Okładziny elewacyjne BARWA SYSTEM Sp. z o.o.

Pomysłodawcą tego nowoczesnego przedsięwzięcia jest cenione i wielokrotnie nagradzane studio JAMES Architekci, dla których sąsiedztwo historycznych budynków było inspiracją przy tworzeniu elewacji Apartamentowca. Dzięki starannie dobranym materiałom sprawiono, że to co nowoczesne, doskonale współgra z kontekstem zabytkowej XIX- wiecznej Warzelni. To właśnie dzięki nienagannej współpracy między architektami i doświadczonym zespołem technologów i montażystów z BARWA SYSTEM oraz kierownictwem budowy ECHO INVESTMENT udało się precyzyjnie oddać zamierzony kształt architektonicznej wizualizacji.

fot. BARWA SYSTEM

Jednym z produktów, które nadały wyjątkowy charakter inwestycji, są okładziny elewacyjne firmy BARWA SYSTEM. Jest to zdecydowanie mocny architektoniczny akcent całości kompleksu. Elewacja, pomimo ukłonu w stronę klasyki, zaskakuje nowoczesnym wyglądem i wrażeniem lekkości, pozostając przy tym funkcjonalna. Designerskiego efektu dopełnia fakt, że okiennice są sterowane, dzięki czemu budynek sprawia wrażenie jakby był w ciągłym ruchu.

„Wymagający projekt, współpraca z architektami i to, co najważniejsze – widowiskowy efekt końcowy – to cenimy sobie najbardziej. W tej realizacji to elewacja jest głównym aspektem wizualnym. Ramy aluminiowe maskowane delikatną siatką przemieniają budynek w rzeźbę, a jej unikatowy kształt to zasługa zintegrowanego systemu zdalnego sterowania.” – mówi Patrycjusz Szwarc dyrektor działu rozwoju, wdrożeń i przygotowania produkcji BARWA SYSTEM.

fot. BARWA SYSTEM

BROWARY WARSZAWSKIE – budowa z BARWA SYSTEM Sp. z o.o.

Ten nietuzinkowy efekt wizualny na realizacji BROWARÓW WARSZAWSKICH osiągnięto dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych :

• okiennic elewacyjnych z siatki cięto-ciągnionej z możliwością sterowania ręcznego oraz pełnej automatyzacji, dzięki czemu można przesuwać, uchylać oraz dowolnie je otwierać w celu dobrania odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniu;

fot. BARWA SYSTEM

• zabudów ściennych premium z paneli wykonanych z polerowanej blachy nierdzewnej w kolorze srebrnym oraz miedzianym;

• sufitów harmonijkowych; perforowanych sufitów listwowych z mosiądzu; zabudowy daszków oraz paneli wejściowych oraz wejść klatek schodowych.

fot. BARWA SYSTEM

Dlaczego ten materiał?

Siatka, jest surowcem lekkim i odpornym na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Niespotykany efekt możemy osiągnąć dzięki bogatej palecie kolorystycznej oraz szerokiej gamie wymiarów siatek i wielkości jej oczek.

fot. BARWA SYSTEM

Wewnętrzne ścienne zabudowy z blachy nierdzewnej, zastosowane na realizacji BROWARÓW WARSZAWSKICH, to materiał wysokiej jakości. Okładziny te są atrakcyjne wizualnie, a szeroki wybór kształtów, kolorów czy perforacji daje wiele możliwość aranżacyjnych. Materiał ten jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom estetycznym.

BARWA SYSTEM ceni sobie współpracę z architektami, dzięki otwartości na nowości, pomocy przy projektach oraz utrzymaniu dobrych relacji, otwiera sobie drogę do realizowania najbardziej spektakularnych i indywidualnych projektów :

„Dbamy przy realizacjach o funkcjonalności i komfort użytkowania. Staramy się tworzyć produkty, które poza świetnym wyglądem spełniają wiele praktycznych funkcji, takich jak maskowanie nieestetycznych konstrukcji budynku, czy, jak w przypadku BROWARÓW WARSZAWSKICH, stanowienie osłony przeciwsłonecznej.”- mówi Patrycjusz Szwarc.

fot. BARWA SYSTEM

Wszystkie produkty marki BARWA SYSTEM jak i zdjęcia z realizacji można zobaczyć na oficjalnej stronie: www.barwasystem.pl

11-034 Stawiguda, ul. Przemysłowa 21, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 895 220 910,