Systemy deskowań do budowy mostów

Wózki formowania nawisowego CVS z oferty ULMA Construccion Polska S.A.

Metoda nawisowa to idealne rozwiązanie do budowy obiektów inżynieryjnych charakteryzujących się dużą rozpiętością przęseł, czy wysokimi filarami, a także występowaniem na terenie, gdzie podparcie deskowania na podłożu jest utrudnione ze względu na warunki gruntowe. Wózki formowania nawisowego z oferty firmy ULMA to specjalistyczne i niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się podczas realizacji nawet najbardziej skomplikowanych obiektów inżynieryjnych, o dowolnej geometrii. O ich jakości i wydajności świadczą najlepiej zrealizowane za ich pomocą inwestycje – budowa m.in. mostu nad Drwęcą w ciągu drogi ekspresowej S7 oraz nad Odrą w ciągu drogi S3.

Firma ULMA, która działa na rynku globalnym od ponad 50 lat, a w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności w Polsce, to jeden ze światowych liderów produkujących i dostarczających profesjonalne systemy deskowań oraz rusztowań. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania, dostosowane do najbardziej wymagających projektów.

Niezwykła uniwersalność

Szeroka oferta szalunków firmy ULMA obejmuje m.in. systemy deskowań do budowy obiektów inżynieryjnych, w tym uniwersalne wózki formowania nawisowego CVS. Jest to doskonałe rozwiązanie do wykonywania ustroju mostów o dużych rozpiętościach (nawet do 200 metrów) oraz zróżnicowanej konstrukcji. Wózki CVS firmy ULMA doskonale sprawdzą się podczas realizacji obiektów, w których wysokość pojedynczego filara przekracza 50 metrów. Niezwykłą zaletą tego systemu jest jego uniwersalność, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania go do każdej geometrii i rozmiaru segmentu startowego. Ponadto, wózki formowania nawisowego z oferty ULMA cechuje niewielka masa, co pozwala zoptymalizować procesy przemieszczania.

 

fot. ULMA Construccion

Solidne i rentowne rozwiązanie

Wózki CVS firmy ULMA bazują na systemie MK, dzięki czemu można tworzyć kompleksowe rozwiązania i uniwersalną konstrukcję nośną wózka oraz deskowania przy zastosowaniu stosunkowo niewielu elementów, co sprawia, że nakłady inwestycyjne są mniejsze, a rentowność zastosowania tego rozwiązania większa. Ponadto, zastosowany w systemie układ hydrauliczny do poziomowania i przetaczania wózka wpływa znacząco na skrócenie czasu pracy oraz zmniejszenie kosztów robocizny.

Postaw na bezpieczeństwo

Wózki formowania nawisowego CVS to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Pierwomontaż podzespołów odbywa się na gruncie a wszystkie działania realizowane są na niewielkiej powierzchni płyty pomostu. W przypadku realizacji obiektów inżynieryjnych przebiegających nad czynnymi drogami czy torami, zastosowana metoda nawisowa pozwala na utrzymanie ciągłości ruchu zarówno drogowego, jak i kolejowego. Z kolei pomosty robocze i komunikacyjne zapewniają kompleksowe bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w obrębie stref roboczych. Dodatkowo system wyposażony jest w kompletne zabezpieczenie pod spodem konstrukcji, które chroni przed upadkiem przedmiotów z wózka.

fot. ULMA Construccion

Most MS-30.1 nad Drwęcą w ciągu drogi ekspresowej S7

Wózki formowania nawisowego CVS świetnie sprawdziły się podczas realizacji trójprzęsłowego mostu z betonu sprężonego MS-30.1 nad rzeką Drwęcą, w ciągu drogi ekspresowej S7. Rozpiętość jego przęseł nurtowych wynosząca 100 m, zadecydowała o wykonaniu obiektu w technologii nawisowej. Ponadto obiekt przebiegał nad Doliną Drwęcy, która wraz z dopływami objęta jest programem ochrony Natura 2000, a zastosowane wózki nawisowe firmy ULMA pozwoliły na ochronę tego ważnego ekologicznie obszaru. Dźwigary mostu w przekroju poprzecznym mają budowę jednokomorowej skrzynki o zmiennej wysokości wynoszącej od 5,80 m nad podporą nurtową do 2,35 m w środku rozpiętości przęsła nurtowego. Konstrukcja ze względu na duże szerokości ustroju (17,6 m dla nitki prawej oraz 19,3 m dla nitki lewej) wzmocniona została żelbetowymi żebrami na początku każdego segmentu. Most posiada asymetrycznie zaprojektowane segmenty startowe o wysięgu 7,5 m od strony przyczółka i 3,5 m od segmentu startowego. Przy budowie mostu pracowało jednocześnie 8 wózków CVS firmy ULMA.

 

fot. ULMA Construccion

Most MS-4AB nad Odrą w ciągu drogi ekspresowej S3

Inwestycją z wykorzystaniem technologii nawisowej, w której brała udział firma ULMA jest także most z betonu sprężonego MS-4AB nad rzeką Odrą, w ciągu drogi S3. Jego pierwsza nitka (MS-4A) powstawała w 2016 roku, druga natomiast (MS-4B) w 2019 roku. Jest to obiekt o przekroju skrzynkowym jednokomorowym i ukośnych ścianach. Zaprojektowane w tym przypadku rozpiętości przęseł wynoszą 72,5+120+73+4×42+41,5 m. Metoda nawisowa została wykorzystana do realizacji przęsła nurtowego oraz przęseł sąsiadujących, zaś pozostałe części mostu wykonano metodą nasuwania podłużnego. Do segmentu startowego dołączane były kolejne elementy o długości 4,5 m. Betonowanie przeprowadzane było symetrycznie o obu stronach podpory. Podczas realizacji każdej nitki na budowie pracowały jednocześnie 4 wózki CVS firmy ULMA.

fot. ULMA Construccion

Systemy deskowań, którym możesz zaufać

Wózki CVS firmy ULMA to solidne i sprawdzone rozwiązanie, które znajduje zastosowanie podczas budowy najbardziej prestiżowych inwestycji w Polsce i na świecie. Wysoka uniwersalność sprawia, że z powodzeniem można zrealizować każdy, nawet najbardziej skomplikowany i wymagający projekt.

Z pełną ofertą firmy ULMA można zapoznać się na stronie: www.ulmaconstruction.pl

 

 

05-840 Brwinów, Koszajec 50, woj. mazowieckie
tel. +48 22 506 70 00,


Liczba odwiedzin: 1930 | Data publikacji: 2019-09-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


02.03.2021 | Rusztowania
Deskowania ULMA to wydajność, wszechstronność, bezpieczeństwo, a...
04.10.2018 | Rusztowania
Szalunki budowlane są niezbędne przy wznoszeniu obiektów...
08.03.2018 | Rusztowania
XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur...
08.01.2014 | Systemy budowlane
Sufity podwieszane oprócz tego, że znacząco wpływają...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
30.09.2013 | Rusztowania
Stale zwiększa się liczba prowadzonych robót w...
Monolityczne konstrukcje z betonu wykonuje się w...
21.02.2019 | Rusztowania
Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na budowie niezbędne...
25-lecie istnienia firmy na polskim rynku, a...
07.10.2015 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowopowstającego obiektu to bardzo...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
Wytrzymały a jednocześnie lekki i łatwy w...
Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy budowlani do...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
Zmiany zachodzące między powierzchnią danego materiału a...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
09.01.2022 | Rusztowania
Zadaszenia tymczasowe, szalunki ścienne lekkie, rusztowania, dźwigary...
12.02.2019 | Systemy budowlane
W tym roku 25-lecie działalności w Polsce...
Wykonawcy robót w budownictwie przemysłowym coraz częściej...
23.04.2019 | Beton komórkowy
Budowa dróg i mostów w Polsce w...
13.01.2022 | Stal, wyroby stalowe
Zastosowanie konstrukcji stalowych w różnych gałęziach gospodarki...
08.12.2021 | Domy ekologiczne
Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, firma Lindab...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: ulma, ULMA Construccion, systemy deskowań, systemy deskowań mostów, systemy do budowy mostów, systemy desek do mostów, deskowanie mostów, mosty, budowa mostów, budowanie mostów,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy