Podnośniki przegubowe elektryczne Haulotte SIGMA 16 PRO/ SIGMA 16

Przegubowe podnośniki elektryczne często pracują w strefach o ograniczonej przestrzeni, co przed producentami tego typu urządzeń stawia niemałe wyzwania. Połączenie optymalnej sprawności z dużym zasięgiem, zwrotnością i bezpieczeństwem operatora – to bardzo pożądany zestaw cech, który firmie Haulotte udało się połączyć w jedno.

Podnośniki przegubowe elektryczne SIGMA 16 PRO i SIGMA 16 spełniają wszystkie kryteria, aby zapewnić idealne warunki pracy na wysokości do 16 m. Dzięki niewielkiemu promieniowi skrętu, ramię podnośnika z łatwością dotrze w miejsca o utrudnionym dostępie, a możliwość obrotu w poziomie (w modelu SIGMA 16 PRO) daje dodatkową elastyczność ruchów i gwarantuje sprawne dotarcie do strefy roboczej bez zmiany położenia podwozia. Bardzo szybkie podnoszenie oraz łączenie nawet dwóch ruchów jednocześnie pozwala uzyskać maksymalną produktywność.

fot. Haulotte 

Nacisk na kwestie związane z szybkością pracy oraz dostępem do różnych przestrzeni nie wymusił jednak żadnych kompromisów na rzecz udźwigu. Podnośniki przegubowe elektryczne SIGMA 16 PRO i SIGMA 16 podniosą aż 230 kg ładunku oraz dwóch operatorów – bez ograniczenia zasięgu i nośności.

Wszechstronność zastosowań zwiększa też sprawne poruszanie się maszyny po wszystkich typach powierzchni ustabilizowanych, a także nierównych – co jest możliwe dzięki szerokim, wytrzymałym oponom.

fot. Haulotte 

Bezpieczeństwo pracy na pierwszym miejscu

Za bezpieczeństwo pracowników odpowiada szereg technologicznych rozwiązań, takich jak np. system Haulotte Activ’Shield Bar, dostępny standardowo w podnośnikach Haulotte SIGMA 16 PRO, a w SIGMA 16 opcjonalnie. Jest to układ zapobiegania zgnieceniu, który cechuje się wysoką skutecznością. W razie zgniecenia operator naciska drążek, a maszyna natychmiast się zatrzymuje, blokując tym samym ruchy pogarszające sytuację. Umożliwia to szybkie opuszczenie niebezpiecznej strefy.

Podnośniki Haulotte SIGMA 16 PRO i SIGMA 16 wyposażone są w system sterowania proporcjonalnego, który zapewnia płynność ruchu, brak szarpnięć oraz precyzyjne zbliżanie do strefy roboczej, co znacząco podnosi wygodę obsługi. Na komfort prowadzenia wpływa też wyśrodkowane ramię, dzięki czemu kosz jest idealnie wyrównany z podwoziem, a podczas obrotu przeciwwaga pozostaje w zarysie podwozia maszyny. Eliminuje to ryzyko przypadkowego uszkodzenia elementów otoczenia. Dla komfortu i bezpieczeństwa, prędkość jazdy reguluje się automatycznie na zakrętach i w terenie nachylonym.

Podnośniki przegubowe elektryczne SIGMA 16 PRO wyposażone są standardowo w system Haulotte Activ’Lighting (w modelu SIGMA 16 jest to rozwiązanie opcjonalne), co znacznie ułatwia operację załadunku i rozładunku również po zmierzchu, bo kosz, elementy sterujące i obszar wokół maszyny oświetla 10 reflektorów LED.

fot. Haulotte 

Haulotte SIGMA 16 PRO i SIGMA 16 zawsze do dyspozycji

Dyspozycyjność maszyn ma kluczowe znaczenie dla utrzymania płynności pracy, dlatego konserwacja podnośników przegubowych elektrycznych Haulotte jest bardzo prosta. Starannie poprowadzone przewody, szeroko otwierane, wzmocnione pokrywy, łatwy dostęp do podzespołów i bezobsługowe silniki asynchroniczne to tylko niektóre z rozwiązań, które są znakiem rozpoznawczym podnośników Haulotte SIGMA 16 PRO i SIGMA 16.

Codzienną obsługę techniczną upraszcza też interfejs Haulotte Activ’Screen, pozwalający na szybką konfigurację i diagnostykę maszyn. Aby zapewnić większą mobilność, technicy mają dostęp w czasie rzeczywistym do tego samego interfejsu za pomocą aplikacji Haulotte Diag.

Dodatkowe obniżenie kosztów konserwacji możliwe jest dzięki opcjonalnie dostępnemu rozwiązaniu Haulotte Activ’Energy Management, które optymalizuje osiągi i żywotność akumulatorów. System ten posiada zintegrowaną, inteligentną ładowarkę, która dokładnie przestrzega parametrów ładowania i stosuje specjalne cykle, co pozwala utrzymać akumulatory w dobrej kondycji i wyeliminować wiele czynności związanych z obsługą. W sposób oczywisty skraca to przestoje w pracy.

fot. Haulotte 

Przegubowa budowa podnośników Haulotte pozwala uzyskać dużą elastyczność pracy, co odgrywa kluczową rolę w pokonywaniu przeszkód i przekłada się na efektywność nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki elektrycznemu zasilaniu urządzenia te nie emitują żadnych spalin, przez co z powodzeniem mogą pracować nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynków. Tym samym obszar zastosowania podnośników przegubowych elektrycznych Haulotte SIGMA 16 PRO i SIGMA 16 jest bardzo szeroki: od przemysłowej obsługi technicznej, poprzez prace wykończeniowe i remonty, na różnego rodzaju imprezach kończąc.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.haulotte.pl

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,