Rębak bębnowy Skorpion 650 EB (stacjonarny)

Efektywna produkcja zrębków

Wykorzystywanie zrzyn, okrąglaków czy odpadów tartacznych i meblarskich ma uzasadnienie w równej mierze ekonomiczne, co i ekologiczne, bo pozwala zagospodarować materiał, który posłuży jako opał lub surowiec do produkcji papieru, brykietu i pelletu. Stacjonarny rębak bębnowy Skorpion 650 EB firmy Teknamotor kierowany jest do wymagających odbiorców, którym zależy na tym, aby produkcja zrębka przebiegała szybko, sprawnie i wydajnie.

Rębaki Skorpion – rodzina z tradycjami

Firma Teknamotor Sp. z o.o. jest producentem rębaków bębnowych i tarczowych w wersjach stacjonarnych i mobilnych, które pracują w wielu zakładach w Polsce i w Europie. Model Skorpion 650 EB to rębak stacjonarny cieszący się największą popularnością, co zawdzięcza zarówno świetnym parametrom, jak również uniwersalności zastosowania i możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb klientów.

Maszyna przeznaczona jest do zrębkowania zrzyn o płaskiej powierzchni, okrąglaków, jak również odpadów o szerokości 650 mm, powstających w zakładach tartacznych i meblarskich.

fot. TEKNAMOTOR 

Rębak bębnowy dopasowany do potrzeb

System tnący rębaka Skorpion stanowi bęben wyposażony w 2, 3 lub opcjonalnie 4 noże tnące oraz jeden nóż podporowy. Zaprojektowana w przemyślany sposób konstrukcja osadzenia noża podporowego, który wysuwa się z korpusu rębaka, pozwala na szybką wymianę lub obrót. Ilość noży na bębnie oraz średnica otworów sita pozwala uzyskać zrębek o wymaganej wielkości: drobny, pozyskiwany dzięki wykorzystaniu sita o małej średnicy otworów i bębna 4-nożowego lub gruby, który powstaje przy zastosowaniu sita z otworami 100 x 100 mm i dwóch noży tnących.

Producent zatroszczył się również o to, aby noże służyły długo i niezawodnie, dlatego wykonano je ze stali narzędziowej odpornej na tępienie.

Materiał przeznaczony do rozdrobnienia transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą siedmiu zębatych rolek podających, które są napędzane motoreduktorami.

Sercem rębaka stacjonarnego Skorpion 650 EB jest wolnoobrotowy silnik elektryczny, który w porównaniu do silników wysokoobrotowych pracuje stabilniej i ma większy moment obrotowy. Przy takiej samej mocy osiąga on większe przeniesienie energii, a żywotność pasków klinowych jest dłuższa dzięki powiększeniu średnicy koła pasowego na silniku głównym. W zależności od potrzeb maszynę można zasilać silnikiem o mocy 90, 110 lub 132 kW.

Praktycznym rozwiązaniem jest ponadto wyposażenie rębaka Skorpion w elektroniczny system kontroli pracy, który – poprzez czasowe zatrzymanie mechanizmu podającego – eliminuje ryzyko przeciążenia układu tnącego.

fot. TEKNAMOTOR 

Sprawny transport zrębka

Rębak stacjonarny Skorpion EB 650 może współpracować z różnego rodzaju systemami załadowczymi (taśmowe, wibracyjne). Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu dwóch transporterów taśmowych – w takiej konfiguracji z rozdrabniacza zrębek spada na krótki transporter taśmowy (odbiorczy), a następnie podawany jest na transporter obrotowy.

Możliwe są różne długości transportera, np. 8 m, na którym zrębek transportowany jest pod kątem wznoszenia do 40 stopni. To praktyczne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy zrębek ma zostać załadowany do kontenera o wysokości burt wynoszącej 4 m. Dzięki temu, że transporter ma konstrukcję jezdną, można go obracać po łuku 180 stopni, co pozwala na równomierny zasyp kontenera zrębkiem.

fot. TEKNAMOTOR 

Rębak Skorpion EB 650 dostarczany jest w komplecie z szafą sterowniczą, opcjonalnie producent może też wyposażyć go w transporter załadowczy i odbiorczy. Maszyna sprawdzi się we wszystkich zakładach, które chcą produkować zrębek przeznaczony zarówno do spalenia w piecu, jak i surowiec do produkcji papieru, płyt meblowych, a także (po rozdrobnieniu zrębka młynem bijakowym) do wytwarzania brykietu i pelletu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.teknamotor.pl

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Świętokrzyska 2a, woj. świętokrzyskie
tel. +48 41 26 36 823,


Liczba odwiedzin: 184 | Data publikacji: 2021-07-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Rozdrabnianie gałęzi i konarów wymaga zastosowania specjalnej...
Firmy komunalne, drogowe, z branży leśnej to...
Rozdrabnianie gałęzi to jeden z pomysłów na...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
Poszukiwanie przez przedsiębiorstwa i sektor prywatny tańszych...
31.10.2017 | Pompy
Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana...
08.06.2016 | Pompy
Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się...
10.02.2020 | Pompy
Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w...
Firma TAD-LEN na rynku działa od 22...
Obróbka drewna to dla jednych codzienna praca,...
16.02.2015 | Tartaki
Chociaż użycie drewna w polskim w budownictwie...
Wykonawcy robót w budownictwie przemysłowym coraz częściej...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...
12.03.2019 | Domy drewniane
Może się wydawać, że całoroczne domy drewniane...
Wywiad z managerem firmy ABIES Polska o...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
10.10.2017 | Składy budowlane
Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
02.03.2017 | Obiekty rolnicze
Nowoczesne gospodarstwo rolne w niczym nie przypomina...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. świętokrzyskie
woj. opolskie

Słowa kluczowe: rębak bębnowy, rębak Skorpion, rębak stacjonarny, rębak, rozdrabniacz, rębarka, rozdrabniarka, teknamotor, maszyny do drewna, maszyny do rąbania drewna, maszyny, bębnowe, tarczowe, rębaki mobilne, rębaki stacjonarne, młyny bijakowe, transportery
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy