Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Poszukiwanie przez przedsiębiorstwa i sektor prywatny tańszych źródeł energii opałowej jest podstawowym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie decyzji o zakupie rębaka do rozdrabniania drewna. Warto przy tym pamiętać, że zagospodarowanie odpadów drzewnych to również działanie proekologiczne. Zrębki drewna można wykorzystać nie tylko jako biopaliwo, ale także do ściółkowania ogrodów lub przetworzyć je na papier albo płyty meblowe.

Rozdrabnianie gałęzi to jeden z pomysłów na produkcję biomasy. Wymogiem w tego typu działalności jest posiadanie rębaka do drewna. Najlepiej jeżeli jest to urządzenie przejezdne, ponieważ rębak mobilny umożliwia łatwy dojazd do miejsc, w których składowany jest surowiec. Jednym z typów maszyn do rozdrabniania drewna są rębaki bębnowe, obecne w ofercie firmy Teknamotor.

Pył w otoczeniu urządzeń produkcyjnych uznawany jest jako materiał zakłócający, który musi zostać przetransportowany w celu oczyszczenia środowiska pracy ludzi oraz maszyn. Służą do tego specjalistyczne urządzenia z zakresu techniki filtracyjnej i odciągowej.

Zrębki drzewne są produktem, który nie musi się martwić o nabywców. Dlatego ich produkcja staje się coraz bardziej opłacalna. Aby rozpocząć przetwarzanie drewna odpadowego należy zaopatrzyć się w rębak. W zależności od potrzeb dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń. Jednym z nich są rębaki bębnowe.