Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli i podłóg. Jednak w domach można spotkać również meble i parkiety wykonane z materiałów drewnopochodnych, np. sklejki. Jak sklejka sprawdza się we wnętrzach? Jaka sklejka na meble i podłogi jest najlepsza?

Kuchnia – serce każdego domu. To pomieszczenie wymaga nie tylko pięknej aranżacji, ale także wykończenia wysokiej jakości materiałami odpornymi na panujące w nim warunki. W szczególności dotyczy to blatów kuchennych, na których codziennie przygotowujemy posiłki, kładziemy gorące garnki, rozbijamy tłuczkiem mięso na kotlety. Wzmożonej eksploatacji poddawana jest każdego dnia również przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami (para wodna, pryskający olej). Jaki blat kuchenny zatem wybrać, aby nie trzeba było wymieniać go na nowy po krótkim czasie? Czym wykończyć przestrzeń między szafkami, żeby zyskać odporność na wilgoć i gorący tłuszcz?

Kuchnie nowoczesne, kuchnie skandynawskie, retro, klasyczne… Przed urządzającymi to najważniejsze miejsce w domu, w którym zbiera się cała rodzina, tak jak kiedyś przy ognisku domowym, stoją dziś otworem ogromne możliwości, bo producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynku, biorąc pod uwagę zmieniające się trendy w aranżacji wnętrz. Na co zwrócić uwagę wybierając fronty? Lepsze rozwiązania modne czy może klasyczne i ponadczasowe? Podpowiadamy razem z ekspertami z Fabryki Frontów Meblowych Wiech.

Co decyduje o wyjątkowości mebli zdobiących wnętrza XXI wieku? Z pewnością unikalny design, nieszablonowe rozwiązania konstrukcyjne połączone z funkcjonalnością, ale przecież nie tylko to. Ogromne znaczenie ma także materiał, z jakiego są one wykonane. Płyty na wysoki połysk lub z głębokimi strukturami powierzchni sprawią, że wykreowane z ich wykorzystaniem komody, fronty czy szafy przesuwne wpiszą się doskonale w przeróżne, niebanalne aranżacje wnętrz, stanowiąc najważniejszy designerski akcent we wnętrzu lub dyskretnie podkreślając indywidualny gust właścicieli.

Rynek mebli kuchennych produkowanych pod konkretne zamówienie cały czas rośnie w siłę. Dla klienta liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka całej kuchni, w której meble i zainstalowany sprzęt AGD to główne składniki tego pomieszczenia. Świadomi takiej sytuacji rynkowej jest firma Wemax, lider w produkcji frontów oraz zestawów kuchennych.

Elementem, który w zabudowach kuchennych odgrywa najważniejszą rolę pod względem estetyki są fronty meblowe. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz stylistyki frontów, od klasycznych po nowoczesne. Jednak niewiele firm posiada w swojej ofercie wzory niepowtarzalne, które zostałyby zauważone przez klientów, dla których stworzenie kuchni to możliwość wyróżnienia się i podkreślenia indywidualizmu.