Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
08.05.2018 | Systemy budowlane

Rynek budowlany nieustannie zaskakuje, a coś, co niegdyś wydawało się niemożliwe, dziś z powodzeniem jest wdrażane. Impulsem, który na konstruktorach i projektantach rozwiązań dla branży budowlanej wymusza kolejne rewolucje, jest często ekonomia, ale nie tylko ona. Coraz częściej poszukiwane są takie rozwiązania, które obok niższej ceny pozwolą też budować szybciej, łatwiej, bardziej ekologicznie. Świetnym przykładem mogą wkręty do ziemi Krinner, będące alternatywą dla betonowych fundamentów. Znajdziemy je w ofercie firmy TokoEnergo.

20.04.2018 | Systemy budowlane

Przebywając we wnętrzu, bez względu na to czy jest to pomieszczenie biurowe, sala szkolna, sklep czy szpital, chcemy czuć się komfortowo. Najbardziej dokuczliwe są hałasy i inne niechciane dźwięki, dobiegające do uszu podczas przebywania w budynku. Dlatego wnętrza muszą mieć zapewnioną przyjazną akustykę. Nadmierny hałas pomagają pokonać odpowiednio zaprojektowane i wykonane przegrody budowlane oraz użyte materiały wykończeniowe, w tym w dużej mierze podwieszane sufity i panele akustyczne, których producentem jest firma BARWA SYSTEM.

07.02.2018 | Systemy budowlane

Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej i pianki poliuretanowej spełniają różnorodne wymagania dla obiektów komercyjnych, przemysłowych oraz publicznych. Zarówno architekci, jak też inwestorzy oraz wykonawcy poszukują płyty dachowych czy ściennych, które znajdują zastosowanie w bardzo wielu projektach.

26.01.2018 | Systemy budowlane

Zabezpieczenia skarp nasypów, ogrodzenia, elewacje, mury oporowe… Gabiony to produkt, który dziś znajduje tyle zastosowań, ile jest różnorakich potrzeb. Czy są jakieś ograniczenia co do ich stosowania? Zasadniczo nie, ale trzeba pamiętać o jednym. Gabion gabionowi nierówny, co dotyczy nie tylko jakości zastosowanych przez producenta materiałów, ale także samej technologii produkcji. Razem z ekspertami z firmy Geotica podpowiadamy, gdzie i kiedy sprawdzą się konkretne rozwiązania.

16.01.2018 | Systemy budowlane

Metal od kilku lat gra główną rolę we współczesnej architekturze. Ceniony za funkcjonalność i ponadczasową estetykę materiał można wykorzystać w dowolny sposób, również jako element wykończenia wnętrza. W tej kwestii projektanci coraz chętniej sięgają po siatkę cięto-ciągnioną, którą na polski rynek dostarcza firma BARWA SYSTEM. Siatka cięto‑ciągniona wykorzystywana jest do produkcji sufitów podwieszanych, okładzin ściennych oraz elewacji, które świetnie sprawdzają się przede wszystkim w dużych obiektach komercyjnych i budynkach użyteczności publicznej, np. galeriach handlowych, centrach rozrywki czy dworcach kolejowych.

23.11.2017 | Systemy budowlane

Odpowiednia izolacja akustyczna wpływa na komfort użytkowania domu. Ważna jest nie tylko ochrona przed dźwiękami pochodzącymi z zewnątrz budynku, ale także zapewnienie ciszy wewnątrz – między kondygnacjami i pokojami.

19.09.2017 | Systemy budowlane

Właściwości płyty gipsowo-kartonowej są powszechnie znane i doceniane. Inwestorzy wykorzystują ten materiał przede wszystkim do zabudowy wszelkiego typu elementów we wnętrzach – kabli, rur, wanien, kominków, kolumn. Płyty GK są idealne również do tworzenia półek i sufitów podwieszanych. Ich montaż nie jest jednak najłatwiejszą rzeczą, zwłaszcza jeśli obudowa ma trudny, nietypowy kształt.

12.04.2017 | Systemy budowlane

Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać poprawnego wykonania ocieplenia ściany oraz poddasza, przez które może uciekać od 10-25 procent cennego ciepła. Warto poświęcić uwagę i czas na odpowiedni wybór materiałów potrzebnych na tym etapie prac budowlanych.

13.12.2016 | Systemy budowlane

Nawet budowlańcy najbardziej przywiązani do konstrukcji murowych i monolitycznych coraz chętniej zamiast nich wybierają różne rodzaje stropów prefabrykowanych. Montuje się je bardzo szybko i niezależnie od warunków atmosferycznych, a na ich popularność wpływa również fakt, że coraz trudniej znaleźć wykwalifikowanych fachowców, którzy potrafią zbudować tradycyjny, monolityczny strop międzykondygnacyjny.

26.10.2016 | Systemy budowlane

Technologia PAROC AST® została opracowana w odpowiedzi na coraz wyższe wymagania ze strony projektantów i inwestorów poszukujących materiałów budowlanych, które można stosować do tworzenia lekkiej obudowy budynków. System płyt warstwowych PAROC AST® stwarza nowe możliwości w zakresie ekonomicznego i jednocześnie estetycznego tworzenia ścian zewnętrznych i fasad.

23.08.2016 | Systemy budowlane

Budowa domu to nie lada wyzwanie, którego podstawą są przede wszystkim dokładne wykonane plany i dobór solidnych materiałów. Dom nie powstanie bez mocnego i trwałego stropu, który uzupełnia szkielet budynku i przenosi jego ciężar na pionowe elementy konstrukcji. Wybór odpowiedniego stropu jest rzeczą niezwykle istotną, która musi opierać się na analizie dostępnych na rynku rozwiązań i rozmowy z producentami lub dystrybutorami. Jednak w dobie nowoczesnych technologii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta powstała platforma, która umożliwia wybór i zakup stropu przez Internet – stropy.pl.

01.08.2016 | Systemy budowlane

W nowoczesnym budownictwie zwraca się uwagę nie tylko na kwestie estetyczne czy jakość i trwałość materiałów. Niezwykle istotna jest również ochrona przed pożarem. Bywa jednak, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie są w stanie uchronić budynku przed jego wybuchem. W wypadku, gdy do tego dojdzie, nadal możemy zadbać o bezpieczeństwo, przede wszystkim ludzi w budynku, a także zapobiec stratom wynikającym z uszkodzenia obiektu.