Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
08.03.2018 | Rusztowania

XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur są symbolem nowoczesności i współczesnej miejskiej architektury. Do budowy tych obiektów wymagane są specjalne rozwiązania i technologie, m.in. deskowania i systemy zabezpieczające. Ich producentem jest firma ULMA Construction, która oferuje wysokiej jakości systemy samowznoszące dla deskowań oraz systemy osłon przeciwwiatrowych. Rozwiązania te są oparte na układzie hydraulicznym i pozwalają na budowę bardzo wysokich budynków o skomplikowanej bryle bez potrzeby użycia żurawi wieżowych do ich obsługi.

02.12.2016 | Rusztowania

Obiekty budowlane o nieregularnym kształcie, w których podstawowa bryła jest urozmaicona architektoniczne, często cechuje niezwykła trudność renowacji. Dlatego w tego typu sytuacjach stosuje się tzw. systemy rusztowań modułowych. Pozwalają one tworzyć wieloprzestrzenne konstrukcje, które docierają w miejsca trudno dostępne w przeciwieństwie do bardziej typowych rusztowań ramowych.

30.09.2013 | Rusztowania

Stale zwiększa się liczba prowadzonych robót w zakresie budowania nowych dróg, obiektów mostowych oraz tuneli. W związku z tym, ze strony specjalistów rośnie również zainteresowanie nowoczesnymi systemami szalunkowymi. Jedną z firm oferujących produkty w tym zakresie jest firma DOKA, która proponuje kompatybilne ze sobą systemy rusztowań nośnych SL-1 oraz szalunków dźwigarowych Top 50.