowy charakter przestrzeni.

fot. noecho | Kolekcja Clouds - wzór Vision

Wielkoformatowe panele akustyczne filcowe Complete

Z kolei w tych pomieszczeniach, w których zachodzi potrzeba wyciszenia całych ścian, doskonale sprawdzą się wielkoformatowe panele akustyczne filcowe Complete. Ich cechą charakterystyczną jest minimalistyczne wzornictwo i prosta forma, która świetnie wpisze się w stylistykę nowoczesną, klasyczną, jak również modernistyczną. Modułowe panele Complete oferowane są w 36 kolorach; można je łączyć w pionie lub w poziomie, ponadto dostępne są też wzory z ryflowaniem, które będzie subtelnym, dekoracyjnym akcentem we wnętrzu. Z uwagi na duży format, są one najczęściej wybierane do wyciszania całych ścian np. w salach konferencyjnych.

fot. noecho | Kolekcja Complete - wzór Diagonal Right

Ażurowe kurtyny akustyczne

Firma NoEcho jest też producentem oryginalnych paneli z linii Curtains, które oprócz swojej prymarnej funkcji, czyli poprawy akustyki wnętrza, mogą odegrać tyle ról, ile zostanie im przypisanych przez projektanta. Te ażurowe kurtyny akustyczne o przeróżnych wzorach i kolorach można łatwo montować, demontować i przenosić, przez co równie dobrze mogą posłużyć do wydzielenia poszczególnych stref, jak również spełnią rolę efektownej ozdoby. Dodatkowe efekty można uzyskać montując je tak, aby przenikające przez nie promienie słońca tworzyły na podłodze czy ścianie wzorzyste konstelacje świetlne.

fot. noecho | Kolekcja Curtains - wzór Cube+Cubes

Akustyczne panele jak mozaika

Równie duże możliwości w zakresie kreowania stylu i charakteru wnętrz dają panele akustyczne filcowe Mosaic, które układa się jak puzzle i mocuje do wybranej powierzchni za pomocą kleju. Kolekcja obejmuje 24 wzory i 36 kolorów, co oznacza nie tylko łatwe dopasowanie paneli do stylu, w jakim urządzona jest przestrzeń. Takie bogactwo stwarza ilość kombinacji, dla których ograniczeniem może być tylko wyobraźnia projektanta. Dzięki temu panele Mosaic szczególnie efektownie zaprezentują się we wnętrzach, w których estetyka ma prymarne znaczenie – w hotelach, restauracjach, recepcjach.

fot. noecho | Kolekcja Mosaic - wzór Kite

Panele akustyczne dekoracyjne 3D – Baffle

Wśród oferowanych produktów znajdują się też podsufitowe panele akustyczne dekoracyjne 3D, które tworzą we wnętrzach charakterystyczne wrażenie głębi i pozwalają diametralnie odmienić ich charakter. Znajdziemy je w kolekcji Baffle, która kreatywnie łączy prostotę z rozmachem. Lekkie, ażurowe panele doskonale odegrają swoją rolę w dużych, otwartych przestrzeniach i korytarzach. Dzięki konstrukcji z otwartymi komórkami, która umożliwia przepływ powietrza, sprawdzą się w otoczeniu zraszaczy. Oprócz szerokiej gamy kolorów i wzorów dodatkowe możliwości kreowania nietuzinkowych aranżacji daje też ażurowa konstrukcja, pozwalająca wykorzystać grę naturalnego i sztucznego światła.

fot. noecho | Kolekcja Baffle, wzór Plank

Dwuwarstwowe panele akustyczne dekoracyjne 3D Duplex

Mający magnetyczną siłę przyciągania efekt 3D stworzą też panele akustyczne dekoracyjne Duplex. Są to przyjemne w dotyku panele wielkoformatowe, które dzięki dwuwarstwowej konstrukcji doskonale wyciszą pomieszczenia biurowe czy sale konferencyjne. Oryginalne, linowe wzory i dowolność w zestawianiu kolorów daje nieskrępowane możliwości realizacji twórczych wizji architektów i projektantów.

fot. noecho | Kolekcja Duplex - wzór Constellation

Panele akustyczne dekoracyjne 3D, sufitowe, ścienne czy ażurowe kurtyny akustyczne NoEcho to produkty, które celnie wpisują się w oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Tym bardziej, że rozbudowany park maszynowy oraz nieszablonowe podejście pozwala firmie na realizację indywidulanych zleceń, wykraczających poza standardową ofertę. Wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku, trwałość, trudnopalność, ekologia, a do tego zachwycający, nietuzinkowy design – takie właściwości pozwalają na stworzenie efektownych aranżacji, w których hałas już nigdy nie będzie przeszkadzać.

Więcej informacji na stronie: www.noecho.pl

05-083 Wierzbin, ul. Poprzeczna 15 a, woj. mazowieckie
tel. +48 502 534 546,


Liczba odwiedzin: 3371 | Data publikacji: 2021-02-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

MONTAŻ
KABINY
ZA DARMO
Wypełnij dane
i wybierz kabinę prysznicową
  Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś poinformowany, że przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Lider Budowlany i Fancy Glass


  Podobne artykuły


  21.10.2021 | Blachy
  Współczesne miasto słusznie kojarzy nam się zwykle...
  22.07.2022 | Kontenery
  Popularność transportu morskiego nie ucierpiała nawet z...
  27.06.2022 | Izolacje
  Malborskie Zakłady Chemiczne "Organika" S.A. przywiązują ogromną...
  21.06.2022 | Beton
  Schody zabiegowe prefabrykowane to idealne rozwiązanie, gdy...
  Pojawienie się w domu nowego członka rodziny...
  Łazienka połączona z WC czy w osobnych...
  Jak pokazują najnowsze badania, odpowiedni poziom wilgotności...
  21.01.2022 | Natryski pianki
  Przez nieodpowiednią izolację dachu tracimy nawet do...
  11.01.2022 | Energia ekologiczna
  W połowie grudnia branża OZE zawrzała po...
  Świeże powietrze bez wietrzenia pomieszczeń? Odzysk ciepła...
  Szybki czas realizacji, atrakcyjna cena, brak formalności...
  30.11.2021 | Meble
  Najlepiej taką, która zgrabnie wkomponuje się w...
  Małe, kameralne mieszkania tworzą wiele aranżacyjnych wyzwań....
  Instalacja bram przeciwpożarowych w dużych obiektach użyteczności...
  23.03.2021 | Domy prefabrykowane
  Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
  Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
  Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
  14.01.2021 | Oświetlenie
  Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
  Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
  Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...

  Firmy z tej branży


  Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
  woj. śląskie
  woj. małopolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. opolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. wielkopolskie
  woj. kujawsko-pomorskie
  woj. małopolskie
  woj. śląskie
  woj. wielkopolskie
  woj. lubuskie
  woj. śląskie

  Słowa kluczowe: panele akustyczne dekoracyjne 3d, panele akustyczne filcowe, noecho, no echo, panele akustyczne, panele trudnopalne, designerskie panele, panele, panele o wyjątkowym wyglądzie, panele antypalne, panele niepalne,
  porozmawiaj
  z ekspertem
  Chcesz porozmawiać z ekspertem?
  Zostaw swój numer a oddzwonimy