TIP-ON, SERVO-DRIVE, BLUMOTION do szafek, drzwi, szuflad

Nowoczesne technologie ruchu dla wygody użytkowania mebli

Współczesne meble charakteryzują się nie tylko ciekawym designem. Wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością. Co to oznacza? Szafki górne, szuflady i drzwi, z których korzystamy kilkadziesiąt razy dziennie powinny otwierać się i zamykać płynnie, delikatnie i cicho. Można to osiągnąć wykorzystując elektryczne i mechaniczne technologie wspomagania ruchu. Otwieraj i zamykaj szafki górne, drzwi oraz szuflady bez trzaskania i wysiłku, dzięki technologiom marki BLUM: TIP-ON do szafek i drzwi, a także BLUMOTION oraz SERVO-DRIVE do szuflad i zmywarki.

Codzienne kuchenne zmagania

Ciężkie szuflady wypełnione puszkami, makaronami, ryżem, które nie chcą otwierać się szybko i płynnie, a także trzaskające szafki, zamykane w pośpiechu podczas gotowania, to tylko niektóre z codziennych problemów, jakie towarzyszą korzystaniu z kuchni. Wpływają one na komfort użytkowania mebli dla całej rodziny. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Przyjrzyjmy się systemom BLUMOTION do szuflad i szafek, TIP-ON do szafek, SERVO-DRIVE do zmywarki i TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX i sprawdźmy, czy mogą realnie zmienić wygodę korzystania z mebli kuchennych.

fot. Blum

Gotuj o każdej porze dnia i nocy – BLUMOTION do szuflad i szafek

Zabiegani współcześni użytkownicy kuchni korzystają z niej o różnych, nawet najbardziej zaskakujących porach. Wyjazd na delegację o 4 nad ranem, powrót z wycieczki w środku nocy, wieczorna przekąska, gdy inni już śpią, a może nocne pieczenie świątecznych ciasteczek? Niezależnie od powodu, często otwierane i zamykane szafki i szuflady kuchenne nie powinny zakłócać spokoju innych domowników. Niestety pośpiech, zamykanie szuflad łokciem, gdy mamy brudne ręce, zbyt duży ciężar szuflad wypełnionych po brzegi, a także przypadkowe zamknięcie drzwi szafki, mogą powodować hałas. Z pomocą przychodzi system BLUMOTION do szuflad i szafek. Jest to system hamowania, który niezależnie od wielkości i wagi szuflad, jak też prędkości zamykania szafek oraz frontów uchylnych, zagwarantuje delikatne i ciche zamknięcie. System BLUMOTION do szuflad i szafek charakteryzuje możliwość bardzo szerokiego zastosowania, ponieważ praktycznie każdy mebel i otwierany front można wyposażyć w system cichego domyku.

 

fot. Blum

Komfort dla całej rodziny – TIP-ON do szafek

Kuchnia to serce całego domu. A w naszym sercu nie może zabraknąć miejsca dla najmłodszych członków rodziny. Często zapraszamy dzieci do wspólnego gotowania, przygotowywania deserów. Zachęcamy do pomocy i zaangażowania. Jednak sami dobrze wiemy, że nawet proste prace kuchenne bywają kłopotliwe. Układanie talerzy ze zmywarki może okazać się zbyt trudnym zadaniem, brak nam siły do otwarcia ciężkiej szuflady. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zmienić dotychczasowe systemy w meblach na bardziej przyjazne – dla wszystkich, niezależnie od wieku i siły. TIP-ON do szafek to rozwiązanie, które może w znaczny sposób ułatwić korzystanie z kuchni wszystkim członkom rodziny. Jest to system mechanicznego wspomagania otwierania, który sprawdzi się w szufladach, szafkach, a także frontach uchylnych. Rozwiązanie zapewnia komfort otwierania, który odbywa się dosłownie za pomocą delikatnego przyciśnięcia frontu. Przyjazne nie tylko dzieciom, usprawni i ułatwi kuchenne prace. TIP-ON do drzwi i frontów uchylnych występuje w 3 kolorach: białym, platynowoszarym oraz brunatnoczarnym, co pozwoli łatwo dopasować go do różnych mebli. Ponadto wymiar szczeliny między frontem a korpusem szafki może być wygodnie regulowany przez przekręcanie jednostki. TIP-ON do drzwi to również świetnie uzupełnienie nowoczesnych mebli bez uchwytów, które są odpowiedzią na potrzeby indywidualnych projektów. Moda na bez uchwytowe meble to także ogromna funkcjonalność dzięki temu, łatwiej zadbać o czystość i sterylność w naszej kuchni. TIP-ON do drzwi sprawdza się w przypadku takich mebli doskonale – dzięki temu rozwiązaniu zaledwie lekkie naciśnięcie frontu powoduje jego uchylenie się.

fot. Blum

Swoboda projektowania – TIP-ON BLUMOTION

Otwarcie szuflady po naciśnięciu wraz z delikatnym i cichym zamykaniem? To możliwe, dzięki systemowi TIP-ON BLUMOTION. Technologia ta pozwala na otwarcie szuflady poprzez delikatne naciśnięcie frontu a następnie płynne i ciche zamknięcie jej poprzez energiczne pchnięcie. Cały ruch jest wspomagany mechanicznie.

Interesującą zaletą tego rozwiązania jest możliwość dowolnej aranżacji mebli, dzięki temu, że system działa przy niewielkiej szczelinie frontu, wynoszącej zaledwie 2,5 mm. Komfortowy w obsłudze system można dodatkowo regulować bez użycia narzędzi. Za pomocą pokrętła dostosowujemy system w 4 wymiarach, precyzyjnie decydując o wymaganej głębokości i układzie szczelin. TIP-ON BLUMOTION można zastosować do szuflad metalowych LEGRABOX i TANDEMBOX lub drewnianych MOVENTO. Jeśli problemem jest niezwykle ciężka szuflada, warto zastosować system TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX. Prowadnice gwarantują delikatny ruch nawet przy bardzo dużym obciążeniu – w zależności od systemu od 30 do nawet 70 kg.

 

fot. Blum

Niekończące się możliwości dzięki elektrycznemu wspomaganiu otwierania w meblach – SERVO-DRIVE do szuflad, szafek górnych, lodówki i zmywarki

System SERVO-DRIVE to prawdziwa rewolucja. Jest to rozwiązanie polegające na elektrycznym wspomaganiu ruchu szafek i szuflad. Doskonała pomoc, gdy szafka, którą chcemy otworzyć znajduje się wysoko. Wygodne i niezawodne rozwiązanie, kiedy wkładamy brudne naczynia do zmywarki, czy rozpakowujemy zakupy do lodówki, kiedy mamy zajęte ręce. Ciężka szuflada wypełniona słoikami, brudne ręce, niewygodny dostęp do wnętrza narożnej szafki, potrzeba szybkiego otwarcia szuflady z segregacją odpadów – scenariuszy, kiedy przyda nam się SERVO-DRIVE, jest naprawdę wiele. Technologia ruchu, która całkowicie zmieni naszą kuchnię. System SERVO-DRIVE do szuflad, szafek i podnośników górnych wyposażony jest dodatkowo w rozwiązanie cichego zamykania BLUMOTION, dzięki temu uzyskujemy płynność otwarcia i delikatność zamknięcia mebli. W przypadku frontów z uchwytami system zadziała również po lekkim i krótkim pociągnięciu za uchwyt jako wspomaganie otwierania. SERVO-DRIVE można zastosować także we frontach uchylnych, które po otwarciu znajdują się wysoko nad naszymi głowami. W tym przypadku zamykamy front poprzez naciśnięcie włącznika, który znajduje się w zasięgu naszej ręki. Ten jeden uniwersalny system nadaje się do zastosowania w całej kuchni, w szufladach, szafkach górnych oraz urządzeniach w zabudowie. Warto wspomnieć o tym, że w przypadku braku prądu, system nie blokuje otwarcia szafki.

 

Technologie proponowane przez firmę BLUM w bardzo dużym stopniu poprawiają funkcjonalność mebli. Dlatego kiedy decydujemy się na nową kuchnię, warto przemyśleć zastosowanie ich we własnym domu. Przetestowanie różnych technologii otwierania i zamykania mebli na pewno przybliży nas do podjęcia właściwej decyzji co do ich wyboru.

Z pełną ofertą firmy BLUM można zapoznać się na stronie: www.blum.com

62-020 Jasin, ul. Poznańska 16, woj. wielkopolskie
tel. +48 618 951 980,


Liczba odwiedzin: 1892 | Data publikacji: 2019-10-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...
01.09.2014 | Podnośniki
Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez podestów...
Montujesz panele fotowoltaiczne? Instalujesz systemy rekuperacji? Budujesz...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
21.08.2017 | Inwestycje budowlane
Obok nowoczesnych, eleganckich budynków i coraz bardziej...
20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
13.01.2016 | Podnośniki
Budownictwo to jedna z tych branż, w...
Zakup maszyn budowlanych i rolniczych wiąże się...
01.10.2013 | Podnośniki
Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
02.11.2020 | Meble
Meble włoskie do salonu cieszą się od...
18.03.2020 | Meble - ogrodowe
Jak powszechnie wiadomo, ogród to nie tylko...
07.02.2020 | Meble
Wysoki poziom wytrzymałości w połączeniu z surowym...
27.08.2019 | Meble
Ogród lub taras jest cudownym miejscem, w...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
14.06.2017 | Meble
Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: blum, podnośniki, meble, podnośniki do mebli, BLUMOTION, SERVO-DRIVE, system mocowań szuflad, bezpieczne szuflady, mocne szuflady, odporne zawiasy, odporne szuflady, wytrzymałe podnośniki do szuflad,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy